Постанова
від 01.12.2021 по справі 947/37873/21
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/37873/21

Провадження № 1-кс/947/17154/21

УХВАЛА

01.12.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021160000001181 від 01.09.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про дозвілна тимчасовийдоступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся старший слідчий слідчого управління ГУНП в Одеській області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

З клопотання слідчого вбачається, що в провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021160000001181 від 01.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, за фактом заяви ОСОБА_4 стосовно незаконного заволодіння належною їй нерухомістю.

Згідно із показами потерпілої ОСОБА_4 , вона просить прийняти міри до ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які вступили в злочинну змову, та шахрайським шляхом заволоділи нерухомістю, та завдали матеріального збитку у вигляді податкових зборів у розмірі більш ніж 232025060 гривень.

Так, у власності ОСОБА_4 перебувало наступне майно: земельна ділянка, розташована за адресами: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 5110136900:39:007:0183, площею 0,106 га; АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 5110136900:39:007:0184, площею 0,106 га; АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 5110136900:39007:0175 площею 0,106 га; АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 5110136900:39:007:0177 площею 0,106га; АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 5110136900:39:007:0181 площею 0,106 га; АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 ; АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_7 ; АДРЕСА_8 ; АДРЕСА_9 ; АДРЕСА_10 ; АДРЕСА_11 ; АДРЕСА_12 ; нежитлові господарські будівлі, загальною площею 116,4 кв. м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 ; нежитлові господарські будівлі, загальною площею 116,4 кв. м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 235,4 кв. м.

Вищезазначене майно було придбано на підставі договору іпотеки від 04 жовтня 2011 року, із застереженням про задоволення вимог іпотекодержателя.

Згідно із показами ОСОБА_4 , на початку літа 2019 року, від ОСОБА_5 надійшла ініціатива передати вищенаведене майно у вигляді паю до обслуговуючого кооперативу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та стати асоційованим членом даного кооперативу. Розмір паю Палюх складав 185413800 гривень, що в доларовому еквіваленті становить 7131300 доларів США, відповдно протоколу № 2/19 загальних зборів членів від 02.08.2019 року.

12 липня 2021 року ОСОБА_4 , видала довіреність на право розпоряджатися її майном в обслуговуючому кооперативі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) членам кооперативу. Потерпіла пояснює, що дана довіреність була нею надана шляхом зловживання довірою з боку останніх.

Під впливом обману з боку ОСОБА_5 та ОСОБА_7 зазначеною довіренністю, потерпіла уповноважила директора кооперативу, ОСОБА_7 розпорядитися належним їй маном за ціну не більш ніж один неоподаткований мінімум доходів громадян, згідно чинного законодавчства.

Однак, маючи намір виключити ОСОБА_4 із членів кооперативу, шляхом обману, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , здійснили відчуження вищезазначеної нерухомості третім особам, а рішеня про це було відображено в протоколі зборів членів ОК за присутності потерпілої, однак остання в момент укладення договору купівлі-продажу присутня не була.

Таким чином, на потерпілу було накладено податковий збір у розмір 8840230 доларів США

Такими чином, ОСОБА_4 було завдано матеріальної шкоди у значному розмірі.

На теперішній час слідством проводяться всі можливі слідчо - оперативні заходи для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, а саме направляються відповідні запити до установ, в яких можливо є відомості щодо вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення.

В ході досудового розслідування виникла процесуальна необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 для встановлення винності конкретних осіб у вчинені кримінального правопорушення, а саме: вилучення документів податкової звітності « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з 01.01.2011 по теперішній час. З метою встановлення достовірності інформації, яка зазначена у вказаних документа, необхідно отримати тимчасовий доступ із можливістю вилучення належним чином посвідчених копій наявних документів, а саме: тимчасовий доступ до інформації та документів стосовно « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період з 01.01.2011 по теперішній час, з можливістю вилучення їх належним чином посвідчених копій (або інформації на цифровому носії), які перебувають у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса АДРЕСА_13 .

Відомості в зазначеній вище інформації можливо використати як доказ, оскільки вони містять фактичні данні, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлять наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

В судове засідання слідчий не з`явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказані документи знаходяться у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса АДРЕСА_13 та має можливість безповоротно її змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації вважаю, що розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, зокрема ту обставину, що отримати зазначену у клопотанні інформацію без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей і документів не можливо, разом з тим, документи, до яких слідчий просить надати доступ можуть містити інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, зокрема для підтвердження події кримінального правопорушення та можливої причетності до його вчинення конкретних осіб, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, а потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи фізичних та юридичних осіб, про який йдеться в клопотанні.

На підставі вищевикладеного, враховуючи правове обґрунтування клопотання сторони обвинувачення, ту обставину, що речі і документи, з клопотанням про надання доступу до якої звертається сторона обвинувачення необхідні для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування зазначеного кримінального провадження, отримання документів, які як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Керуючись ст.ст. 159, 163-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшогослідчого слідчогоуправління ГУНПв Одеськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 продозвіл натимчасовий доступдо речей і документів задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації та документів стосовно « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за період з 01.01.2011 по теперішній час, з можливістю вилучення їх належним чином посвідчених копій (або інформації на цифровому носії), які перебувають у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса АДРЕСА_13 , а саме:

повну роздруківку електронних документів зі змінами з ідентифікаційних даних платника (в т.ч. реєстраційні, адресні дані, інформація про місця обліку, відомості про керівників та засновників юридичної особи та їх зміну, дані про відокремлені підрозділи, торгівельні об`єкти, відомості про об`єкти оподаткування, дані про банківські рахунки, інформація щодо реєстрації в якості платника ПДВ, історія перевірок, податкові повідомлення-рішення; кількість робітників);

інформацію щодо виплачених доходів за формою 1-ДФ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 );

інформацію щодо пов`язаних підприємств (по посадовим особам та засновникам) з ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 )

інформацію щодо кількості робітників, сум виплати заробітної плати, наявності основних фондів та засобів, наявності власних або орендованих земельних ділянок, залишків на складах зберігання, обсягів реалізації згідно декларацій з ПДВ та податку на прибутки підприємства, сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів, в т.ч. суми простроченої податкової заборгованості, недоїмки, відшкодування ПДВ, помісячно;

інформацію щодо покупців та постачальників (розширену) з «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України» (в т.ч. звітний період, Код ДПІ, Код ЄДРПОУ, Назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, назва стану постачальника/покупця, сума податкових зобов`язань постачальника від покупця за період, грн, сума податкового кредиту покупця від постачальника за період, грн., відхилення (кредит-зобов`язання), грн., тощо);

інформацію про імпортні/експортні операції (розширену інформацію);

розширену інформацію щодо виписаних та отриманих податкових накладних з відповідного реєстру (в т.ч. дата виписки, реєстрації, код ДПС, код ЄДРПОУ, назва платника, код ОДПС постачальника/покупця, ЄДРПОУ (ДРФО) постачальника/покупця, назва постачальника/покупця, номер телефону, назва товару, кількість, обсяг товару, сума до сплати, сума ПДВ, дата та час відправки файлу на реєстрацію, адресу електронної пошти, з якої відправлено файл на реєстрацію, ІР-адресу провайдера, через якого абонент здійснював вхід в інтернет, тощо);

інформацію щодо подання в електронному вигляді податкової звітності, а саме: дата та час отримання файлів на реєстрацію, адрес електронної пошти, з яких відправлено файли на реєстрацію, ІР-адреси провайдерів, через яких абонент здійснював вхід в інтернет;наявну податкову та іншу аналітичну інформацію ДПІ щодо встановлених ознак ризиковості, фіктивності, нікчемності правочинів, ухилення від сплати податків, аналітичних схем, встановлені схеми роботи щодо виявлених критеріїв ризику, інших порушень податкового законодавства стосовно зазначених СГД та їх постачальників з ознаками «сумнівності», виявлення ознак проведення ними транзитних фінансових потоків з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру, підстав та документів щодо їх відпрацювання в т.ч.: накази, розпорядження, протоколи нарад, листи та інші документи органів ДФС України вищого рівня, якими доводились до відпрацювання зазначені платники податків, у т.ч. в рамках наказу Міндоходів України від 05.07.13 №245/ДСК, Державної податкової служби № 329/ДСК, ІНФОРМАЦІЯ_3 № 48-р/ ДСК, ІНФОРМАЦІЯ_4 № 110/ДСК щодо боротьби з тіньової економіки та висновки щодо відпрацювання доведених пар та схему руху ПДВ за кожний місяць, наказу ДФС України №543 від 28.07.2015 «Про забезпечення комплексного контролю податкових ризиків з ПДВ»; повідомити результати вжитих заходів відпрацювання та надати перелік підприємств, які доводились в якості податкових пар; накази, розпорядження, протоколи нарад, листи та інші документи ДПІ, у якій платник податків знаходиться на обліку, якими визначались порядок, умови та терміни відпрацювання зазначеного платника податків; судові рішення, постанови слідчого, прокурора про призначення перевірки зазначеного платника податків; листи (запити), які направлялись ДПІ на адресу зазначеного платника податків та відповіді на них; листи, службові записки, висновки, рапорти та інші документи листування між структурними підрозділами ДПІ, у якій платник податків знаходиться на обліку, щодо зазначеного платника податків, зібрані матеріали та результати відповідних відпрацювань; акти, довідки, податкова інформація та інші документи, що надходили до ДПІ, у якій платник податків знаходиться на обліку, щодо постачальників зазначеного платника податків; акти, довідки, аналітичні дослідження чи інші матеріали та податкову інформацію (в т.ч. складену у відповідності до п. 74.2 ст. 74 ПКУ) щодо проведення камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних), фактичних перевірок, зустрічних звірок (чи про неможливість проведення зустрічних звірок), аналітичних досліджень, висновків щодо встановлених порушень, донарахованих та сплачених сум, результати їх оскарження, інформацію про передачу їх до правоохоронних органів, тощо; податкові повідомлення - рішення, сплата донарахованих податкових (грошових) зобов`язань чи їх оскарження зазначеним платником податків; П.І.Б. та посада працівника ДПІ, який здійснював внесення інформації про результати перевірок, зустрічних звірок, а також податкової інформації до ІС «Податковий блок» щодо зазначених платників податків та дата такого внесення; листи, якими ДПІ, у якій платник податків знаходиться на обліку, направлялись до територіальних органів ДФС акти, довідки, податкова інформація стосовно зазначених платників податків для врахування у роботі при дослідженні ланцюга формування ПДВ; результати проведення камеральних перевірок податкової звітності (у т.ч. уточнюючих розрахунків та коригувань) зазначених платників податків, відомості про працівників інспекції, які здійснювали такі перевірки; хронологія зміни стану зазначених платників податків (із наданням копій документів, які стали підставою для таких змін); договори про визнання електронних документів зазначених платників податків та відомості про розірвання таких договорів з обґрунтуванням підстав;

відомості з ЕРПН щодо податкових накладних виданих та отриманих (ПЗ та ПК) з вказівкою номенклатури, вартості товару (із зазначенням контрагентів);

усю наявну податкову звітність підприємств включаючи декларації з податку на прибуток та податку на додану вартість з додатками (у т.ч. додаток № 3, 4, 5 ін.) та уточнюючими розрахунками за період з 01.01.2016 року по 01.02.2018 року;

акти перевірок ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що проводилися у вказаний період, з усіма наявними матеріалами до них;

усіх наявних матеріалів зібраних під час проведення відпрацювання ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в рамках наказу ДФС України №543 від 28.07.2015, у тому числі запити на підприємства та їх відповіді (у разі наявності документів фінансово - господарської діяльності платника), матеріали зібрані оперативним управлінням (щодо встановлення місцезнаходження підприємства, опитування посадових осіб та засновників, тощо), складені податкові інформації, лист направлення податкових інформацій до інших ДПС.

Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю тридцять днів з дня постановлення ухвали

Попередити посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса АДРЕСА_13 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає,набираєзаконної сили після їїпостановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення01.12.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу101540138
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —947/37873/21

Постанова від 15.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 15.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 08.08.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 21.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 21.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 21.06.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 01.02.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 01.12.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 01.12.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

Постанова від 01.12.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чванкін С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні