05.11.2021 227/4372/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал , треті особи: Приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, приватний виконавець Виконавчого округу Донецької області Горелик Євген Борисович, про захист прав споживача, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -
ВСТАНОВИВ:
До Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал , треті особи: Приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, приватний виконавець Виконавчого округу Донецької області Горелик Євген Борисович, про захист прав споживача, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Розглянувши подану позовну заяву, суд вважає, що вона не може бути прийнята до провадження, так як не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. п. 3, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
1. Позивачем не сплачено судовий збір. При цьому позивач посилається на те, що згідно статті 22 Закону України Про захист прав споживачів він звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до загальних положень Закону України Про захист прав споживачів , цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Споживачем є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Предметом спору у позовній заяві є визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Вчинення нотаріусом виконавчого напису - це нотаріальна дія, яка полягає в посвідченні права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. При цьому нотаріус здійснює свою діяльність у сфері безспірної юрисдикції і не встановлює прав або обов`язків учасників правовідносин, не визнає і не змінює їх, не вирішує по суті питань права. Тому вчинений нотаріусом виконавчий напис не породжує права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, а підтверджує, що таке право виникло в стягувача раніше. Мета вчинення виконавчого напису - надання стягувачу можливості в позасудовому порядку реалізувати його право на примусове виконання зобов`язання боржником. Процедура вчинення нотаріусами виконавчих написів регулюється Законом України Про нотаріат та Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Таким чином, на спірні правовідносини щодо визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, не поширюється дія Закону України Про захист прав споживачів . Тому при зверненні боржника до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, судовий збір підлягає сплаті на загальних підставах.
Як передбачено пунктом 1.2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає станом на 01 січня 2020 року - 908 грн.
Таким чином, позивачу необхідно додати до позовної заяви оригінал квитанції про сплату судового збору в зазначеному розмірі.
2. Окрім того, з копії виконавчого напису, який додано до позовної заяви, вбачається, що первісним стягувачем за кредитним договором було ТзОВ Фінансова компанія Бізнес Капітал , згодом право вимоги за вказаним договором неодноразово було відступлено. Таким чином, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи, позивачу слід залучити до участі в справі в якості третіх осіб всіх правонаступників вказаного товариства, які зазначені у виконавчому написі, в зв`язку з чим слід надати до суду уточнену позовну заяву з врахуванням всіх учасників справи в кількості, що відповідає кількості учасників.
З огляду на те, що вказані обставини мають значення для правильного вирішення спору, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал , треті особи: Приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, приватний виконавець Виконавчого округу Донецької області Горелик Євген Борисович, про захист прав споживача, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 258-261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал , треті особи: Приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, приватний виконавець Виконавчого округу Донецької області Горелик Євген Борисович, про захист прав споживача, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що в разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.
Суддя В.В. Корнєєва
05.11.2021
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2021 |
Оприлюднено | 02.12.2021 |
Номер документу | 101546975 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Корнєєва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні