Рішення
від 08.10.2021 по справі 572/1897/21
САРНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 572/1897/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2021 року Сарненський районний суд Рівненської області

в складі:

головуючий суддя - Ведяніна Т.О.

за участю секретаря судових засідань - Вознюк М.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Сарни в спрощеному провадженні без повідомлення сторін цивільну справу за позовом Сарненського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Сарненський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить стягнути з останньої кошти за професійне навчання в сумі 3140,40 грн. та судові витрати в розмірі 2270,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачка перебувала на обліку як безробітна. Статус безробітної їй було надано 23.10.2020 року. На підставі її заяви від 17.03.2021 року між ОСОБА_1 та Сарненським районним центром зайнятості заключений договір №176321031700002 щодо професійного навчання за навчальною програмою продавець продовольчих товарів із строком навчання з 17 березня 2021 року до 27 липня 2021 року. Згідно наказу №386 була зарахована на навчання до Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (група 95). Відповідачка протягом квітня 2021 року під час навчання здійснила 13 пропусків занять без поважних причин, за що її із 28.04.2021 року наказом №35-в від 28.04.2021 року відраховано з навчання у зв`язку з пропуском занять без поважних причин. Відповідно до п. 3.1.1. договору у разі припинення безробітним професійного навчання без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією безробітний відшкодовує центру зайнятості суму витрат на професійне навчання, проїзд до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямку, проживання у період навчання. 07 травня 2021 року відповідачка отримала претензію з пропозицією добровільно повернути витрати за професійне навчання. Однак претензійна сума не була повернута відповідачкою.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 279 ЦПК України сторони в судове засідання не викликалися, проте відповідачу було встановлено строк в п`ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження на подачу відзиву на позовну заяву. З повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що ОСОБА_1 отримала копію ухвали про відкриття провадження разом з позовною заявою та доданими до неї документами 20.08.2021 року.

Відповідачем, відповідно до ч.7 ст. 178 ЦПК України, не подано до суду відзив на позовну заяву, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами, що відповідає вимогам ч. 8 ст. 178 ЦПК України.

Суд дослідивши позовну заяву та надані докази, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з вимогами статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і що до яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно зі ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Судом встановлено, що 23 жовтня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Сарненського центру зайнятості про надання статусу безробітного. Відповідно до персональної картки №176320102200004 23.10.2020 року на підставі ч.1 ст. 43 Закону України Про зайнятість населення ОСОБА_1 наданий статус безробітного.

Відповідно до ч. 2 ст.21 Закону України Про зайнятість населення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи.

Пунктами 1, 19, 21 ч.2 ст.22 Закону України Про зайнятість населення передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи відповідно до покладених на них завдань: здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету Фонду відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", управління майном; здійснюють контроль за використанням коштів фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи; забезпечують надання соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та цього Закону.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.7 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України Про зайнятість населення є зокрема професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у тому числі в закладах освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.

Пунктом 6.1. Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 31 травня 2013 року №318/655 передбачено, що професійне навчання безробітних організовується на договірних засадах з безробітними, роботодавцями, навчальними закладами. Для організації професійного навчання безробітних територіальними органами укладаються у письмовій формі договори з безробітними (договір про професійне навчання безробітного).

17 березня 2021 року у зв`язку з підвищенням конкурентоспроможності на ринку праці ОСОБА_1 написала заяву про направлення її на перепідготовку за професією продавець продовольчих товарів.

17 березня 2021 року між Сарненським районним центром зайнятості та ОСОБА_1 було укладено договір №176321031700002 на професійне навчання за професією продавець продовольчих товарів зі строком навчання 767 годин з 17 березня 2021 року до 27 липня 2021 року.

Наказом №386 від 17 березня 2021 року. ОСОБА_1 зараховано до складу навчальної групи № 95 продавець продовольчих товарів.

Згідно табелю відвідування занять ОСОБА_1 пропустила 13 днів навчання без поважних причин.

Наказом №35-в від 28 квітня 2021 року Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ОСОБА_1 було відраховано у зв`язку з пропусками занять без поважних причин.

Безробітною ОСОБА_1 не були виконанні зобов`язання передбачені умовами вищезазначеного договору на професійне навчання.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.36 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Крім того, в п. 2.10 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованим безробітним, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 31 травня 2013 року №318/655 зазначено, що у разі припинення безробітним професійного навчання без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) безробітний відшкодовує центру зайнятості, який уклав з ним договір на професійне навчання, суму витрат на професійне навчання, проїзд до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямку, проживання у період навчання.

Згідно з п.3.1.1. Договору № 176321031700002 про професійне навчання безробітного у разі припинення професійного навчання безробітного без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) Безробітний відшкодовує Центру зайнятості, який уклав з ним договір на професійне навчання, суму витрат на професійне навчання, проїзд до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямку, проживання у період навчання.

У листі Рівненського обласного центру зайнятості щодо витрат на професійне навчання від 06 травня 2021 року №13-1321, зазначено, що на навчання відповідачки затрачено 3140,40 грн. (три тисячі сто сорок гривень 40 копійок).В гуртожитку ОСОБА_1 не проживала.

06 травня 2021 року за №800 ОСОБА_1 було направлено претензію на суму 3140,40 грн. з пропозицією добровільно повернути витрати за професійне навчання, яка отримана відповідачем 07 травня 2021 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Однак претензійна сума ОСОБА_1 не була повернута позивачу.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності та те, що відповідач припинивши без поважних причин професійне навчання, порушила взяті на себе зобов`язання за договором № 176321031700002 від 17 березня 2021 року, у добровільному порядку кошти не повернула, тому підлягає стягненню з відповідача на користь позивача сума 3140 грн.40 коп.

Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати, які були понесенні позивачем, а саме 2270,00 грн. сплаченого згідно платіжного доручення №515від 22 червня 2021 року судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.526, 611, 629 Цивільного кодексу України , Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , ст. 76,77, 81, 82, 178, 263, 279, 280-289 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Сарненського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь Сарненського районного центру зайнятості, що знаходиться за адресою м. Сарни вул. Демократична,29, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 22554851,р/р UA608201720355409001700706081 в ДКСУ м.Київ, МФО 820172,( Призначення платежу - Повернення коштів за навчання гр. ОСОБА_1 ) кошти в розмірі 3140 (три тисячі сто сорок) гривень. 40 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь Сарненського районного центру зайнятості, що знаходиться за адресою м. Сарни вул. Демократична,29, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 22554851,р/р UA608201720355409001700706081 в ДКСУ м.Київ, МФО 820172,( Призначення платежу - Повернення судового збору по справі ОСОБА_1 ) , судовий збір в розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок.

Рішення суду може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Сарненський районний суд Рівненської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя:

СудСарненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.10.2021
Оприлюднено02.12.2021
Номер документу101550414
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —572/1897/21

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Сарненський районний суд Рівненської області

Ведяніна Т.О.

Рішення від 08.10.2021

Цивільне

Сарненський районний суд Рівненської області

Ведяніна Т.О.

Ухвала від 30.07.2021

Цивільне

Сарненський районний суд Рівненської області

Ведяніна Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні