Справа № 461/9322/21
Провадження № 1-кс/461/6377/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.11.2021 року слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участюсекретаря ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
встановив:
адвокат ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» звернувся до слідчого судді зі скаргою, в якій просить зобов`язати уповноважених посадових осіб Головного управління Національної поліції у Львівській області, внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення за заявою від 23.10.2021 року.
Обґрунтовуючи скаргу, покликається на те, що 23.10.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» звернулось з письмовою заявою до Головного управління НП у Львівській області про вчинення керівником ТОВ «ГАЛШЛЯХБУД» ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.3 ст.190, ч.2 ст.382 КК України, в якій просили у відповідності до вимогст.214 КПК Україниневідкладно внести відомості до ЄРДР та надати витяг з ЄРДР. Станом на день звернення зі скаргою, витягу з ЄРДР скаржник не отримав, відтак, просить задовольнити скаргу.
Скаржник подав заяву, в якій просив проводити розгляд справи за його відсутності, вимоги скарги підтримує, просить таку задовольнити.
Уповноважена особа ГУ НП у Львівській області та прокурор в судове засідання не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, наслідки неявки, а тому, відповідно до ч.3ст.306 КПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у їх відсутності, оскільки це не є перешкодою для розгляду скарги.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось, оскільки учасники процесу в судове засідання не з`явилися.
Дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме в запроваджені механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.
Слідчим суддею встановлено, що 23.10.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» звернулось з письмовою заявою до Головного управління НП у Львівській області про вчинення керівником ТОВ «ГАЛШЛЯХБУД» ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.3 ст.190, ч.2 ст.382 КК України.
Станом на день розгляду скарги доказів розгляду заяви та внесення відомостей про злочин за заявою скаржника до ЄРДР не здобуто.
Згідно ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.214 КПК України та пп.4 п.2.1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела.
Згідно з ч. 1ст. 2 КК України, підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.
За правилами ст.25 КПК, прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Отже, законом передбачено обов`язок слідчого, прокурора, іншої службової особи, уповноваженої на прийняття заяв і повідомлень про кримінальне правопорушення, прийняти і зареєструвати їх, у разі якщо ці заяви чи повідомлення відповідають тим критеріям, які встановлені для них КПК України.
Під час розгляду скарги встановлено, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» від 23.10.2021 року про вчинення кримінального правопорушення не розглянута, відомостей про внесення до ЄРДР немає, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань заявнику не надано.
Відповідно до приписівст.2 КПК України, завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не булапіддана необгрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Враховуючи вищенаведене, приймаючи до уваги те, що заява про вчинення кримінального правопорушення (злочину) від 23.10.2021 року не розглянута належним чином, органом досудового слідства не прийнято рішення, передбаченогост.214 КПК Українивпродовж 24 годин, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга підлягає до задоволення, у зв`язку з чим, слід зобов`язати уповноважену особу ГУ НП у Львівській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» про вчинення злочину, надавши заявнику документ, що підтверджує прийняття та реєстрацію поданої ним заяви та розпочати досудове розслідування.
Керуючись ст.ст.303,304,306,318-380 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
скаргу задоволити.
Зобов`язати уповноважену особу ГУ НП у Львівській області, у відповідності до вимогст.214 КПК України, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «НК БІТ ТРЕЙДІНГ» від 23.10.2021 року про вчинення злочину, надавши заявнику документ, що підтверджує прийняття та реєстрацію вказаної заяви та розпочати досудове розслідування.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101550593 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Мисько Х. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні