Справа № 234/15884/21
Провадження № 2/234/4841/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Двірцева, 46 про відшкодування шкоди, заподіяної залиттям квартири,
ВСТАНОВИВ:
19.11.2021 року ОСОБА_2 звернулась до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Двірцева, 46 про відшкодування шкоди, заподіяної залиттям квартири.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержанням вимог ст. 177 ЦПК України .
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем додано до позовної заяви копію посвідчення серії НОМЕР_1 учасника бойових дій, як підставу звільнення від сплати судового збору та в позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору на підставі ст.5 ч.1 п.13 Закону України Про судовий збір .
Проте, відповідно до ст. 5 ч.1 п.13 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Звертаючись до суду, позивач ОСОБА_1 просить відшкодувати шкоду, заподіяну залиттям квартири.
З урахуванням викладеного, відсутні підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 1 статті 5 Закону "Про судовий збір" , оскільки у даній справі не вирішується безпосередньо питання про порушення його прав як учасника бойових дій.
Аналогічний висновок викладено в постанові Верховного Суду від 08 вересня 2021 року у справі № 686/12010/21 та в постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17.
У відповідності до частини четвертої статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі .
Відповідно до ст.4 ч.2 п.1 п.п.1 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
.
Таким чином, позивачу необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Донецьке ГУК/Краматорська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA348999980313171206000005630, код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: *;101; НОМЕР_2 ;Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Краматорський міський суд Донецької області.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України , Законом України Про судовий збір , суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Двірцева, 46 про відшкодування шкоди, заподіяної залиттям квартири, залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зазначений строк позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 908 грн., або надання документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору .
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За адресою http://court.gov.ua/fair/sud0528/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі.
Помічнику судді здійснити оформлення копії цієї ухвали, для негайного направленням позивачу, та здійснити контроль своєчасності надсилання.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Чернобай
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2021 |
Оприлюднено | 03.12.2021 |
Номер документу | 101570666 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Чернобай А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні