ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року < ЧАС >
м. Полтава
Справа № 2а-1806/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Серги С.М.,
при секретарі – Олійник Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Про" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
В С Т А Н О В И В:
29 квітня 2010 року Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Про" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 4973,74 грн, посилаючись на порушення відповідачем вимог частини шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та несплати страхових внесків, нарахованих за відповідний базовий період.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча у справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - закон № 1058-IV) в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно зі статтею 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Встановлено, що відповідач взятий на облік як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-IV страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 № 400 і розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, та становить 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 –2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Частиною 2 статті 20 Закону № 1058-VI передбачено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.
Відповідач надав до органів Пенсійного фонду розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відповідно до якого загальна сума страхових внесків за період з січня по березень 2010 року становить 5911,77 грн.
Відповідно до частини 6 статті 19 Закону № 1058-VI від 09.07.2003 та пункту 5.1.3 та 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з січня по березень 2010 року у розмірі 5911,77 грн (кінцевий термін сплати –20 квітень 2010 року). Проте, в установлені частиною шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV строки страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем сплачені частково у сумі 938,03, що підтверджується витягом з картки особового рахунку.
Сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з січня по березень 2010 року становить 4973,74 грн.
Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058-VI передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 4973,74 грн. суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Про" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Т-Про" (вул. Свірдлова, 11, м. Кременчук, код ЄДРПОУ 34793237) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня по березень 2010 року у розмірі 4973 (чотири тисячі дев'ятсот сімдесят три) грн 74 (сімдесят чотири) коп. на користь Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці (р/р 25601312303 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529698).
Копію постанови направити сторонам.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 29 червня 2010 року.
Суддя С.М. Серга
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2010 |
Оприлюднено | 22.07.2010 |
Номер документу | 10157559 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.М. Серга
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні