ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року < ЧАС >
м. Полтава
Справа № 2а-1726/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Серги С.М.,
при секретарі – Олійник Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Глобинського районного центру зайнятості до Градизького комбінату комунальних підприємств про зобов'язання вчинити дії по перерахуванню суми недоїмки зі сплати страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
27 квітня 2010 року Глобинський районний центр зайнятості звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Градизького комбінату комунальних підприємств про зобов'язання вчинити дії по перерахуванню суми недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 332,04 грн, посилаючись на порушення відповідачем вимог частини 3 статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття” щодо несплати страхових внесків на випадок безробіття, нарахованих за відповідний базовий період.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча у справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду. Причини неявки відповідача визнані судом неповажними.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 16/98-ВР від 14.01.1998 одним з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.
Пунктом 3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (далі –Інструкція), передбачено, що роботодавці (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб) набувають статусу платника страхових внесків до Фонду - з дня взяття їх на облік.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків в Глобинському районному центрі зайнятості на випадок безробіття.
Згідно зі статтею 35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000 (далі - Закон № 1533-ІІІ) відповідач як роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Пунктом 6.7. Інструкції передбачено, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2010 року відповідачем самостійно обрахована сума заборгованості у розмірі 2879,77 грн.
Згідно з положеннями частини 3 статті 17 Закону № 1533-ІІІ перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Судом встановлено, що сума заборгованості у розмірі 332,04 грн відповідачем у добровільному порядку не сплачена.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду по справі № 2а-9672/09 від 24.02.2009 позовні вимоги Глобинського РЦЗ про стягнення з Градизького ККП пені в розмірі 503,49 грн задоволено.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду по справі № 2а-44959/09 від 02.09.2009 позовні вимоги Глобинського РЦЗ про стягнення з Градизького ККП заборгованості в розмірі 1317,57 грн задоволено.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду по справі № 2а-47539/09 від 30.11.2009 позовні вимоги Глобинського РЦЗ про стягнення з Градизького ККП заборгованості в розмірі 705,55 грн задоволено.
У зв'язку з урахуванням прийнятих рішень Полтавським окружним адміністративним судом про стягнення заборгованості з відповідача сум заборгованості зі сплати страхових внесків заборгованість становить 332,04 грн.
Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Глобинського районного центру зайнятості до Градизького комбінату комунальних підприємств про зобов'язання вчинити дії по перерахуванню суми недоїмки зі сплати страхових внесків задовольнити.
Зобов'язати Градизький комбінат комунальних підприємств (код ЄДРПОУ 05449868) перерахувати заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 332 (триста тридцять два) грн 04 (чотири) коп на користь Глобинського районного центру зайнятості (р/р 37174971900061, МФО 831019, банк одержувача-ГУДКУ в Полтавській області).
Копію постанови направити особам, які беруть участь у справі.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 29 червня 2010 року.
Суддя С.М. Серга
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2010 |
Оприлюднено | 22.07.2010 |
Номер документу | 10157580 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.М. Серга
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні