Ухвала
(про залишення позовної заяви без руху)
Справа № 568/1782/21
Провадження № 2/568/1033/21
03 грудня 2021 р. м.Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Троцюк В.О.,
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Срібненської гімназії Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області, відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду позовом до Срібненської гімназії Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області, відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПКУкраїни , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, в ході дослідження змісту поданої позовної заяви та доданих до неї документів, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають прийняттю даної позовної заяви до розгляду.
Так, вимоги до позовної заяви і документів, що до неї додаються, закріплено у положеннях статей 175-177 ЦПК України.
Згідно вимог частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачка просить на підставі пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", звільненими її від сплати судового збору.
Що стосується звільнення позивача від сплати судового збору, з підстав вказаних в позовній заяві, то слід зазначити наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі: 1) у справах про стягнення заробітної плати; 2) поновлення на роботі.
Відповідно до вимог позовної заяви позивачем оспорюється наказ про відсторонення від роботи та фактично порушується питання про допуск до роботи, адже позивач не звільнена з роботи, а лише відсторонена.
За відсутності наказу про звільнення - відсторонення від виконання посадових обов`язків не є звільненням з посади, а стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - не є стягненням заробітної плати.
Отже, оскільки предметом цього позову є оскарження наказу про відсторонення позивача від роботи, яке по своїй суті є призупиненням виконання ним своїх трудових обов`язків, а не звільненням із займаної роботи, що мало б наслідком вирішення питання про поновлення на роботі такого працівника, тому доводи позивача щодо наявності пільг при зверненні до суду із зазначеним у позовній заяві вимогами з підстав, наведених у позові, судом не приймаються.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30.01.2019 у справі №910/4518/16 дійшла висновку, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Отже, при відсутності у позовній заяві та матеріалах позову відомостей про наявність інших пільг при зверненні до суду, позивач має сплатити судовий збір на загальних підставах.
Як вбачається з позовних вимог, позивач пред`являє дві позовні вимоги: одну вимогу немайнового характеру - визнати незаконним та скасувати наказ відповідача №74-к від 05.11.2021 року про відсторонення позивача від роботи та одну вимогу майнового характеру - стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Згідно з ч. 3 ст.6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України Про Державний бюджет на 2021 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 становить 2270 грн.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову.
У зв`язку з наведеним суд визначає розмір судового збору за позовну вимогу майнового характеру в мінімальному розмірі, що становить 908,00 грн.
Таким чином, з урахуванням діючих ставок судового збору, передбачених ст. 4 ЗУ Про судовий збір , позивач повинна сплатити судовий збір за немайнову вимогу про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи у сумі 908,00 грн., та за майнову вимогу про стягнення середнього заробітку у сумі 908,00 грн., а всього 1816,00 грн.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладені обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивача строк для усунення недоліків, а саме: длясплати судового збору відповідно до кількості заявлених позовних вимогв розмірі 1816,00 гривень та подачі до суду відповідних підтверджуючих документів .
Керуючись ст..ст. 175 , 185 , 258-261 ЦПК України , суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Срібненської гімназії Крупецької сільської ради Дубенського району Рівненської області, відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали зазначені недоліки, а саме сплатити судовий збір у встановленому розмірі та подати до суду відповідні підтверджуючі документи.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути її позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.О. Троцюк
Суд | Радивилівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2021 |
Оприлюднено | 05.12.2021 |
Номер документу | 101605623 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Радивилівський районний суд Рівненської області
Троцюк В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні