Ухвала
від 26.11.2021 по справі 548/2112/21
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/2112/21

Провадження №2/548/691/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.11.2021 року Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Старокожка В.П.,

за участю секретаря - Комаренко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Хорол матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна спільною сумісно власністю подружжя та його поділ,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду із вищевказаним позовом.

На обгрунтування позову зазначала, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 1982 року. Просила суд визнати спільним сумісним майном подружжя та поділити між сторонами житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну діялнку площею 0,66 га, склад-магазин за адресою: АДРЕСА_2 , автономну систему резервного електроживлення, грошові кошти в сумі 100 000,00 грн, а також автомобілі марки ВАЗ 1117 40 ЗНГ та марки АЗЛК 2140.

У судове засідання сторони не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, подали суду заяву, в якій просять затвердити мирову угоду та провести розгляд справи без присутності сторін.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку про затвердження мирової угоди, поданої сторонами, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони з 1982 року перебували в шлюбі.

Від сторін по справі до суду надійшла заява про затвердження мирової угоди від 25.11.2021 між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 , з тексту якої вбачається, що сторони уклали мирову угоду на таких умовах, зокрема:

- ОСОБА_1 виділити у приватну власність житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, земельну ділянку площею 0,66 га.

- ОСОБА_2 виділити у приватну власність склад-магазин, земельну ділянку площею 0,0398 га, легковий автомобіль марки ВАЗ 1117 40 ЗНГ, 100 % статутного капіталу Приватного Підприємства ОРІЄНТИР .

- Легковий автомобіль марки АЗЛК 2140 є особистою власністю ОСОБА_2

- ОСОБА_2 переходить у приватну власність: генеруюча установка приватного домогосподарства, яка виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, потужністю 30 кВт, яка змонтована на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому останній має право продавати ТОВ ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ чи будь-якій іншій особі, електричну енергію за зеленим тарифом приватним господарством. При цьому розподіл прибутку від продажу електричної енергії між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , здійснюється наступним чином:

1) ОСОБА_2 отримує 70 % прибутку від продажу електричної енергії;

2) ОСОБА_1 , отримує 30 % прибутку від продажу електричної енергії, не пізніше 5-го дня від дати одержання коштів ОСОБА_2 , а факт отримання ОСОБА_1 30 % прибутку підтверджується розпискою з зазначенням дати одержання та суми, в разі готівкового розподілу прибутку, а також може здійснюватись в безготівковій формі.

Вивчивши мирову угоду та матеріали цивільної справи, суд вбачає підстави для визнання мирової угоди та закриття провадження по справі.

Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

Як вбачається з матеріалів справи, сторонами укладена мирова угода, яка стосується лише їх прав та обов`язків, при цьому не виходить за межі предмета позову, а тому не порушує прав третіх осіб.

З урахуванням викладеного вище та вимог діючого законодавства суд вважає, що мирова угода, укладена між сторонами, відповідає вимогам діючого законодавства, а тому може бути затверджена судом в установленому порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 207 ЦПК України до ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.

Згідно із ч. 4 ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Суд зазначає, що сторонам зрозумілі наслідки ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням мирової угоди, про що зазначено у їх спільній заяві, мирова угода підписана сторонам, передбачені ч. 5 ст. 207 ЦПК України підстави для відмови в затвердженні мирової угоди відсутні, а тому суд приходить до висновку, що слід затвердити укладену сторонами мирову угоду та одночасно закрити провадження у справі.

При цьому, відповідно до ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку та в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України Про виконавче провадження . У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Враховуючи, що мирова угода укладена сторонами, не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, вчинена в інтересах обох осіб та сторонам зрозумілі наслідки ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням мирової угоди, суд затверджує мирову угоду та закриває провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 133, 139, 142, 207, 247, 255, 260 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Затвердити мирову, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у цивільній справі за позовом

ОСОБА_1

( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 )

до ОСОБА_2

( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса:

АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 )

про визнання майна спільною власністю та його поділ.

Умовами мирової угоди визначається наступне:

1. ОСОБА_1 виділити у приватну власність нерухоме майно:

- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами А-1 загальною площею - 107,3 кв.м., житловою площею - 51,0 кв.м., погребу під Б , сараю-гаражу В , сараю Г , колодязя № 1, вигрібна яма № 2, огорожі № 3, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

- земельну ділянку площею 0,66 га, що розташована на території с. Петракіївка-2 ділянки, с. Олімпіадівка-1 Петракіївської сільської ради Лубенського району Полтавської області, цільове призначення: обслуговування житлового будинку та господарських будівель; ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

3. ОСОБА_2 виділити у приватну власність нерухоме та рухоме майно:

- склад-магазин, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ;

- земельну ділянку площею 0,0398 га, що розташована: АДРЕСА_2 , кадастровий номер № 5324884401:01:001:0048, на якій знаходиться склад-магазин;

- легковий автомобіль марки ВАЗ 1117 40 ЗНГ, 2010 року випуску, дата реєстрації 26.11.2010, тип B1, VIN: НОМЕР_3 , державний номерний знак НОМЕР_4 ;

- 100 % статутного капіталу Приватного Підприємства ОРІЄНТИР , ідентифікаційний код юридичної особи: 21055169, знаходиться за адресою: с. Петракіївка Лубенського району Полтавської області.

4. Легковий автомобіль марки АЗЛК 2140, 1984 року випуску, дата реєстрації - 02.06.1984, є особистою власністю ОСОБА_2 .

5. ОСОБА_2 переходить у приватну власність генеруюча установка приватного домогосподарства, яка виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, потужністю 30 кВт, яка змонтована на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому останній має право продавати ТОВ ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ чи будь-якій іншій особі, електричну енергію за зеленим тарифом приватним господарством, а розподіл прибутку від продажу електричної енергії між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , здійснюється наступним чином:

- ОСОБА_2 отримує 70 % прибутку від продажу електричної енергії;

- ОСОБА_1 , отримує 30% прибутку від продажу електричної енергії, отримує 30 % прибутку від продажу електричної енергії, не пізніше 5-го дня від дати одержання коштів ОСОБА_2 , а факт отримання ОСОБА_1 30 % прибутку підтверджується розпискою з зазначенням дати одержання та суми в разі готівкового розподілу прибутку, а також може здійснюватись в безготівковій формі.

На вимогу ОСОБА_1 ОСОБА_2 зобов`язується надавати останній, один раз на місяць документ, що підтверджує суму щомісячного прибутку, який підлягає розподілу між сторонами.

6. Судові витрати, які складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (судовий збір, витрати на професійну правничу допомогу та витрати на проведення оцінки та експертиз) покладаються на сторону, яка понесла ці витрати.

7. Сторони за цими позовами інших претензій один до одного не мають, вважають, що все інше нерухоме та рухоме майно розділено в позасудовому порядку.

8. Сторони стверджують, що всі спори, за фактами, вказаними у позові про визнання майна спільною сумісною власністю та його поділ вважаються врегульованими і не можуть бути предметом наступник позовів.

Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна спільною сумісно власністю подружжя та його поділ закрити у зв`язку з укладенням між сторонами мирової угоди.

Роз`яснити сторонам, що відповідно до положень ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих підстав не допускається.

Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті у даній справі, а саме заборону вчиняти дії щодо відчуження автономної системи резервного електроживлення на базі фотоелектричних перетворювачів за адресою: АДРЕСА_1 , а також накладення арешту на грошові кошти на рахунку IBAN НОМЕР_5 , відкритому на ім`я ОСОБА_2 у відділенні АТ КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК в м. Хорол, код ЄДРПОУ: 14361575.

Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом.

Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди узвала суду про затвердження мирової угоди може бути пред`явлена для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.11.2021
Оприлюднено06.12.2021
Номер документу101618380
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —548/2112/21

Ухвала від 26.11.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 25.10.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 21.10.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 24.09.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 07.10.2021

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні