Справа №760/23404/21
Провадження №2/760/9942/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 вересня 2021 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - П`ята Київська державна нотаріальна контора про визнання частки померлого у праві спільної власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Солом`янського районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - П`ята Київська державна нотаріальна контора, в якому просить визначити, що частка померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , на день смерті, у праві спільної сумісної власності на квартиру загальною площею 43,98 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 становила ѕ її часини, а ОСОБА_2 ј частини.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 вересня 2021 року справу розподілено судді Аксьоновій Н.М.
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Окрім того, відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Також, згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач звернувся до суду з позовом, просить визначити, що частка померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , на день смерті, у праві спільної сумісної власності на квартиру загальною площею 43,98 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 становила ѕ її часини, а ОСОБА_2 ј частини.
Однак, позивачем не чітко зазначено якою нормою права визначений обраний позивачем спосіб захисту.
Крім того, у позовній заяві вказано відповідачем ОСОБА_2 , однак, в порушення п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позивач не обґрунтував, яким чином вказана особа порушила, не визнала, або оспорює його права чи інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Також, суд роз`яснює, що відповідно до постанови Верховного Суду від 16.06.2021 у справі №570/997/19, визначення судом частки співвласника у праві спільної власності на нерухоме майно за померлим не узгоджується з вимогами чинного законодавства, оскільки у такому разі судом буде вирішено питання про право особи, яка не має цивільної процесуальної правоздатності та дієздатності, що свідчить, у тому числі про неефективність способу захисту права особи відповідно до положень статті 16 ЦК України. У такому випадку спадкоємець не позбавлений можливості захисту своїх прав шляхом подання позову про визнання права власності в порядку спадкування.
У позовній заяві позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його бабуся ОСОБА_4 , яка на день смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 і проживала разом з його дідусем ОСОБА_3 . Після її смерті залишилась спадщина, а саме Ѕ долі квартири за адресою: АДРЕСА_1 та двадцять одна проста іменна акція Акціонерного товариства відкритого типу Київський завод будівельних матеріалів м. Київ. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дідусь, ОСОБА_3 , який на день смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Після його смерті залишилась спадщина, а саме належна йому на праві приватної власності частина квартири за адресою: АДРЕСА_1 та земельна ділянка: кадастровий №1824784800:01:000:0228 в Житомирській області, Попільнянському районі, Паволоцькій сільській раді загальною площею, 3,9687 га. Зазначену частину квартири померлий заповів йому по заповіту, вся інша частина спадщини відійшла до його матері, ОСОБА_2 , як єдиного спадкоємця першої черги.
Однак, якими доказами підтверджуються зазначені обставини не зазначив та не додав їх до позовної заяви.
Окрім того, відповідно до п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Проте, такого розрахунку позовна заява не містить.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 95, 175-177, 185, 187, 260, 261 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - П`ята Київська державна нотаріальна контора про визнання частки померлого у праві спільної власності - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом позовна заява залишається без розгляду.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
суду міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 06.12.2021 |
Номер документу | 101625216 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні