Ухвала
від 06.12.2021 по справі 913/879/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

06 грудня 2021 року м.Харків Справа № 913/879/21

Провадження №18/913/879/21

Суддя господарського суду Луганської області Корнієнко В.В. , розглянувши матеріали позовної заяви від 26.11.2021 № 52-4552вих-21

за позовом Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області (вул. 8 Березня, б. 2, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93404) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах

Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (бул. Дружби Народів, б. 32, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестбуд (вул. Гагаріна, буд. 91, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)

про повернення безпідставно збережених коштів у вигляді несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою в сумі 11399,87 грн

В С Т А Н О В И В:

Перший заступник керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області звернувся до господарського суду Луганської області в інтересах держави в особі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області з вимогою про стягнення з відповідача - ТОВ Інвестбуд безпідставно збережених коштів в сумі 11 399,87 грн у вигляді несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою кадастровий номер 4412900000:05:025:0036, яка розташована за адресою: м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Енергетиків, 37, квартал 28, площею 0,1464 га, за період з 01.11.2018 по 29.02.2020 та перерахувати їх на користь Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.11.2021 справа передана на розгляд судді Корнієнко В.В.

Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру передбачено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

В даному випадку підставою позову є порушення інтересів держави, які спричинені відповідачем у вигляді користування земельною ділянкою, кадастровий номер 4412900000:05:025:0036, без належним чином оформлених документів з 05.09.2011 до 06.03.2020, систематичної несплати орендних платежів, та, як наслідок, обмеженням бюджетних надходжень, що в свою чергу підриває засади бюджетного процесу щодо наповнення місцевого бюджету, призводить до порушення економічних інтересів держави (недоотримання коштів місцевим бюджетом), необхідність захисту яких покладено на органи прокуратури (п. 3 ч. 1 ст. 131-1 Конституції України).

Прокурор зазначає, що враховуючи загальний строк позовної давності та інформацію ГУ ДПС у Луганській області (лист № 8959/5/12-32-04-01-13 від 25.10.2021) збереження відповідачем коштів у вигляді несплаченої орендної плати за користування земельної ділянки відбулося у період з 01.11.2018 по 31.03.2020.

Пред`являючи позов в інтересах держави в особі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, прокурор виходить з наступного.

Згідно з п. 3 ч. 1, ч. 1, ч. 5 ст. 78 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках: передбачених законами України Про військово-цивільні адміністрації , Про правовий режим воєнного стану . Повноваження сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини першої цієї статті, достроково припиняються з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації.

Указом Президента України № 62/2021 від 19.02.2021 утворено Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області.

Пунктом 2 Указу Президента України № 62/2021 від 19.02.2021 Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області реорганізовано військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області шляхом приєднання до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

Відповідно до розпорядження керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області № 39 від 11.03.2021 Про реорганізацію військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області шляхом приєднання до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області юридична особа - військово-цивільна адміністрація міста Сєвєродонецьк Луганської області (код ЄДРПОУ 43748368, місцезнаходження юридичної особи: Україна, 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів 32), припиняється та реорганізується шляхом приєднання до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

Майно, права та обов`язки юридичної особи, що припиняється - військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області, переходять до правонаступника - Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області(код ЄДРПОУ 44083662, місцезнаходження юридичної особи: Україна, 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, будинок 32).

Прокурор зазначає, що Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, як уповноважений суб`єкт владних повноважень, усвідомлюючи порушення інтересів держави, маючи відповідні повноваження для їх захисту, належні заходи по стягненню заборгованості з орендної плати не вживає, до Господарського суду Луганської області з позовною заявою не звертається.

У зв`язку з вищевикладеним, листом від 18.10.2021 № 52-3617вих21 Сєвєродонецька окружна прокуратура повідомляла Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області про наявність порушень чинного законодавства в частині невиконання обов`язку внесення орендної плати та було запропоновано самостійно вжити заходи, спрямовані щодо усунення зазначених порушень.

Прокурор вказує, що у відповідь Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького направила лист від 05.11.2021 № 5118 в якому вказана інформація лише про підготовку та надання місцевими органам проекту договору оренди землі ТОВ Інвестбуд .

09.11.2021 Сєвєродонецька окружна прокуратура Луганської області листом № 52-4147вих-21 повідомила Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області про намір звернутися до господарського суду Луганської області в інтересах держави в особі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області із позовною заявою про стягнення з ТОВ Інвестбуд безпідставно збережених коштів у вигляді несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою кадастровий номер 4412900000:05:025:0036.

Оскільки Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, будучи обізнаною та повідомленою про встановлені порушення, впродовж вказаного часу не вживає заходів щодо стягнення заборгованості, є необхідність у зверненні з позовом саме в інтересах Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, оскільки порушені безпосередньо інтереси територіальної громади міста Сєвєродонецьк.

Частиною 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу.

Відповідно до ч. 4 ст. 53 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави; прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для представництва прокурором інтересів держави відповідно до ст. 23 Закону України Про прокуратуру .

З урахуванням викладеного, суд підтверджує підстави представництва керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області інтересів держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за заявленими позовними вимогами.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи (ч. 1 ст. 247 ГПК України).

Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду на те, що предметом спору в цій справі є стягнення коштів у сумі 11 399,87 грн, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд вважає, що дана справа є справою незначної складності, тому визнається судом малозначною.

За змістом ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З урахуванням ціни позову, складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, суд приходить до висновку про наявність підстав для розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 80 ГПК).

Керуючись ст.ст. 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Підтвердити підстави представництва першого заступника керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області інтересів держави в особі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області з заявленими позовними вимогами.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

3. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) учасників справи.

4. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі, копію відзиву надіслати позивачу одночасно з надісланням відзиву до суду, докази надсилання подати суду;

- у разі заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі подати відповідну заяву.

5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив відповідача - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, копію відповіді надіслати відповідачу, докази цього подати суду.

Подати суду письмові пояснення, в яких вказати, чи підтримується позов прокурора чи ні.

6. Встановити відповідачу строк для подання письмових заперечень щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень - не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив, копію заперечень надіслати позивачу, докази цього подати суду.

7. Встановити прокурору строк для подання відповіді на відзив відповідача - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, копію відповіді надіслати учасникам справи, докази цього подати суду.

8. Встановити відповідачу строк для подання письмових заперечень щодо наведених прокурором у відповіді на відзив пояснень - не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив, копію заперечень надіслати учасникам справи, докази цього подати суду.

9. Повідомити учасників справи, що у разі неподання ними в строк, встановлений ч. 7 ст. 252 ГПК України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, справа буде розглянута в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 06.12.2021 та оскарженню не підлягає.

Суддя Владислав КОРНІЄНКО

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення06.12.2021
Оприлюднено07.12.2021
Номер документу101632243
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/879/21

Рішення від 03.02.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні