Справа № 760/23173/21
Провадження №2/760/9901/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 вересня 2021 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Солом`янська, 15-А в особі Голови правління Груцинової І.О. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Касандрович Тетяна Олесіївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чайка Ірина Григорівна про повернення майна із чужого незаконного володіння та скасування реєстрації права власності,
ВСТАНОВИВ:
06 липня 2021 року ОСББ Солом`янська, 15-А в особі Голови правління Груцинової І.О. звернулося до Солом`янського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Касандрович Т.О., приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чайка І.Г., в якому позивач просить:
- витребувати нежитлове приміщення (технічне приміщення) №239а (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 110696880000) загальною площею 174,8 кв.м., яке складається із нежитлового приміщення площею 77,0 кв.м та тераси площею 97,8 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 у ОСОБА_1 та повернути його у спільну власність мешканців багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ;
- скасувати реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення (технічне приміщення) №239а (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 110696880000) загальною площею 174,8 кв.м., яке складається з нежитлового приміщення площею 77,0 кв.м. та тераси площею 97,8 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , яке було зареєстровано на підставі договору купівлі-продажу №787 від 13 липня 2017 року посвідченого приватним нотаріусом Київського міського округу Касандрович Т.О., а також рішенням про державну реєстрацію прав власності та їх обтяжень приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Касандрович Т.О., яким зареєстровано право приватної власності на ОСОБА_1 ;
- витребувати нежитлове приміщення (технічне приміщення) №240 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 110681280000) загальною площею 39,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , у ОСОБА_2 та повернути його у спільну власність мешканців багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ;
- скасувати реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення (технічне приміщення) №240 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 110681280000) загальною площею 39,7 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , яке було зареєстровано на підставі договору купівлі-продажу №88 від 16 лютого 2016 року посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чайкою І.Г., а також рішенням про державну реєстрацію прав власності та їх обтяжень приватного Київського міського нотаріального округу, яким зареєстровано право приватної власності на ОСОБА_2 .
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Так, п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України вказує, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак, у позовні заяві не вказано повне найменування позивача.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Проте, позовна заява не відповідає вказаним вимогам.
Згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві зазначено, що факт виявлення відчуження допоміжних (технічних) приміщень, яке є неподільним майном Позивача №239а, №240 був виявлений у липні 2018 року під час проведення ревізії майна ОСББ Солом`янська, 15-А , а також звернення до Солом`янського управління поліції у м. Києві із заявою про злочин.
Однак, якими доказами підтверджуються указані обставини не вказано та не додано їх до позовної заяви.
Також не додано копій договору купівлі-продажу №787 від 13 липня 2017 року нежитлового приміщення №239а, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , та договору купівлі-продажу №88 від 16 лютого 2016 року нежитлового приміщення №240, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 . А клопотання про їх витребування ухвалою суду від 02 вересня 2021 року повернуто позивачу.
Крім того, суд роз`яснює, що згідно з ч.1 ст.387 ЦК України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка заволоділа ним незаконно, без відповідної правової підстави.
Відповідно до ч.1 ст. 388 ЦК України, якщо майно за відплатним договором було придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у таких випадках: якщо майно було загублене власником або особою, якій він передав майно у володіння; було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння; вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 04.07.2018 року у справі № 653/1096/16-ц указала, що предметом віндикаційного позову є вимога власника, який не є фактичним володільцем індивідуально визначеного майна, до особи, що незаконно фактично володіє цим майном, про повернення його з чужого незаконного володіння.
Однією з обов`язкових умов для задоволення віндикаційного позову є встановлення під час розгляду спорів про витребування майна, зокрема, і тієї обставини, чи перебувало спірне майно у володінні позивача, який указує на порушення своїх прав як власника, на підставах, визначених законодавством, і який на момент подання позову не є власником цього майна, однак уважає себе таким (постанова Великої Палати Верховного Суду від 15.05.2019 р. у справі № 522/7636/14-ц).
Отже, враховуючи, що виключно власник наділений правом, передбаченим ст. 388 ЦК України, саме на позивача покладається обов`язок доведення володіння цим титулом до вибуття майна.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Солом`янська, 15-А Солом`янська, 15-А в особі голови правління Груцинової І.О. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Касандрович Тетяна Олексіївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чайка Ірина Григорівна про повернення майна із чужого незаконного володіння та скасування реєстрації права власності - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
суду міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2021 |
Оприлюднено | 07.12.2021 |
Номер документу | 101645657 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні