Ухвала
від 23.11.2021 по справі 405/8177/21
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/8177/21

1-кс/405/3829/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2021 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Кропивницький клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.11.2021 року за № 42021120000000203за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку,

встановив:

слідчий за погодженням з прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у кіоску«Тютюнові вироби»за адресою АДРЕСА_1 ,торгове місце№ 206, АДРЕСА_2 яке використовуєФОП ОСОБА_4 згідно зреєстраційним номеромліцензії нароздрібну торгівлютютюновими виробами№ НОМЕР_1 ,з метоювідшукання тавилучення: марок акцизного податку незаконно використаних про продажу тютюнової продукції, незаконно виготовлених підакцизних товарів, контрафактної продукції у тому числі тютюнових виробів з марками акцизного податку для сигарил та сигарет, документації по обліку незаконно виготовленої та розповсюдженої продукції, знаряддя та засобів за допомогою яких здійснюється виготовлення марок акцизного податку та продукції маркованої такими марками акцизного податку, а також грошових коштів отриманих злочинним шляхом та інших речей та документів, які можуть бути доказами у даному кримінальному провадженні.

На обгрунтування клопотання зазначив, що у період 2020-2021 років, невстановлена слідством група осіб, за попередньою змовою між собою, здійснюють виготовлення, зберігання, придбання та перевезення, з метою використання при продажу тютюнових виробів, а також збут незаконно виготовлених, підроблених марок акцизного податку, на території м.Кропивницький та Кіровоградської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м.Кропивницький зареєстровано ТОВ «Ашатан», ЄДРПОУ 43371908, юридична адреса м. Кропивницький, вул. Руслана Слободянюка, 134. Основним видом діяльності Товариства є роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах. Засновником Товариства є ОСОБА_5 та керівником ОСОБА_6 .

Товариством у встановленому Законом порядку отримано ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами через мережу кіосків згідно з Ліцензійним реєстром діючих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

В супереч вимог отриманих ліцензій, з кіосків торгової мережі ТОВ «Ашатан» яка має назву «Тютюнові вироби» здійснюється торгівля сигаретами марок «Compliment», «Marvel» та інших, які виготовлені у ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика». Вказані сигарети містять марки акцизногоподатку червоногокольору,без зазначеннякількості сигарету кожнійпачці,яка усвою чергує маркоюакцизного податкудля сигарила недля сигарет. З відкритих джерел встановлено, що марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів ТВ ІНШІ видавалися для маркування сигар включаючи сигари з відрізними кінцями, сигарил (тонкі сигари) та сигарет, цигарок з тютюном, або його замінниками: сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями та сигарил (тонкі сигари) з вмістом тютюну УКТ ЗЕД 2402100000 кількість штук у пачці 2 сигарили. Тобто тютюнові вироби сигарили, які реалізовуються у кіосках торгової мережі ТОВ «Ашатан» - «Тютюнові вироби», марковані марками акцизного податку, що не відповідають продукції, тобто вважаються не маркованими, що є порушенням вимог абзацу 3 частина 4 стаття 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Згідно до Податкового кодексу України.

Проведеним візуальним оглядом пачок з сигаретами встановлено, що знизу на кожній пачці вказано вартість тютюнових виробів 44,77 гривні за пачку, яка виготовлена ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» у 2021 році. Тобто на кожну пачку сигарет марок «Compliment», «Marvel» та інші, які виготовлені у 2021 році, наклеєна марка акцизного податку зразок якої затверджений у 2018 році.

За приписами підпункту 14.1.107 пункту 14.1 статті 14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно з підпунктом 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 ПК України маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

За правилами пунктів 226.1 226.3 статті 226 ПК України у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов`язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 ПК України встановлено, що суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов`язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п`ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

Відповідно до пункту 226.8 стаття 226 ПК України кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

На марку акцизного податку на сигарети, цигарки та сигарили додатково наноситься кількість штук у пачці (упаковці).

Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - "тютюн імпортний", ТВ - "тютюн вітчизняний") у кількісному виразі.

Кожна марка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

Згідно пункту 226.8-226.9 статті 226 ПК України були у такій редакції:

« 226.8. Кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - "тютюн імпортний", ТВ - "тютюн вітчизняний") у кількісному виразі.

226.9. Вважаються такими, що немарковані:

алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;

алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;

вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари;

алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.»

Тобто, згідно до положень Податкового кодексу України, сигарети марковані марками акцизного податку для тютюнових виробів повинні містить інформацію про кількість сигарет у пачці, наявність на пачці сигарет іншої марки акцизного податку, яка не відповідає тютюновим виробам сигарети з фільтром, вважається такою, що не містить на собі марки акцизного податку.

При цьому продаж однієї пачки сигарок на якій міститься марка акцизного податку для сигарил здійснюється за суму 27 гривень за одну пачку, що на 20 гривень менше від вартості реалізації пачки сигарет зазначеної на пачці та без урахування податку на здійснення продажу тютюнових виробів. Тобто збитки завдані державі від продажу однієї пачки таких цигарок складають 20 гривень + 5% від вартості пачки у роздрібній торгівельній мережі, 47 гривень + 5 % складає 2,35 гривень, 20 + 2,35 складає 22,35 гривень.

Засновниками ТОВ «Ашатан» є мешканці м. Кропивницького ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які проживають спільно за адресою АДРЕСА_3 . У власності мають два автомобілі MITSUBISHI PAJERO SPORT 2.5 TD, чорного кольору, д.н.з. НОМЕР_2 та MERCEDES-BENZ ML 320, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 .

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 особисто виїжджає від місця проживання на одному з вищевказаних авто (авто зберігаються у гаражі у дворі між поруч з будинками по АДРЕСА_4 та Гагаріна, 7) та відкриває кіоск по АДРЕСА_5 , біля ринку «Миколаївські ряди» та особисто привозить тютюнову продукцію у вказаний кіоск і здійснює розвантаження з автомобілів.

Також встановлено, що ОСОБА_6 щоденно контролюється робота (у т.ч. інкасація) інших кіосків:

- кіоск по вул. Вокзальна, навпроти ринку «Босфор»;

- кіоск по вул. Полтавська, 73, зупинка громадського транспорту «Васнєцова»;

- кіоск по вул. Бєляєва (біля школи міліції);

- кіоск по вул. Преображенській біля Дитячої обласної лікарні.

Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що до злочинної діяльності з реалізація тютюнових виробів, а саме сигарет з марками акцизного податку для сигарил та за ціною меншою ніж вказана на самій пачці посадовими особами ТОВ «Ашатан» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , залучено суб`єктів господарювання реального сектору економіки, а саме: ФОП ОСОБА_7 , юридична адреса, АДРЕСА_6 , ФОП ОСОБА_8 , юридична адреса, АДРЕСА_7 , ФОП ОСОБА_4 , юридична адреса, АДРЕСА_1 .

Вказані суб?єкти господарської діяльності ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_4 , у встановленому Законом порядку отримали ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами через мережу кіосків згідно з Ліцензійним реєстром діючих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Проте, що всупереч вимог отриманих ліцензій, з кіосків мережі «Тютюнові вироби» ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Ашатан» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , здійснюють торгівлю сигаретами марок «Compliment», «Marvel» та інших, які виготовлені у тому числі ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика», на яких містяться марки акцизного податку червоного кольору, без зазначення кількості сигарет у кожній пачці, яка у свою чергу є маркою акцизного податку для сигарил а не для сигарет.

Свою протиправну діяльність ФОП ОСОБА_7 проводить з кіоску за адресою АДРЕСА_8 , ринок «Фенікс». ФОП ОСОБА_8 , свою протиправну діяльність проводить з кіоску за адресою АДРЕСА_9 . ФОП ОСОБА_4 , свою протиправну діяльність проводить з мережі кіосків за адресами АДРЕСА_10 , АДРЕСА_11 , АДРЕСА_1 .Сагайдачного, торгове місце № 206,207, АДРЕСА_12 .

В ході проведення досудового розслідування з метою встановлення фактичних обставин у справі, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання марок акцизного податку незаконно використаних про продажу тютюнової продукції, виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем їх зберігання та реалізації, за адресою АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення марок акцизного податку незаконно використаних про продажу тютюнової продукції, а також предметів речей та документів які містять на собі інформацію, яка стосується незаконно виготовлених підакцизних товарів, контрафактної продукції у тому числі тютюнових виробів, документації по обліку незаконно виготовленої та розповсюдженої продукції, знаряддя та засобів за допомогою яких здійснюється виготовлення марок акцизного податку та тютюнової продукції.

Таким чином, доступ до вказаних речей та документів та відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України.

За вище викладених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.

У ході слідства встановлено, що речі та документи, які мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення вказаного кримінального провадження можуть перебувати за місцем фактичного здійснення своєї незаконної господарської діяльності ФОП ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_1 , торгове місце № 206, 207, кіоск «Тютюнові вироби».

Згідно з Ліцензійним реєстром діючих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідин, що використовуються в електронних сигаретах ФОП ОСОБА_4 використовує кіоск «Тютюнові вироби» за адресою АДРЕСА_1 , торгове місце № 206, 207 реєстраційний номер ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами № НОМЕР_1 .

Слідчий під час розгляду клопотання просив його задовольнити.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання надані стороною кримінального провадження слідчий суддя прийшов до наступних висновків

Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Ч. 3 ст. 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно доч.5ст.234КПК Українислідчий суддявідмовляє узадоволенні клопотанняпро обшук,якщо прокурор,слідчий недоведе наявністьдостатніх підставвважати,що: 1)було вчиненокримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Відповіднодо витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань № 42021120000000203датою надходженняповідомлення провчинення кримінальногоправопорушення вбачається10.11.2021року зач.2ст.199КК України невстановлені особи, за попередньою змовою займаються продажем незаконно виготовлених підакцизних товарів, контрафактної продукції тютюнових виробів на території м. Кропивницький та області. Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до ЄРДР на підставі заяви ОСОБА_9 .

При цьому слідчий суддя відзначає, що надані слідчому судді матеріали місять лише певнінеобґрунтовані припущеннящодо можливого продажунезаконно виготовленихпідакцизних товарів,контрафактної продукції тютюнових виробів на території м. Кропивницький та області, що ставить під сумнів обгрунтованість підозри та на думкуслідчого суддіне можутьна данійстадії досудовогорозслідування свідчитьпро вчиненнякримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.199КК України,у зв`язку з чим визначені законом підстави для проведення обшуку за даним клопотанням слідчого відсутні.

Керуючись ст.ст.234-235, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

у задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.11.2021 року за № 42021120000000203за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку у кіоску«Тютюнові вироби»,за адресоюКіровоградська область,м.Олександрія,вулицяПетра Сагайдачного,торгове місце№ 206,207 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Ленінського районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_10 ОСОБА_11

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення23.11.2021
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу101659532
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —405/8177/21

Ухвала від 23.11.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 23.11.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні