Ухвала
від 01.12.2021 по справі 486/1923/21
ЮЖНОУКРАЇНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 486/1923/21

Провадження № 1-кс/486/267/2021

01 грудня 2021 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю: представника скаржника - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Южноукраїнську Миколаївської області скаргу Дочірнього підприємства телевізійних систем «Квант» приватного акціонерного товариства «Атомсервіс» на бездіяльність посадових осіб відділення поліції№3Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

В С Т А Н О В И В:

29.11.2021 року Дочірнє підприємство телевізійних систем «Квант» приватного акціонерного товариства «Атомсервіс» звернулось до суду зі скаргою на бездіяльність посадових осіб відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Скарга мотивована тим, що 19.11.2021 року директор Дочірнього підприємства телевізійних систем «Квант» приватного акціонерного товариства «Атомсервіс» (далі - ДПТС «Квант») ОСОБА_4 звернувся до відділення поліції № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області з повідомленням про кримінальне правопорушення, в якому зазначав, що 04.09.2021 близько 13:00 годин невідомими особами на першому поверсі під`їзду № 2 будинку № 13 по вул. Енергобудівників (ОСББ «Енергобудівників 13») було пошкоджено обладнання телекомунікаційної мережі, що належить ДПТС «Квант» та завдано збитків на суму 17 230,14 гривень. У зв`язку з цим 602 споживачі послуг кабельного телебачення та Інтернету, з 10 житлових будинків, протягом 3 діб не отримували телекомунікаційні послуги. Вважає, що в діях невідомих осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 360 КК України, як умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі.

Однак, згідно вказаного звернення, 25.11.2021 року ДПТС «Квант» отримав відповідь з ВП №3 Вознесенського РУП ГУНГІ в Миколаївській області, про те, що відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР не внесені, з посиланням на ст. 8 Закону України «Про звернення громадян», тобто на Закон, який не регулює правовідносини між юридичною особою та поліцією. Таким чином вважає, що посадовими особами відділення поліції № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області, порушено порядок встановлений нормами КПК України.

У зв`язку з цим просить визнати протиправною бездіяльність посадових осіб відділення поліції № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області та зобов`язати внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням ДПТС «Квант» про пошкодження технічних засобів телекомунікаційної мережі та припинення надання телекомунікаційних послуг, передбачене ч.1 ст. 360 Кримінального кодексу України, та провести розслідування у відповідності до вимог КПК України.

В судовому засіданні представник скаржника підтримав скаргу та просив про її задоволення.

Представник відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області в судове засідання не з`явився, причину неявки суду не повідомив, про місце та час розгляду справи сповіщений вчасно та належним чином.

Відповідно до ст. 306 КПК України, скарга підлягає розгляду в судовому засіданні за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що неявка представника відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, не є перешкодою для розгляду скарги.

З`ясувавши думку представника скаржника, дослідивши матеріали додані до скарги слідчий суддя приходить до наступного.

Судом встановлено, що 19.11.2021 року директор ДПТС «Квант» звернувся до відділення поліції №3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області з повідомленням про кримінальне правопорушення, в якому зазначив, що 04.09.2021 невідомі особи на першому поверсі під`їзду № 2 по вул. Енергобудівників, 13 в м.Южноукраїнську Миколаївської області пошкодили обладнання телекомунікаційної мережі, що належить ДПТС «Квант» та завдали збитків на суму 17 230,14 гривень. У зв`язку з цим просив внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопрушення та розпочати досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 360 КК України.

Дане повідомлення 19.11.2021 року, зареєстроване з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» за № 6704, проте відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР не внесені, оскільки під час проведення перевірки було встановлено, що 05.09.2021 року надходило аналогічне звернення, а тому подальшу перевірку було припинено, згідно ст. 8 Закону України «Про звернення громадян».

Також в матеріалах справи наявне повідомлення від органу поліції, відносно заяви від 05.09.2021 року, щодо пошкодження телекомунікаційного обладнання мережі ДПТС «Квант», яка була зареєстрована в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події відділення поліції № 3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області за № 5183, однак встановлено, що за наявності формальних ознак кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 194 КК України, не було встановлено вчинення суспільно-небезпечного діяння спрямованого на умисне знищення або пошкодження майна та не спричинено шкоди у великих розмірах, а тому керуючись вимогами Закону України «Про звернення громадян» та «Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України», перевірку було припинено.

Не погодившись з висновком посадових осіб відділення поліції, представник ДПТС «Квант» звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність посадових осіб відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно зі ст. 124 Конституції України та вимог ст. 21 КПК України, кожному гарантується право на справедливий суд та вирішення справи в розумні строки незалежним та неупередженим судом, створеним на підставі закону. Вирок та ухвала суду, що набрали законної сили в порядку, визначеному цим Кодексом, є обов`язковими і підлягають безумовному виконанню на всій території України.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити, як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч.1 ст.303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1) ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Скаржником у скарзі не конкретизовано, дії якої саме посадової особи, він оскаржує, однак, чітко вказаний предмет оскарження, а саме, заявник оскаржує бездіяльність посадових осіб, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР за конкретним фактом, тобто предмет розгляду є зрозумілим. Тому, не зазначення у скарзі конкретно суб`єкта, дії якого оскаржуються, не може бути перешкодою для розгляду скарги.

Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені ч.5 ст. 214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.

Таким чином, виходячи з положень ст. 214 КПК України, заява про кримінальне правопорушення повинна містити такі відомості.

При цьому, ст. 214 КПК України визначено, що повноваженням щодо оцінки відомостей, наведених у заяві чи повідомлених потерпілим, чи виявлених з іншого джерела, як таких, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення наділені слідчий, прокурор.

Як з`ясовано судом, представник ДПТС «Квант» звернувся до співробітників відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, а відтак, таке звернення повинно було розглядатись слідчим СВ відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області у відповідності до вимог КПК України, а не Закону України «Про звернення громадян».

З урахуванням викладеного, перевіривши обґрунтованість доводів скарги, слідчий суддя приходить до висновку, що порушене право скаржника підлягає судовому захисту шляхом зобов`язання органу досудового розслідування внести відомості про можливо вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 214, 303-309 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Скаргу Дочірнього підприємства телевізійних систем «Квант» приватного акціонерного товариства «Атомсервіс» на бездіяльність посадових осіб відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність посадових осіб відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та зобов`язати внести відомості за заявою Дочірнього підприємства телевізійних систем «Квант» приватного акціонерного товариства «Атомсервіс» про пошкодження 04.09.2021 року обладнання телекомунікаційної мережі, тобто про, можливо вчинене, кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 360 КК України, з проведенням подальшого досудового розслідування.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_1

СудЮжноукраїнський міський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення01.12.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101678183
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —486/1923/21

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Савін О. І.

Ухвала від 30.11.2021

Кримінальне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Савін О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні