Ульяновський районний суд Кіровоградської області
м. Ульяновка, вул. Леніна, 70, 26400, (05259) 2-12-44
Кримінальна справа № 1 -23 /10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року Ульяновський районний суд Кіровоградської
області складі:
головуючої Запорощук А. В.
при секретарі Кашнікову І. А.
за участю прокурора Моспана О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ульяновка кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сухий Ташлик Вільшанського району Кіровоградської області, проживаючого АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, освіта середня, не одруженого, не працюючого, раніше судимого Голованівським районним судом 29.02.2008 року ч. 1 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі в силу ст. 75 КК України з іспитовим строком 2 роки
у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 скоїв відкрите викрадення чужого майна (грабіж) поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоровя потерпілого.
30 січня 2009 року близько 13 години він, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніня, знаходячись в жилому будинку в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_3 , діючи умисно, з корисливих спонукань, маючи намір на відкрите заволодіння чужим майном, застосувавши до потерпілого фізичне насильство, яке не є небезпечним для життя та здоровя потерпілого, шляхом заподіяння тілесних ушкоджень у вигляді удару ногою в область голови ОСОБА_3 , що потягло за собою тілесні прошкодження у вигляді набухання лівої вушної раковини, яке відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, заволодів грошима потерпілого в сумі 992 грн., після чого з місця пргоди зник, спричинивши потерпілому майнову шкоду в суму 992 грн.
Допитаний в судовому засіданні в якості підсуднього ОСОБА_4 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України не визнав та пояснив, шо він вважає себе не винним в скоєному. Він знаходився тривалий час в неприязних стосунках з працівниками міліції Голованівського РВ УМВС. В день скоєння злочину потерпілий та ОСОБА_5 запросили його в квартиру потерпілого залагодити відносини, які носили неприязний характер між ним та ОСОБА_6 . Він, прийшовши додому до ОСОБА_6 випив 50 гр. горілки, Після того, як між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 виник конфлікт з-за телефону, він пішов додому. Вважає себе не винним.
Потерпілий ОСОБА_3 скориставшись ст. 63 КК України, пояснення давати відмовився.
Вина ОСОБА_2 . В скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст.186 КК України підтверджується свідченнями свідка ОСОБА_8 , який пояснив, що в день скоєння злочину, він зустрівся з ОСОБА_6 , який запропонував в нього вдома розпивати спиртні напої. Вони придбали спиртне, та повертаючись додому зустріли ОСОБА_2 . Потерпілий запропонував останньому піти з ними до ОСОБА_6 для того щоб залагодити конфлікт, який був між потерпілим та ОСОБА_4 . ОСОБА_4 погодився. Однак прийшов з 10 хв. Перебуваючи в квартирі ОСОБА_6 вони розпивали спиртні напої. При цьому ОСОБА_6 та ОСОБА_4 сиділи на дивані, а він сидів на стільці навпроти, біля стола. При цьому він дійсно брав мобільного телефона у потерпілого, для того, щоб подзвонити, однак, оскільки був випивши, не пам`ятає за яких обставин. Через деякий час він приніс вино, і вони продовжили випивати. Через деякий час ОСОБА_4 почав вимагати гроші від потерпілого. Однак останній відмовився дати кошти. Тоді ОСОБА_2 вдарив потерпілого ногою в область голови. Потім витягнув обкладинку з кармана обкладику від блокнота в якій знаходились гроші. Яка сума він не знає. Потім вони вийшли з квартири. Коли вони знаходились в коридорі, то ОСОБА_4 витягнув з обкладинки гроші, заховав їх а обкладинку поклав в під`їзді. На АДРЕСА_3 дав йому 50 грн, які він повернув як борг продвцеві ОСОБА_9 в сумі 48 грн. Після даної події вони з ОСОБА_4 розійшлися.
Свідок ОСОБА_10 пояснив, що йому повідомили працівники міліції, що його син та ОСОБА_4 затримані. Коли він прийшов в опорний пункт то працівники міліції повідомили, що його син та ОСОБА_4 розпивали спиртні напої в квартирі у потерпілого. В останнього були забрані кошти. Як він потім з`ясував, що телефон який брав його син у потерпілого, йому повернутий.
Вина підтверджується письмовими свідченнями ОСОБА_11 , який пояснив, що в січні 2009 року він на пропозицію свого знайомого поїхали в м. Ульяновку. Разом з ними був і ОСОБА_4 , в якого були при собі гроші. Вони в дорозі витратили частину коштів, за все платив ОСОБА_4 . Саме він в с. Станіславове придбав вино. Прибувши в Ульяновку вони зупинились. Та через деякий час повернулись в Побузьке.
а.с. 44-45
Аналогічні письмові свідчення дали свідки ОСОБА_12 та ОСОБА_13
а.с.46-47.67
Свідок ОСОБА_9 пояснила, що наприкінці січня 2009 року вона зустріла ОСОБА_14 та ОСОБА_4 . Оскільки ОСОБА_7 був винен в магазин де вона працює гроші, вона вимагала їх повернення. Через деякий час ОСОБА_7 гроші не, в сумі 50 грн.
а.с.48
речовими доказами по справі - обкладинкою від блокнота вилученонго з місця огляду
а.с.61
Протоколом відтворення обстановки та обставин події з потерпілим ОСОБА_6 , де останній розповів за яких обставин було скоєно злочин ОСОБА_15
а.с.74
Висновком судово-медичної експертизи №21 а від 14 квітня 2009 року про те що тілесні ушкодження у ОСОБА_6 могли утворитись при ударі його ногою в уражену область та відносяться до легких тілесних.
а.с.74-74об.
Оцінюючи в сукупності докази зібрані в справі, суд вважає вину ОСОБА_2 в скоєнні злочину передбаченого ч 2. ст 186 КК України доведеною повністю.
Суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_2 на досудовому слідстві по ч. 2 ст. 186 КК України кваліфіковані вірно, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж) поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоровя потерпілого.
Обираючи підсудному міру покарання, суд враховує ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, характеризуючі дані на підсудного, який за місцем проживання характеризуються з негативної сторони.
Обставин, які помякшують відповідальність ОСОБА_2 суд не знаходить
До обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_2 суд відносить рецидив злочинів, скоєння злочину встані алкогольного сп`яніння.
Суд вважає,що виправленнята перевихованняпідсуднього можливеіз застосуваннямщодо ньогопокарання повязаногоз позбавленнямволі.Суд вважає за необхідне застосувати ст. 71 КК України. Цивільний позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст 323 , 324 КПК України , суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст 186 КК України і признати йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 71 КК України шляхом часткового складання вироків Голованівського районного районного суду від 29 лютого 2008 року остаточно призначити покарання в вигляді 4(чотирьох) років 2 (двох) місяців позбавлення волі. Строк відбуття покарання відраховувати починаючи з моменту затримання тобто з 19 лютого 2009 року.
До вступу вироку в законну силу залишити ОСОБА_2 міру запобіжного заходу у вигляді «взяття під варту»
Речові докази по справі обкладинку від блокнота- знищити за малозначністю.
Цивільний позов ОСОБА_6 до ОСОБА_16 залишити без розгляду.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з часу його проголошення або в цей же строк особами, що знаходяться під вартою з моменту отримання копії вироку на руки.
Суддя:
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2010 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 101755643 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Запорощук А. В.
Кримінальне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Запорощук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні