Ухвала
від 09.12.2021 по справі 636/5543/21
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/5543/21 Провадження № 1-кс/636/1130/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М УКРАЇНИ

09 грудня 2021 року м. Чугуїв

Слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого Чугуївського РУП ОСОБА_3 ,

розглянув у закритому судовому засіданні клопотання слідчого Чугуївського РУП ОСОБА_4 про проведення огляду по кримінальному провадженню № 12021221240000852, відомості про яке внесені до ЄРДР 07 грудня 2021 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя -

в с т а н о в и в:

Слідчий Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про дозвіл на проведення огляду нежитлових приміщень, комплексу виробничих будівель та споруд Чугуївської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташовані за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15, на які право власності зареєстровано за Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з метою виявлення та фіксації відомостей про вчинення злочину.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що слідчим відділом Чугуївського районного управління поліції ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12021221240000852 від 07 грудня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України порушення встановлених правил зберігання, обліку, використання прекурсорів.

Так, в ході допиту ОСОБА_6 встановлено, що останньому достовірно відомий факт порушення використання та обігу наркотичних засобів та прекурсорів Чугуївською міжрайонною державною лабораторією Держпродспоживслужби, що знаходиться за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15.

В ході слідства встановлено, що Чугуївською міжрайонною державною лабораторією Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташована за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15, у своїй ветеринарній діяльності використовує прекурсори, які зберігаються та використовуються з порушенням норм діючого законодавства в приміщеннях, що належать вищезазначеному підприємству.

Разом з цим, в ході проведення слідчих заходів та в ході бесіди з працівниками Чугуївської міжрайонноїдержавної лабораторіїДержпродспоживслужби встановлено, що зберігання та використання прекурсорів на даному підприємстві здійснюється з порушенням норм Наказу МВС № 52 від 29.01.2018 «Про затвердження вимог до об`єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин», також відсутній належний облік вказаних речовин, передбачений Постановою КМУ № 589 від 03.06.2009 «Про затвердження порядку провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом», порушено вимоги Постанови КМУ № 975 від 21.11.2018 «Про затвердження категорій об`єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах».

02 грудня 2021 року ліцензією СГД Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Чугуївській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташована за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15, надано дозвіл придбання, зберігання, використання та знищення прекурсорів (списку 2 таблиці IV) Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідно до підпункту 5 пункту 1 розділу II (Технічні вимоги до місць концентрації) Вимог до об`єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин (далі Вимог), затверджених Наказом МВС України № 52 від 29.01.2018, приміщення, які використовуються для зберігання прекурсорів списку № 2 таблиці IV Переліку, приміщення, які використовуються для розроблення, виробництва і використання прекурсорів списку № 2 таблиці IV Переліку (крім указаних у підпункті 6 пункту 1 цього розділу), мають відповідати таким вимогам: зовнішні стіни капітальні; внутрішні стіни несуміжні з безгосподарними приміщеннями або приміщеннями, що належать стороннім організаціям; стіни і підлога з негорючих матеріалів; вхідні двері справні, добре підігнані під дверну коробку, металеві або дерев`яні повнотілі, мають не менше двох врізних несамозамикальних замків; віконні отвори приміщень із внутрішнього боку чи між рамами обладнані металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзі, які мають відповідати металевим ґратам.

Крім того, згідно підпункту 6 пункту 1 розділу II (Технічні вимоги до місць концентрації) Вимог приміщення, які використовуються для зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку в аптеках, дільничних лікарнях, амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини, сільських лікарських амбулаторіях та відділеннях закладів охорони здоров`я, на постах денного стаціонару, у вимірювальних, діагностичних лабораторіях, лабораторіях ветеринарної медицини, науково-дослідних інститутах, навчальних закладах, у лабораторіях контролю якості, у лабораторіях експертних установ, у фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики або ліцензію на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики (за умови одночасного щомісячного зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, в яких загальна кількість діючої речовини не перевищує 10 грамів), та (або) які використовуються для зберігання прекурсорів, включених до списку № 2 таблиці IV Переліку, за умови місячного обсягу запасу цих речовин не більше ніж 15 кілограмів (літрів), мають відповідати таким вимогам: окрема кімната в капітальній будівлі обладнана сейфами або металевими шафами, прикріпленими до підлоги, стіни; вхідні двері добре підігнані під дверну коробку, металеві або дерев`яні повнотілі, мають не менше двох врізних несамозамикальних замків; віконні отвори приміщень із внутрішнього боку чи між рамами обладнані металевими ґратами. Допускається використання декоративних ґрат чи жалюзі, які за міцністю мають відповідати металевим ґратам.

Крім того, згідно підпункту 5 пункту 1 розділу III (Технічні вимоги до оснащення місць концентрації) Вимог приміщення, які використовуються для зберігання прекурсорів списку № 2 таблиці IV Переліку, приміщення, які використовуються для розроблення, виробництва і використання прекурсорів списку № 2 таблиці IV Переліку (крім указаних у підпункті 6 пункту 1 розділу ІІ цих Вимог), обладнуються сигналізацією, що захищає будівельні конструкції периметрів приміщень: віконні та дверні отвори, вентиляційні канали, теплові вводи та інші елементи приміщення, доступні для проникнення ззовні. Двері блокуються на відкривання і проломлювання. Вікна захищаються сигналізацією на відкривання і руйнування скла. Некапітальні стіни, стелі, місця вводу комунікацій - на проломлювання. Капітальні стіни, вентиляційні коробки - на руйнування і ударну дію із виведенням сигналу «тривога» на пульти централізованого спостереження суб`єкта охоронної діяльності.

Відповідно до підпункту 6 пункту 1 розділу III (Технічні вимоги до оснащення місць концентрації) Вимог приміщення, які використовуються для зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку в аптеках, дільничних лікарнях, амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини, сільських лікарських амбулаторіях та відділеннях закладів охорони здоров`я, у вимірювальних, діагностичних лабораторіях, лабораторіях ветеринарної медицини, науково-дослідних інститутах, навчальних закладах, у лабораторіях контролю якості, у лабораторіях експертних установ, у фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики або ліцензію на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики (за умови одночасного щомісячного зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, в яких загальна кількість діючої речовини не перевищує 10 грамів), та (або) які використовуються для зберігання прекурсорів, включених до списку № 2 таблиці IV Переліку, за умови місячного обсягу запасу цих речовин не більше ніж 15 кілограмів (літрів), обладнуються засобами автономної сигналізації, що захищають сейфи (металеві шафи), які використовуються для зберігання, з обладнанням місцевими звуковими і світловими сигналізаторами.

Місцями концентрації, згідно зазначених Вимог є об`єкти та приміщення, призначені для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (культивування рослин, уключених до таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 (далі - Перелік), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, уключених до Переліку), їх оснащення і зберігання вилучених із незаконного обігу таких засобів і речовин.

Згідно довідки з «Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна», власником комплексу будівель та споруд є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У відповідності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є засновником та органом управління у Чугуївській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585).

На даний час є підстави вважати, що посадовими особами Чугуївської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585) за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15 неналежно виконуються вимоги Порядку провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом, затвердженого Постановою КМУ № 589 від 03.06.2009 (зі змінами, в редакції від 02.06.2018) та Вимоги до об`єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин (далі Вимог), затверджених Наказом МВС України № 52 від 29.01.2018, що в свою чергу може свідчити про наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.320 КК України порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме встановлення фактів порушення встановлених правил обігу прекурсорів посадовими особами Чугуївської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), встановлення порушення правил ведення журналів обліку, а також встановлення інших відомостей, при отриманні яких в подальшому може спростувати чи підтвердити вищевказані відомості та сприяти встановленню істини, встановленню осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні огляду нежитлових будівель, що використовуються в господарській діяльності Чугуївською міжрайонною державною лабораторією Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташовані за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15.

Здобуті відомості матимуть важливе доказове значення для встановлення інтини у вказаному кримінальну провадженні.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Повноваження слідчого звертатися до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій випливає з його обов`язку застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Частиною 5 ст. 234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

В клопотанні слідчого та доданих до нього документах наведено підстави вважати, що кримінальне правопорушення було вчинено, відшукувані речі мають значення для справи і можуть знаходитись у нежитлових приміщеннях, комплексу виробничих будівель та споруд Чугуївської міжрайонної державної лабораторією Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташовані за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Відповідно до ст. 237 КПК України огляд місцевості, приміщення, речей і документів проводиться з метою виявлення і фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється за правилами передбаченими КПК України для обшуку.

Слідчий суддя, дослідивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 167, 234, 235, 236, 369, 372 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого Чугуївського РУП ОСОБА_4 про проведення огляду по кримінальному провадженню № 12021221240000852, відомості про яке внесені до ЄРДР 07 грудня 2021 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_10 з залученням інших працівників Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, на проведення огляду нежитлових приміщень, комплексу виробничих будівель та споруд Чугуївської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби (код ЄДРПОУ 36833585), що розташовані за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гагаріна, буд. 15, на які право власності зареєстровано за Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з метою виявлення та фіксації відомостей про вчинення злочину.

Ухвала надає право слідчому проникнути до приміщення лише один раз.

Строк дії ухвали один місяць з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого засідання в суді.

Слідчий суддя

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення09.12.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101762928
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —636/5543/21

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Савенко М. Є.

Ухвала від 03.02.2022

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 23.12.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Карімов І. В.

Ухвала від 20.12.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Золотоверха О. О.

Ухвала від 09.12.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні