Справа № 715/2434/21
Провадження № 2/715/714/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2021 року смт. Глибока
Глибоцький районний суд Чернівецької області
у складі головуючого судді Маковійчук Ю.В.
секретар судового засідання Затолошна Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 , звернулася до суду із вказаним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2 . Вказує на те що після смерті останнього відкрилася спадщина за заповітом посвідченим державним нотаріусом Першої Чернівецької державної нотаріальної контори 26 грудня 2017 року, відповідно якого належну ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,2368 гектарів, розташовану на території Чагорської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області, кадастровий №7321087900:01:001:0088, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва він заповів ОСОБА_1 .
Зазначає, що не змогла у встановлений строк звернутися із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки їй не було відомо, про існування заповіту, а дізналася вона про його наявність від матері тільки у березні 2021 року, після чого вона звернулася до приватного нотаріусу Чернівецького міського нотаріального округу Чернівецької області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, однак, нотаріусом відмовлено їй у видачі свідоцтва у зв`язку із пропуском нею шестимісячного строку для прийняття спадщини та за відсутності факту прийняття нею спадщини.
Просить суд, ухвалити рішення, яким визначити для ОСОБА_1 додатковий строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Чернівці.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, проте її представник ОСОБА_3 подала до суду заяву, згідно якої позовні вимоги підтримує повністю, просить суд позов задовольнити а справу розглянути у її відсутності та у відсутності позивачки.
В судове засідання представник відповідача Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області не з`явився, проте, від сільської ради до суду надійшов лист, в якому позовні вимоги Чагорська сільська рада визнає повністю і просить суд розглянути справу без участі їхнього представника.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову (ч.4 ст.206 ЦПК України).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 58 рік помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 .
Після його смерті відкрилася спадщина за заповітом №2-338 посвідченим державним нотаріусом Першої Чернівецької державної нотаріальної контори 26.12.2017 року, відповідно якого належну ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,2368 гектарів, розташовану на території Чагорської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області, кадастровий №7321087900:01:001:0088, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва він заповів ОСОБА_1 .
Згідно постанови приватного нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 28 квітня 2021 року №5/02-31, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом посвідченим Мисюк О.М. державним нотаріусом Першої Чернівецької державної нотаріальної контори 26 грудня 2017 року за реєстровим №2-338 на майно ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку із тим, що ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини та відсутній факт прийняття нею спадщини, а вчинення такої нотаріальної дії без визначення їй додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини, суперечить чинному законодавству України.
Постановою Верховного суду від 26.06.2019 року по справі №565/1145/17 розширено перелік поважних причин пропуску прийняття спадщини, а саме: поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: тривала хвороба спадкоємців; велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Встановлено, що ОСОБА_1 пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин, так як їй не було відомо про існування заповіту.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позивачка пропустила строк прийняття спадщини з поважних причин, а тому позов слід задовольнити частково та визначити позивачці додатковий строк в один місяць, що буде достатнім для подачі заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3-13, 19, 23, 76-81, 141, 259, 265, 280-282 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина України № НОМЕР_2 , яка проживає в АДРЕСА_1 додатковий строк терміном 1 (один) місяць з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Чернівці, Чернівецької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2021 |
Оприлюднено | 10.12.2021 |
Номер документу | 101763347 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Маковійчук Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні