Вирок
від 09.12.2021 по справі 944/6256/21
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/6256/21

Провадження №1-кп/944/1129/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.12.2021м.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 серпня 2021 року за № 12021142350000231, про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Біличі Іваничівського району Волинської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, із середньою спеціальною освітою, не працюює, не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 27 частиною 1 статті 358, частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_4 в червні 2021 року (точна дата та час дізнанням не встановлені), перебуваючи за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 , маючи злочинний умисел, направлений на пособництво у підробленні міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику, який затверджений Міжнародними медико-санітарними правилами від 23 травня 2005 року та додатком № 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2011 року № 893 «Про затвердження Правил санітарної охорони території України», яке видається у будь - якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров`я, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, за допомогою мережі Інтернет звернувся до невстановленої дізнанням особи, з якою заздалегідь домовився про виготовлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію/профілактику. При цьому, ОСОБА_4 розуміючи, що вказане міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику буде підроблене, вчинив пособництво в цьому, а саме надав свої анкетні дані та серію паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданого 18 червня 2018 року територіальним органом Державної міграційної служби 0718, для внесення відомостей у міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, яке надає право перетнути державний кордон України без перебування на самоізоляції. У подальшому, невстановлена дізнанням особа, використовуючи реквізитні дані ТзОВ «Медикал сервіс» (код ЄДРПОУ 42273991, м. Київ, проспект Перемоги, 136, оф. 34), у невстановлені дізнанням час та місці за допомогою комп`ютерної техніки умисно виготовила підроблений офіційний документ міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, вказавши в ній завідомо недостовірні відомості про проведену вакцинацію 11 червня 2021 року та 18 липня 2021 року ОСОБА_4 , а також посвідчила його відбитком штампу з використанням особистих даних лікарів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , підписами вказаних лікарів та відбитками штампів з найменуванням ТзОВ «Медикал Сервіс», після чого передала міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику ОСОБА_4 .

Таким чином, ОСОБА_4 вчинив пособництво в підробленні іншого офіційного документу, яке видається підприємством,яке маєправо видаватитакі документи,і якийнадає права або звільняє від обов`язків, з метою його використання, а саме вчинив кримінальний проступок, передбачений ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Крім того, 15 серпня 2021 року, о 21 годині 20 хвилин, ОСОБА_4 під час проходження прикордонного контролю, перебуваючи в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» митного посту «Яворів», що за адресою: смт Краковець Яворівського району Львівської області, усвідомлюючи значення та суспільно-небезпечний характер власних дій та керуючи ними, діючи умисно, з метою звільнення від обов`язку перебування на самоізоляції з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблене міжнародне свідоцтво про вакцинацію на ім`я ОСОБА_4 , який ТзОВ «Медикал Сервіс» не видавався та не посвідчувався, чим використав завідомо підроблений документ.

Таким чином, ОСОБА_4 здійснив використання завідомо підробленого документа, тобто кримінальний проступок, передбачений ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнав повністю, у скоєному розкаявся, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в обвинувальному акті, просив його суворо не карати та призначити покарання у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Обвинувачений, прокурор в судовому засіданні не заперечували фактичних обставин кримінального провадження і не заперечили проти визнання недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються.

Також судом встановлено, що всі учасники судового провадження правильно розуміють зміст фактичних обставин кримінального провадження і немає сумнівів у добровільності їхніх позицій.

У зв`язку з викладеним, на підставі ч. 3 ст. 349 Кримінального процесуального кодексу України, за згодою учасників судового провадження суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин кримінального провадження, які ніким не оспорюються.

Також, з врахуванням викладеного, суд обмежив дослідження доказів допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів кримінального провадження, які характеризують його особу.

При цьому, учасникам судового провадження роз`яснено, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень доведена, його дії правильно кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України як дії, які виразились у пособництві в підробленні іншого офіційного документу, яке видається підприємством,яке маєправо видаватитакі документи,і якийнадає права або звільняє від обов`язків, з метою його використання, та за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України як дії, які виразились у використанні завідомо підробленого документа.

Вирішуючи питання про вид та міру покарання, суд враховує дані про особу обвинуваченого, який є особою молодого віку, раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, не перебуває на обліку у психіатра та нарколога, а також ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень та обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання.

Як обставину, яка пом`якшує покарання, відповідно до ст. 66 Кримінального кодексу України суд визнає щире каяття обвинуваченого, активне сприяння розкриттю кримінальних правпорушень.

Обставин, які відповідно до ст. 67 Кримінального кодексу України обтяжують покарання, судом не встановлено.

Враховуючи викладене вище, суд вважає, що відповідно до ст. 50 Кримінального кодексу України необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого, здійснення виховного впливу та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, є призначення йому покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України, у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн, а за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 70 Кримінального кодексу України, якою передбачено, що при сукупності кримінальних правопорушень суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожне кримінальне правопорушення окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань, суд вважає за необхідне призначити остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим та визначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн.

Крім того, постановою дізнавача СД Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області від 16 червня 2021 року визнано речовим доказом міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19, формату А4, жовтого кольору, видане на ім`я ОСОБА_4 , яке зберігається в матеріалах кримінального провадження.

Згідно з нормами ч. ч. 1, 9 ст. 100 Кримінального процесуального кодексу України питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. При цьому, майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

Зважаючи на викладене, суд вважає, що зазначений речовий доказ слід залишити в матеріалах кримінального провадження.

Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 349, 366-371, 373, 374, 381, 382 Кримінального процесуального кодексу України,

у х в а л и в:

ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 27 частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України та частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України, та призначити покарання:

за частиною 5 статті 27 частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень 00 копійок;

за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

На підставі частини 1 статті 70 Кримінального кодексу України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень 00 копійок.

Речовий доказ міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19, формату А4, жовтого кольору, видане на ім`я ОСОБА_4 залишити в матеріалах кримінального провадження.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 349 Кримінального процесуального кодексу України, до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.12.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101776184
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —944/6256/21

Ухвала від 15.03.2022

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Вирок від 09.12.2021

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 09.12.2021

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 16.11.2021

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні