Справа № 946/2571/21
Провадження № 2-о/946/78/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2021 року
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого Жигуліна С.М.
при секретарі Кріпаковій К.Т.
за участю адвоката Златєва П.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі
справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про
встановлення факту та визнання права власності
В С Т А Н О В И В:
Позивач в судове засідання не з`явився, надав заяву про збільшення позовних вимог. Представник позивача пояснив, що свідоцтвом, виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області на підставі актового запису за № 722 від 18 травня 2013 року підтверджена смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 . З урахуванням вказаного відкралась спадщина, на яку спадкодавець заповітом від 02 квітня 2013 року визнав спадкоємцями в рівних частках сторони по справі. Між тим відповідач про відкриття спадщини ознайомлена, але до нотаріуса із заявою не звернулась. Спадковим майном є:
житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за адресою АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 0,1483 гектари, кадастровий номер 5122080700:02:002:0040, що розташована в АДРЕСА_1 , виділена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
земельна ділянка площею 1,51 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0157, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
земельна ділянка площею 1,31 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0158, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .
Просить встановити факт, за яким відповідач не прийняла спадщину та визнати за позивачем право власності на вказане майно.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, оповіщений у встановленому порядку про дату, час і місце судового розгляду, про причини неявки не повідомила, не подала відзив на позовні вимоги.
З оглядом на вищевикладені обставини суд з урахуванням думки позивача постановляє заочне рішення відповідно до вимог ст. 280-281 ЦПК України.
Вислухавши пояснення, суд вважає заявлені позовні вимоги обгрунтованими.
У відповідності до вимог ст. 13 ч.1 ЦПК України суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи в межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, наданих у порядку, передбаченому ст. 81-89 ЦПК України.
Долученою до матеріалів справи документацією визначено, що свідоцтвом, виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області на підставі актового запису за № 722 від 18 травня 2013 року підтверджена смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Суд також звертає увагу на те, що будь-яке судове рішення повинно бути направлене на настання відповідних юридичних наслідків, а судовий розгляд повинен мати ознаки ефективності. За наявними доказами суд повинен задовольнити вимоги або ж відмовити в їх задоволенні, належним чином вмотивувавши таке рішення. При цьому, суд у процесі розгляду справи повинен керуватися реальними, а не уявними мотивами ухвалюючи відповідне рішення, унеможливлюючи зловживання сторонами своїх прав, спрямоване на затягування процесу. Відповідно до ст.ст. 1-2, 11-13 ЦПК України сторона, звертаючись до суду з відповідними вимогами, повинна чітко дотримуватися основних засад судочинства, враховуючи специфіку відповідного процесу, виконувати свої обов`язки та користуватися наданими їй процесуальними правами, не допускаючи при цьому зловживання ними. Окрім вказаного суд зауважує, що цивільний процес має змагальний характер, а тому на сторону покладається відповідний набір процесуальних обов`язків, в тому числі щодо надання необхідних доказів стосовно спірного питання, включно з власного ініціативою в процесі збирання цих доказів.
Вказані обставини визначають відкриття спадщини у порядку, передбаченому ст. 1220 ЦК України.
Заповітом від 02 квітня 2013 року спадкодавець визнав спадкоємцями в рівних частках сторони по справі.
Долученою до матеріалів справи свідоцтвом про право власності за № НОМЕР_1 від 25 травня 2006 року, витягами з Державного земельного кадастру про земельну ділянку доведено, що спадковим майно є наступне:
?житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за адресою АДРЕСА_1 ;
?земельна ділянка площею 0,1483 гектари, кадастровий номер 5122080700:02:002:0040, що розташована в АДРЕСА_1 , виділена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
?земельна ділянка площею 1,51 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0157, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
?земельна ділянка площею 1,31 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0158, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .
У відповідності до вимог ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Вимогами ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.
Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
Строки прийняття спадщини передбачені ст. 1270 ЦК України, відповідно до чого для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Звернення позивача до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини 02 липня 2013 року підтверджено заявою, а також
листом державного нотаріуса Ізмаїльської державної нотаріальної контори Одеської області за № 186/02-14 від 25 лютого 2020 року, яким у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом відмовлено через відсутність оригіналу документа, що посвідчує право власності спадкодавця ОСОБА_3 на земельні ділянки.
Між тим витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку підтверджують наявність реєстрації права власності спадкодавця на майно, яким позивач визначив спадкову масу.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили обставини ознайомлення відповідача з датою смерті спадкодавця, яка є матір`ю сторін по справі.
Докази звернення відповідача до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини відсутні.
Інші особи, які заявили про своє право на спадкове майно, відсутні.
Вказані обставини є такими, що зумовлюють задоволення позовних вимог.
Дані позивача визначені паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим Ізмаїльським РВ УМВС України в Одеській області 14 квітня 1998 року та реєстраційним номером облікової картки платників податків НОМЕР_3 .
Судові витрати розподіляються у відповідності до вимог ст. 141, 142 ЦПК України.
Керуючись ст. 280-282 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Встановити факт, за яким ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 не прийняла спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Визнати право власності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 за паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим Ізмаїльським РВ УМВС України в Одеській області 14 квітня 1998 року та реєстраційним номером облікової картки платників податків НОМЕР_3 на наступне майно:
?житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за адресою АДРЕСА_1 ;
?земельну ділянку площею 0,1483 гектари, кадастровий номер 5122080700:02:002:0040, що розташована в АДРЕСА_1 , виділена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);
?земельну ділянку площею 1,51 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0157, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
?земельну ділянку площею 1,31 гектар, кадастровий номер 5122080700:01:001:0158, що розташована на території Бросківської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .
Позивач має право оскаржити рішення відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
Суддя: С.М.Жигулін
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2021 |
Оприлюднено | 12.12.2021 |
Номер документу | 101789180 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Жигулін С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні