Ухвала
від 26.11.2021 по справі 361/10214/21
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/10214/21

Провадження № 1-кс/361/1948/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.11.21 слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бровари клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В:

До провадження слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів на запит компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі №20121032718, розпочате по ч.2 ст. 212 КК Республіки Білорусь.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Броварською окружною прокуратурою за дорученням Офісу Генерального прокурора України на підставі Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах виконується запит компетентних органів Республіки Білорусь про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 20121032718, розпочатої за ч. 2 ст. 212 КК Республіки Білорусь.

Відповідно до відомостей, які зазначені в запиті компетентних органів Республіки Білорусь встановлено, що невстановлена особа, маючи умисел на заволодіння грошовими коштами, перебуваючи у достовірно невстановленому місці, шляхом використання комп`ютерної техніки, отримала доступ до комп`ютерної інформації про рахунок, до якого ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » емітована банківська платіжна картка № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після чого шляхом введення в комп`ютерну систему процесингового центру завідомо неправдивої інформації про використання банківської платіжної картки її власником, здійснила несанкціонований доступ до комп`ютерної інформації про рахунок вказаної банківської платіжної картки і 28.12.2020 об 11 год. 38 хв. здійснила несанкціоновану операцію в мережі Інтернет щодо переказу грошових коштів на рахунок № НОМЕР_2 ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в сумі 3100 білоруських рублів, чим спричинила ОСОБА_4 матеріальну шкоду.

Допитана вякості потерпілої ОСОБА_4 повідомила,що 28.12.2020в месенджері«Vіbег»на абонентськийномер НОМЕР_3 ,який перебуваву їїкористуванні,надійшов вхіднийдзвінок забонентського номера НОМЕР_4 від невідомоїжінки,яка назваласьпрацівником банку.В ходітелефонної розмовиневідома жінкаповідомила,що зрахунку ОСОБА_4 відбувається спробасписання грошовихкоштів.Також жінкаповідомила,що зметою запобіганнянесанкціонованому списаннюгрошових коштів ОСОБА_4 необхідно продиктуватикод,який буденадісланий їйв смс-повідомленні. ОСОБА_4 погодилась ів ходітелефонної розмовиназвала невідомійжінці код,вказаниий усмс-повідомленнівід банку,яке надійшлона абонентськийномер потерпілої.Після чогоз рахункубанківської платіжноїкартки № НОМЕР_1 ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,яка перебувалау користуванні ОСОБА_4 28.12.2020об 11год.38хв.була здійсненауспішна операціяз переказугрошових коштівв сумі3100білоруських рублівна рахунок№ НОМЕР_2 ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Відповідно до даних, наданих ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », рахунок № НОМЕР_2 відкритий у вказаному банку на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Під час досудового розслідування встановлено, що абонентський номер НОМЕР_4 обслуговується ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( АДРЕСА_1 ).

Окрім цього, працівниками Подільського Управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві на підставі ухвали слідчого судді Подільського районного суду м. Києві отримано тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до відомостей про абонентський номер НОМЕР_4 та проведено виїмку відомостей у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про абонентський номер НОМЕР_4 та встановлено, що телекомунікаційні послуги даному абонентському номеру надаються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке розміщено за адресою: АДРЕСА_2 .

В інформаційних системах ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в період часу з 00:00:00 28.12.2020 по 23:59:59 28.12.2020 рух грошових коштів, поповнення, перерахування на банківські картки за номером НОМЕР_4 не виявлено.

Доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме інформації, яка знаходиться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке розміщено за адресою: АДРЕСА_3 , про абонентський номер НОМЕР_4 , а саме: відомості про власника та користувача даним абонентським номером, адресу встановлення даного абонентського номеру у системи сигналізації, договір про отримання даного номеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », договір про передачу даного номеру від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » фізичним чи юридичним особам, журнал реєстрації (в електронному та паперовому вигляді), де зафіксовано дані про обладнання конкретної сигналізації даним номером, а також всієї наявної інформації в електронному та паперовому вигляді про даний абонентський номер є важливим для виконання вказаного міжнародного доручення в повному обсязі.

З огляду на вищевикладене, з метою забезпечення швидкого та повного виконання запиту компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі № 20121032718 виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 , саме про абонентський номер НОМЕР_4 .

В судове засідання прокурор не з`явився, прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в його задоволенні у зв`язку з наступним.

Відповідно до ст. 561 КПК України на території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведенні будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Тимчасовий доступ до речей і документів, як вид заходу забезпечення кримінального провадження, передбачений п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України.

За ч. 1 ст. 562 КПК України у разі якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія може запитуватися лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.

Згідно ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Сторони кримінального провадження, відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

При цьому згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Водночас дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором не в повній мірі виконані вищезазначені вимоги кримінально-процесуального законодавства, недостатньо наведено обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до вищезазначених речей і документів, та на підтвердження яких саме обставин необхідна витребувана інформація.

Окрім цього, ч. 2 ст. 558 КПК України встановлено, що запит компетентного органу іноземної держави про міжнародну правову допомогу виконується упродовж одного місяця з дати його надходження до безпосереднього виконавця. За необхідності виконання складних та великих за обсягами процесуальних дій, у тому числі таких, що потребують погодження прокурора або можуть бути проведені лише на підставі ухвали слідчого судді, строк виконання може бути продовжений центральним органом України або органом, уповноваженим здійснювати зносини з компетентними органами іноземної держави відповідно до частини третьої статті 545 цього Кодексу.

Разом з тим, в матеріалах клопотання відсутня інформація щодо дати отримання запиту уповноваженими органами, що унеможливлює слідчого суддю встановити дотримання строку його виконання.

Із зазначених вище підстав, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372, 558, 562 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів на запит компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі №20121032718,розпочатепоч.2ст.212ККРеспублікиБілорусь - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.11.2021
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу101814654
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —361/10214/21

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Гридасова А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні