Ухвала
від 13.12.2021 по справі 385/1543/21
ГАЙВОРОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 385/1543/21

Провадження №2/385/566/21

13.12.2021 року суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Гришак А.М., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Любченка Володимира Михайловича про розгляд справи в режимі відеоконференції по справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Олена" про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження шляхом повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації договору оренди землі ,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ФГ "Олена" про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження шляхом повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації договору оренди землі .

13.12.2021 року представник позивача надіслав на електронну адресу суду заяву з клопотанням про забезпечення проведення судового засідання 21.12.2021 року в режимі відеоконференції у зв`язку із епідеміологічною ситуацією в Україні.

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно частини 5 статті 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Відповідно до частини 7 статті 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Аналіз правил, закріплених в статті 212 ЦПК України, дає підстави зробити висновок про те, що постановлення ухвали про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду є правом суду та не передбачає такого обов`язку.

Крім того, згідно пункту 1.2.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 року, № 155 календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України.

Отже, для проведення судового засідання в режимі відеоконференції суду, який постановляє ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, необхідно провести резервування майданчику для проведення відеоконференції.

З проведених підготовчих дій з метою резервування майданчику для проведення відеоконференції, встановлено, що кімната для проведення відеоконференції в Кіровоградському окружному адміністративному суді, який зазначений в клопотанні, на 11 год. 00 хв. 21.12.2021 року зайнята та враховуючи малу кількість і зайнятість залів, завантаженість технічних засобів та велику кількість справ участь представника позивача адвоката Любченка В.М. у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду не є можливою.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦПК України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Враховуючи наведене та відсутність виключних, поважних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, у задоволенні клопотання представника позивача адвоката Любченка В.М. про його участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції слід відмовити.

Керуючись ст. 212, 258-261 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Любченка Володимира Михайловича про розгляд справи в режимі відеоконференції по справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Олена" про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження шляхом повернення земельної ділянки з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації договору оренди землі - відмовити.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя: А. М. Гришак

СудГайворонський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.12.2021
Оприлюднено14.12.2021
Номер документу101833135
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —385/1543/21

Рішення від 04.05.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Рішення від 04.05.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 11.04.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 10.04.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 17.01.2022

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 13.12.2021

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 26.11.2021

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні