Справа № 212/2669/17
1-в/212/334/21
У Х В А Л А
14 грудня 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , ознайомившись з клопотанням засудженого ОСОБА_2 про зняття судимості,-
встановив:
У провадження суду 13 грудня 2021 року надійшло клопотання засудженого ОСОБА_2 , в якому останній ставить питання про зняття судимості та визнання таким, що не має судимості.
В обґрунтування клопотання зазначає, що був засуджений вироком Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області 20 липня 2017 року до трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений з випробувальним строком на один рік, з покладенням обов`язків визначених ст. 76 КК України. За період відбуття покарання нового злочину не вчинив, тому вважається таким, що не має судимості. Однак при зверненні до Головного сервісного центру МВС йому система видала довідку з наявністю непогашеної судимості.
При вирішенні питання про прийняття вищезазначеного клопотання до розгляду суд прийшов до наступного.
Питання зняття судимості регламентується ст.91 КК України, відповідно до якої якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу.
Частиною 2 вказаної статті передбачено, що зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу.
Частиною 3 цієї ж статті врегульовано, що порядок зняття судимості встановлюється Кримінально-процесуальним кодексом України.
Під зняттям судимості розуміється припинення судимості тільки постановою суду. Відповідно до КК України 2001 р. актами амністії або помилування судимість не знімається (див. коментар до статей 86, 87 КК). При знятті судимості, на відміну від її погашення, закінчення встановленого законом строку і невчинення особою нового злочину самі по собі, автоматично, не припиняють стан судимості. Потрібний розгляд цього питання судом. Закон не зобов`язує, а лише надає суду право на підставі оцінки конкретних обставин справи зняти з особи судимість.
Зняття судимості, як зазначено вище, можливе лише до закінчення строків погашення судимості, передбачених у ст. 89 КК. Тому воно завжди є достроковим.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 89 КК України особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання.
Таким чином, обов`язковими умовами зняття судимості є: а) відбуття особою покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі; б) закінчення не менше половини строку погашення судимості, встановленого в ст. 89 КК України. Якщо суд встановить наявність підстави та умови, він виносить постанову про зняття з особи судимості, після чого особа визнається такою, що не має судимості.
Якщо суд не вважає за можливе зняти судимість, то особа продовжує вважатися судимою і зазнавати пов`язаних із нею обмежень до повного закінчення передбачених законом строків погашення судимості.
Відповідно до ч. 3 ст. 91 КК порядок зняття судимості встановлюється Кримінально-процесуальним кодексом України (ст. 538 КПК).
Статтею 538 КПК України, що регулює питання, які вирішуються судом після виконання вироку, передбачено, що після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.
Відповідно до Постанови Верховного суду України від26.12.2003 N 16Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості у разі надходження до суду клопотання про дострокове
зняття судимості суддя повинен перевірити повноту одержаних
матеріалів і наявність підстав для їх розгляду в судовому
засіданні. За наявності достатніх підстав суддя призначає справу
про дострокове зняття судимості до розгляду та визначає перелік
документів, які необхідно додатково витребувати, і коло осіб, що
підлягають виклику в судове засідання. Якщо подані матеріали не
містять достатніх даних і підстав для розгляду цієї справи й
одержати їх у ході судового засідання неможливо, суддя мотивованою
постановою залишає клопотання без розгляду.
Приходжу до висновку про залишення клопотання ОСОБА_2 без розгляду, оскільки з доданих до клопотання документів, а саме: роздруківка з сайту судової влади, копія Ухвали Дзержинського районного суду від 22 серпня 2018 року щодо знеособленої особи, ксерокопія паспорту та довідки з місця проживання, копії свідоцтв про народження дітей, копія сторінки трудової книжки не відображають наявність підстав розгляду клопотання у судовому засіданні, у відповідності до правил ст. 91 КК України.
Відтак, засудженому необхідно надати документи, які б у повному обсязі відображали відомості щодо особи , яка порушує клопотання про зняття судимості на підтвердження обставин клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. 89, 91 КК України, ст.ст. 537, 538, 539 КПК України, суд
постановив:
Клопотання ОСОБА_2 про зняття судимості та визнання таким, що не має судимості залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101866926 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Борис О. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні