ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
24.11.2021 Справа № 905/795/20
Господарський суд Донецької області у складі судді Харакоза К.С.,
секретар судового засідання Золіна П.О.,
розглянувши справу за позовом Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, м.Краматорськ, Донецька область,
до відповідача Фізичної особи-підприємця Зайчикова Олександра Вікторовича, м.Костянтинівка, Донецька область,
про зобов`язання вчинити певні дії та стягнення 217407,27 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з`явився,
від відповідача - не з`явився,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Департамент екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, м.Краматорськ, Донецька область, звернувся до господарського суду Донецької області до відповідача Фізичної особи-підприємця Зайчикова Олександра Вікторовича, м.Костянтинівка, Донецька область, про зобов`язання виконати договір, та стягнення 217407,27 грн.
Ухвалою суду від 04.05.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/795/20; справу №905/795/20 вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 30.06.2020 розгляд справи №905/795/20 вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 29.07.2020; продовжено відповідачу строк для подання відзиву на позов до 29.07.2020.
Ухвалою суду від 03.08.2020 закрито підготовче провадження у справі №905/795/20; призначено розгляд справи по суті на 19.08.2020.
Ухвалою суду від 02.09.2020 вирішено повернутися на стадію підготовчого провадження у справі № 905/795/20; відкладено підготовче засідання на 29.09.2020.
25.09.2020 до канцелярії суду від позивача надійшла заява №11-15/5386/90-20 від 24.09.2020 про зміну предмету позову відповідно до п.3 ст. 46 ГПК України, в якій він просив суд зобов`язати відповідача виконати ІІ етап договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 та надати позивачу документи за переліком; стягнути з відповідача пені та штрафу в сумі 217407,27 грн. Заяву позивача №11-15/5386/90-20 від 24.09.2020 про зміну предмету позову прийнято судом.
10.11.2020 на адресу суду від відповідача надійшло клопотання призначити судову земельно-технічну експертизу, та поставити експерту питання про відповідність розробленої відповідачем технічної документації проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду вимогам договору №47 від 08.07.19 та вимогам земельного законодавства, іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.
Ухвалою суду від 30.11.2020 клопотання відповідача про проведення судової земельно-технічної експертизи задоволено; призначено у справі №905/795/20 судову земельно-технічну експертизу; зупинено провадження у справі.
Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса повідомлено про неможливість надання висновку експертів №211 від 18.03.2021 та повернуто справу №905/795/20 Господарському суду Донецької області.
Ухвалою суду від 22.09.2021 поновлено провадження у справі 905/795/20.
25.10.2021 на електронну адресу суду від позивача надійшла заява № 11-15/4989/90-21 від 19.10.2021 про зменшення позовних вимог.
За змістом позовної заяви з урахуванням заяви №11-15/5386/90-20 від 24.09.2020 про зміну предмету позову, позивач просив суд зобов`язати відповідача виконати ІІ етап договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 та надати позивачу документи за переліком; стягнути з відповідача пені та штрафу в сумі 217407,27 грн.
В заяві № 11-15/4989/90-21 від 19.10.2021 про зменшення позовних вимог позивач вказує, що 02.07.2021 департаментом від відповідача отримано лист від 29.06.2021 № 172 щодо виконання договору від 08.07.2019 № 47 про закупівлю послуг за державні кошти та передано на адресу департаменту проекти створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значенні кількості 15 штук; анотований звіт з наданих послуг з Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного стосовно 15 проектів створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Оскільки, відповідач частково виконав 2 етап спірного договору, позивач просив суд зменшити позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача виконати договір.
Виходячи зі змісту заяви № 11-15/4989/90-21 від 19.10.2021, а також змісту раніше поданої позовної заяви (з урахуванням заяви №11-15/5386/90-20 від 24.09.2020) та конкретних обставин справи, суд розцінив заяву позивача як не підтримання частково вимоги щодо зобов`язання відповідача виконати ІІ етап договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 та надати позивачу документи за переліком.
Ухвалою від 25.10.2021 закрито підготовче провадження у справі №905/795/20, призначено розгляд справи по суті на 16.11.2021.
В судовому засіданні 16.11.2021 оголошено перерву до 24.1.12021.
Позиції та аргументи сторін:
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на порушення відповідачем умов договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 в частині надання своєчасно послуги Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду .
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що не погоджується з правовими підставами позову, вказує що замовник не надав необхідного матеріалу і цим створив неможливість виконання договору підрядником; при цьому, підрядник має право на плату, якщо неможливість закінчення роботи сталися через піки матеріалу, переданого замовником. Вказує, що після виконання першого етапу відповідач звернувся до голів районних та селищних рад із проханням погодити межі та розміри (в межах визначених на оглядових картах доданих до листів) природних ділянок під об`єктами створеними Донецькою ОДА як природно-заповідні фонди місцевого значення, проте, відповідно до змісту 16 отриманих відповідей, було відмовлено в погодженні меж та розмірів (на підставі вигляді оглядових карт) природних ділянок під об`єктами створеними Донецькою ОДА як природно-заповідні фонди місцевого значення. Укладеною 20.12.2019 додатковою угодою було зменшено кількість об`єктів по договору з 26 до 25 та ціну договору, однак виконати другий етап робіт в повному обсязі у встановлені строки - до 20.12.2019 не вдалося у зв`язку з не отриманням погодження районних та селищних рад. Відповідач зазначає, що без узгодження радами та Донецькою ОДА, або зміни їх розташування та/або розмірів земельних ділянок для об`єктів природно-заповідного фонду завершити виконання повного обсягу робіт за договором є неможливим.
У відповіді на відзив позивач зазначає, що відповідно до пункту 2 Технічних вимог до договору Позивачем було передано Відповідачу листи попереднього погодження сільськими, селищними радами або райдержадміністраціями по кожному проектованому об`єкту природно-заповідного фонду місцевого значення. Відповідно до Технічних вимог до договору, саме виконавцем здійснюється відповідні погодження з власниками та первинними користувачами ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання, органами місцевого самоврядування всіх рівнів, райдержадміністрацію, районним органам Держгеокадастру. Проте, несвоєчасне звернення відповідачем до відповідних установ для погодження проектів призвело до порушення умов договору щодо його виконання своєчасно та в повному обсязі.
В письмових поясненнях позивач, посилаючись на до статті 51 Закону України Про природно-заповідний фонд України , Положення про порядок оголошення заказників, пам`яток природи та заповідних урочищ, затвердженого наказом Державної служби заповідної справи Мінприроди від 26.12.2003 № 30, Методичні рекомендації щодо розроблення проектів створення природних територій та об`єктів природно-заповідного фонду України, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 21 серпня 2018 року № 306, стверджує, що невиконання відповідачем послуг за договором щодо декількох об`єктів сталося, оскільки до відповідних установ для погодження відповідач звертався із неповним пакетом матеріалів та без обґрунтування необхідності створення об`єктів, тобто з причин неякісного виконання останнім своїх послуг.
Представники сторін в судове засідання 24.11.2021 не з`явилися.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Висновок суду обумовлений наступним:
08.07.2019 між департаментом екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації (далі - департамент, замовник, позивач) та Фізичною особою-підприємцем Зайчиковим Олександром Вікторовичем (далі - виконавець, відповідач) укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти №47 (далі - Договір) про надання послуг з Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду .
Відповідно до пункту 1.1 Договору, виконавець зобов`язується надати Замовнику послуги з Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду (далі - послуги), зазначені у договірній ціні (Додаток №2), що є невід`ємною частиною договору (код за ДК 021:2015 77250000-5 - Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги ) на 26 природних ділянках орієнтовною площею 4100 га, (предмет Договору визначається на підставі наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454), а Замовник - прийняти і оплатити такі послуги.
Згідно п. 2.1 Договору, виконавець повинен надати Замовнику послуги, якість яких повинна відповідати умовам технічних вимог. Технічні, якісні характеристики послуг повинні надатися на необхідному професійному рівні з дотриманням строків.
За змістом п.3.1 Договору, ціна цього Договору становить 407 499,00 грн. без ПДВ.
Пунктом 4.1 Договору визначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти Замовник перераховує Виконавцю попередню оплату у розмірі 30 % вартості надання послуг (п. 3.1 Договору) в сумі 122249,70 грн. без ПДВ.
Пунктом 4.2. Договору визначено, що підставою для надання попередньої оплати є надання Виконавцем рахунку на здійснення попередньої оплати. Виконавець зобов`язується надати послуги протягом поточного бюджетного року, використати і звітувати (з додаванням усіх необхідних документів) за отриманні кошти у термін - не пізніше 1-го місяця з моменту отримання цих коштів, У випадку не повного освоєння попередньої оплати. Виконавець повинен у строк не більше 3-х банківських днів повернути неосвоєні кошти на рахунок Замовника.
Згідно п. 4.3. Договору, оплата послуг здійснюється Замовником на підставі акту приймання-передачі наданих послуг та рахунку на оплату окремо по кожному етапу: за 1 етап - 20 %, за 2 етап - 50 % вартості надання послуг згідно кошторису (Додаток № 2). Оплата здійснюється Замовником згідно акту приймання-передачі наданих послуг протягом 10 (десяти) календарних днів з дня його отримання.
Згідно пункту 5.1 Договору, надання послуг здійснюється відповідно до Календарного плану (Додаток № 5 до Договору).
Згідно пункту 5.6 Договору у випадку встановлення порушення якості послуг відповідно до встановлених супровідних документів на нього або нестачі будь-яких його складових Виконавцем та Замовником складається окремий Акт, на підставі якого Замовник пред`являє претензію винній стороні.
Відповідно до п. 7.1 Договору у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством та цим Договором.
Відповідно до п. 7.4 Договору, у разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов`язань при наданні послуг за бюджетні кошти Виконавець сплачує замовнику штрафні санкції у розмірі, передбаченому ст. 231 Господарського кодексу України.
Згідно пункту 9.2 Договору, у разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку.
За невиконання або неналежне виконання зобов`язань за договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України (п.9.3 Договору).
Відповідно до п.10.1 Договору, він вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами, скріплення печатками та діє до 31.12.2019 року.
За змістом п.12 Договору невід`ємною частиною цього Договору є: Технічні вимоги (Додаток №1); Договірна ціна (Додаток № 2); Зведений кошторис (Додаток № 3); Кошторис (Додаток № 4); Календарний план (Додаток № 5).
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.
24.07.2019 платіжним дорученням № 39 Замовником на рахунок Виконавця перераховано попередню оплату у розмірі 30 % вартості надання послуг (п. 4.1. Договору) в сумі 122249,70 гривень.
30.07.2019 року Відповідачем листом № 167 надано Замовнику анотовані звіти з наданих послуг по першому етапу та акти здачі-приймання наданих послуг: №1 від 02.08.2019 на загальну суму 122249,70 гривень; - №2 від 07.08.2019 на загальну суму 55038,77 гривень (т.1 а.с. 50, 53).
Акти здачі - приймання наданих послуг підписані та засвідчені печатками Замовника та Виконавця.
13.08.2019 платіжним дорученням № 56 Замовником на рахунок Виконавця перераховано суму авансу 55038,77 гривень (т.1 а.с. 57).
30.08.2019 між Замовником та Виконавцем укладено Додаткову угоду № 1 до Договору №47, якою сторони дійшли згоди викласти Календарний план (Додаток № 5) до Договору в новій редакції, згідно якої продовжено строк закінчення надання послуг по другому етапу до 20.12.2019 року (т.1 а.с. 59-60).
В листі №08-27/6025/90-19 від 26.09.2019 Департамент звертав увагу відповідача, що погодження з власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання, органами місцевого самоврядування всіх рівнів, райдержадміністрацією, районним органом Держгеокадастру (відповідно до повноважень), отримання погоджень клопотань здійснюється Виконавцем.
Листом №08-33/7792/90-19 від 18.12.2019 Департамент звертався до відповідача з проханням терміново надати акт приймання-передачі наданих послуг за договором №47 в повному обсязі.
19.12.2021 листом № 333 відповідач звернувся з пропозицією до позивача укласти додаткову угоду до зазначеного договору щодо зменшення обсягів надання послуг та ціни договору, у зв`язку з недоцільністю надання статусу територій та об`єктів природно-заповідного фонду природній ділянці площею 305,0 га на території Стародубівської селищної ради Мангушського району Донецької області (умовна назва Стародубівський ), враховуючи наукове обгрунтування та беручи до уваги недоцільність подальшої розробки проекту створення (оголошення) території та об`єкту природно-заповідного фонду на зазначеній ділянці, згідно з договором № 47 від 08.07.2019.
Додатковою угодою №2 від 20.12.2019 до договору №47 сторонами, зокрема, внесені зміни до пункту 3.1 Договору, за яким ціна Договору №47 склала 391 825, 94 грн без ПДВ, та Додаток №№ 1-5 до договору змінено та викладено в новій редакції (т.1 а.с. 64-72).
20.12.2019 позивачем отримано лист відповідача № 334 від 19.12.2019, до якого додані проекти створення 25 об`єктів природно-заповідного фонду в Донецькій області, акт здачі-приймання послуг №3 та рахунок для оплати.
Листом №08-33/8066/90-19 від 28.12.2019 Позивачем повернуто акт здачі-приймання послуг №3 без оплати та запропоновано у зазначений термін усунути нестачу складових послуги, яка повинна відповідати Технічним вимогам (п. 1.2 Договору, Додаток № 1 до Договору). Позивач виклав зауваження відповідачу, що надані ним 25 проектів створення об`єктів природно-заповідного фонду Донецької області лише в І примірнику в паперовому вигляді, відсутні 25 проектів створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в електронному вигляді. Проекти створення не містять у повному обсязі матеріали погодження з власниками та користувачами земельних ділянок, органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями, органами Держгеокадастру згідно Методичних рекомендацій щодо розроблення проектів створення природних територій та об`єктів природно-заповідного фонду України, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 21 серпня 2018 року № 306.
В претензії щодо порушення умов договору №11-17/377/90-20 від 22.01.2020 позивач повідомив відповідача про нестачу складових передбаченої Договору №47 послуги, та зазначив, що станом на 20.12.2019 проекти землеустрою за договором були надані з порушеннями за переліком (т.1 а.с. 94-101).
Враховуючи статус сторін та характер правовідносин між ним, останні (правовідносини) регулюються насамперед відповідними положеннями Господарського і Цивільного кодексів України та умовами укладеного між ними договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019.
Згідно із пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За своєю правовою природою укладений сторонами договір №47 від 08.07.2019 про закупівлю послуг за державні кошти є змішаним і містить елементи договорів про надання послуг, підряду та договору на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт.
Відповідно до частини 2 статті 628 Цивільного кодексу України сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Відповідно до підпункту 21 пункту 1 статті 1 Закону, України Про публічні закупівлі послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.
Відповідно до підпункту 27 пункту 1 статті 1 Закону України Про публічні закупівлі , роботи - розроблення проектної документації на об`єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам`яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об`єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
Відповідно до ч.2 ст. 837 ЦК України договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Частиною 1 ст. 901 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до статті 892 ЦК України за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт підрядник (виконавець) зобов`язується провести за завданням замовника наукові дослідження, розробити зразок нового виробу та конструкторську документацію на нього, нову технологію тощо, а замовник зобов`язується прийняти виконану роботу та оплатити її.
Відповідно до пункту 1 статті 894 ЦК, Виконавець зобов`язаний передати, а замовник прийняти та оплатити повністю завершені науково-дослідні або дослідно-конструкторські та технологічні роботи. Договором можуть бути передбачені прийняття та оплата окремих станів робіт або інший спосіб оплати.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 897 ЦК Виконавець за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт зобов`язаний виконати роботи відповідно до погодженої із замовником програми (техніко-економічних показників) або тематики і передати замовникові результат у строк, встановлений договором.
Як свідчать матеріали справи, відповідач не надав у встановлений договором №47 строк послуги, а саме не розробив проекти створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду, не погодив проекти створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду та не надав Позивачу проекти створення територій та об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на 25 природних ділянках Донецької області, у зв`язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду.
У відповідності до ст.509 Цивільного кодексу України та ст.173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 193 Господарського кодексу України та ст. 525 Цивільного кодексу України встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов`язання або односторонньої зміни його умов, що кореспондується із вимогами ст. 629 Цивільного кодексу України відносно обов`язковості договору для виконання сторонами.
За змістом статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 ст. 202 Господарського кодексу України та ст.599 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
Згідно ч. 4 ст. 882 Цивільного кодексу України визначено, що передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформлюється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною. Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими.
Станом на дату звернення позивача з даним позовом до суду, послуги за договором №47 виконані не в повному обсязі - згідно актів здачі-приймання наданих послуг №1 від 02.08.2019 на загальну суму 122249,70 гривень, №2 від 07.08.2019 на загальну суму 55038,77 гривень.
Як стверджує відповідач, послуги за договором надані не в повному обсязі та з порушенням обумовлених строків у зв`язку із відмовами в погодженні меж та розмірів природних ділянок, або з причин відсутності сесій рад, кворуму, тощо.
Такі доводи відповідача спростовуються наступним.
Згідно абз. 5 п.4 Технічних вимог (Додаток №1 до договору), погодження з власниками та первинними користувачами ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання, органами місцевого самоврядування всіх рівнів, райдержадміністрацію, районним органам Держгеокадастру, отримання погоджень клопотань здійснюється виконавцем.
Згідно пункту 4 Календарного плану (Додаток № 5 до договору) виконавець у вересні-листопаді 2019 погоджує з відповідними сільськими, селищними радами, райдержадміністраціями проекти створення нових об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.
Абзацом 3 пункту 4 Технічних вимог до договору визначено, що Виконавець спільно з органами місцевого самоврядування визначає в матеріалах погодження найбільш доцільні власні назви кожного об`єкту природно-заповідного фонду та може коригувати його площу. У разі необхідності, після проведення детальних (додаткових) досліджень цінності природних територій, Виконавець може проводити заміну окремих визначених природних ділянок на інші природні ділянки, без зменшення загальної орієнтовної площі та кількості ділянок.
При цьому, процедуру погодження Відповідач розпочав лише у жовтні 2019 року про що свідчать надані суду листи Відповідача на адресу районних та сільських рад на погодження меж від 04.10.2019 за № 197 до Добропільської районної ради, 04.10.2019 за № 198 до Добропільської райдержадміністрації, від 08.10.2019 за № 204 до Святогорівської сільської ради Добропільського району, від 08.10.2019 за № 207 до Іванопільської сільської ради Костянтинівського району, від 16.10.2019 за № 222 до Костяитииопільської сільської ради Великоновосілківського району, від 11.11.2019 № 265 до Билбасівської селищної ради Слов`янського району, тощо.
Таке зволікання відповідача скоротило терміни розгляду сільськими, районними радами листів відповідача та їх погодження, що, в свою чергу, призвело до затягування строку виконання умов договору.
Також, з додатків наведених вище листів відповідача вбачається, що ним надсилались на погодження оглядові карти , а не проекти створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, як це передбачено пунктом 4 Календарного плану (Додаток № 5 до договору).
Відповідно до статті 51 Закону України Про природно-заповідний фонд України , підготовка і подання клопотань про створення чи оголошення територій та об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення можуть здійснюватися науковими установами, природоохоронними громадськими об`єднаннями або іншими заінтересованими підприємствами, установами, організаціями та громадянами. Клопотання подаються до державних органів, уповноважених проводити їх попередній розгляд.
Відповідно до вимог Методичних рекомендацій щодо розроблення проектів створення природних територій та об`єктів природно-заповідного фонду України, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 21.08.2018 року № 306 проекти об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення повинні містити клопотання про створення чи оголошення території або об`єкта природно-заповідного фонду, наукове обґрунтування необхідності створення чи оголошення території або об`єкта природно-заповідного фонду, матеріали погодження створення чи оголошення території або об`єкта природно-заповідного фонду власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання, іншими організаціями визначеними законодавством; картографічні матеріали.
Суд вважає, що ненадання відповідачем всіх матеріалів, які обґрунтовують необхідність створення об`єкта природно-заповідного фонду місцевого значення саме на цій ділянці, ускладнило отримання позитивних погоджень від сільських, селищних рад або райдержадміністрацій по об`єктам природно-заповідного фонду місцевого значення.
В свою чергу, позивач своєчасно погоджував запропоновані відповідачу межі, площі та назви проектованих об`єктів природно-заповідного фонду своєчасно, про що свідчать надані до матеріалів справи листи від 29.10.19 №№08-27/6617/90-19, 08-27/6618/90-19, 08-27/6616/90-19, 08-27/6615/90-19; від 15.11.19 №№ 08-16/7027/90-19, 08-16/7032/90-19, 08-16/7029/90-19, 08-16/7024/90-19, 08-16/7031/90-19, 08-16/7025/90-19, 08-16/7023/90-19. 08-16/7026/90-19, 08-16/7030/90-19, 08-16/7028/90-19; від 20.12.19 № 08-20/7863/90-19; від 16.12.19 №№ 08-32/7696/90-19, 08-32/7702/90-19, 08-32/7694/90-19, 08-32/7697/90-19, 08-32/7700/90-19, 08-32/7704/90-19, 08-32/7695/90-19, 08-32/7698/90-19, 08-32/7699/90-19, 08-32/7703/90-19.
В період розгляду даної справи позивачем прийнято від відповідача анотований звіт з наданих за договором №47 послуг стосовно 15 проектів створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, 15 проектів створення об`єктів, електронний носій CD-RW (4-12) х зі скан копіями документацій, в підтвердження чого суду надані копії: листа відповідача №172 від 29.06.2021, листа позивача №08-24/3688/90-21 від 29.07.2021, акту приймання-передачі документації від 29.07.2021.
Як пояснює позивач, 10 з представлених відповідачем 25 проектів створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення було відхилено, з огляду на те, що підготовка таких проектів відповідачем не здійснена належним чином, зокрема:
1) Щодо проекту створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Билбасівської селищної ради Слов`янського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листом від 11.11.2019 № 265 до Билбасівської селищної ради Слов`янського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка з додатками: 1. оглядова карта - 1 шт., 2. викопіювання - 1 шт., 3. наукове обгрунтування -1 шт.;
2) Щодо проекту створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Хрестищенської сільської ради Слов`янського району
Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листом від 11.11.2019 № 265 до Хрестищенської сільської ради Слов`янського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби з додатками: 1. оглядова карта - 1 шт., 2. викопіювання - 1 шт., 3. наукове обгрунтування -1 шт.;
Листи про звернення Відповідача до Слов`янської райдержадміністрацїї, Слов`янської районної ради Слов`янського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка та Хрестищенські пагорби не надавались;
Вказане скоротило терміни розгляду Билбасівською селищною радою, Слов`янською райдержадміністрацією, Слов`янською районною радою Слов`янського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка та Хрестищенські пагорби листів відповідача та їх подальше погодження.
3) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 16.10.2019 № 223 до Керменчицької сільської ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту з додатком - оглядова карта,
- від 16.10.2019 № 218 до Великоновосілківської райдержадміністрації Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту з додатком - оглядова карта,
- від 16.10.2019 № 217 до Великоновосілківської районної ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту з додатком - оглядова карта,
4) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 16.10.2019 № 224 до Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 16.10.2019 № 218 до Великоновосілківської райдержадміністрації Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 16.10.2019 № 217 до Великоновосілківської районної ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
5) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
від 16.10.2019 № 224 до Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
від 16.10.2019 № 218 до Великоновосілківської райдержадміністрації Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
від 16.10.2019 № 217 до Великоновосілківської районної ради Великоновосілківського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
6) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 22.10.2019 № 232 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта):
- від 22.10.2019 № 231 до Костянтинівської райдержадміністрації Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта):
- від 22.10.2019 № 230 до Костянтинівської районної ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
Відповідач звернувся до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту з іншими матеріалами (додаток оглядові карти - 5 шт, викопіювання - 5 шт, наукове обґрунтування необхідності оголошення) листом лише від 06.12.2019 № 319 (за 14 днів до закінчення строку надання послуг);
7) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 22.10.2019 № 232 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта):
- від 22.10.2019 № 231 до Костянтинівської райдержадміністрацїї Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта):
- від 22.10.2019 № 230 до Костянтинівської районної ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
Відповідач звернувся до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту з іншими матеріалами (додаток оглядові карти - 5 шт. викопіювання - 5 шт, наукове обґрунтування необхідності оголошення) листом лише від 06.12.2019 № 319, (за 14 днів до закінчення строку надання послуг);
8) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Полтавка
на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 22.10.2019 № 232 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 22.10.2019 № 231 до Костянтинівської райдержадміністрації Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 22.10.2019 № 230 до Костянтинівської районної ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
Відповідач звернувся до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту з іншими матеріалами (додаток оглядові карти - 5 шт., викопіювання - 5
шт., наукове обґрунтування необхідності оголошення) листом від 06.12.2019 № 319 (за 14 днів до закінчення строку надання послуг);
9) Щодо проекту створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 22.10.2019 № 232 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 22.10.2019 № 231 до Костянтинівської райдержадміністрації Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта):
- від 22.10.2019 № 230 до Костянтинівської районної ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
Відповідач звернувся до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту з іншими матеріалами (додаток оглядові карти - 5 шт., викопіювання - 5 шт., наукове обґрунтування необхідності оголошення) листом лише від 06.12.2019 № 319 (за 14 днів до закінчення строку надання послуг);
10) Щодо проекту створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту. Відповідач звернувся листами:
- від 22.10.2019 № 232 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 22.10.2019 № 231 до Костянтинівської райдержадміністрації Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта);
- від 22.10.2019 № 230 до Костянтинівської районної ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту (додаток оглядова карта).
Відповідач звернувся до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту з іншими матеріалами (додаток оглядові карти - 5 шт., викопіювання - 5 шт., наукове обґрунтування необхідності оголошення) листом лише від 06.12.2019 № 319 (за 14 днів до закінчення строку надання послуг).
Надання оглядових мап території заповідання без клопотання про створення природних об`єктів, та без інших матеріалів, які обґрунтовують необхідність створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення саме на цій ділянці, як то передбачено пунктом 4 Календарного плану (Додаток № 5 до договору № 47 від 08 липня 2019 року),ускладнювало або взагалі унеможливлювало отримання позитивних погоджень від відповідних організацій щодо об`єктів: Тюльпанчики на території Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту, Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту, Балка Орлата на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області за межами населеного пункту, Степанівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту, Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту, Полтавка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту, Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту, Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту.
Також, несвоєчасне звернення відповідача до відповідної установи скоротило терміни розгляду даних листів та їх подальше погодження.
За змістом ч.1 ст. 900 ЦК України, Виконавець відповідає перед замовником за порушення договору на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт, якщо не доведе, що порушення договору сталося не з його вини.
Проте, як встановлено судом, несвоєчасне надання послуг за договором та не в повному обсязі обумовлено саме зволіканням та неякісним виконанням відповідачем як виконавцем передбачених договором послуг.
Протилежного суду не доведено.
Через недотримання відповідачем вимог ст.847 ЦК України, суд відхиляє аргумент Відповідача, що неможливість виконати умови договору в повному обсязі обумовлені наявністю обставин, що не залежали від підрядника та мали бути усунені замовником.
Так, статтею 847 ЦК України, передбачено, що підрядник зобов`язаний своєчасно попередити замовника, зокрема, про наявність обставин, що не залежать від підрядника, які загрожують якості або придатності результату роботи.
Тобто законодавство зобов`язує підрядника ідентифікувати обставини, які впливають на можливість виконання робіт (послуг) та своєчасно повідомити про це замовника.
Як зазначалось раніш, саме для визначення існування обставин, які унеможливлюють виконання робіт судом, за клопотанням відповідача, було призначено земельно-технічну експертизу, яка не була проведена через ненадання відповідачем необхідних експерту документів та її несплату її вартості. Такі документи відповідач не надав і до суду.
Суд звертає увагу, що обсяг робіт за договором №47 не змінювалася протягом усього часу його дії, і обставини, які за думкою відповідача вплинули на строк виконання ним робіт, мали та повинні були бути йому відомі ще до укладання договору.
Суд вважає, що виконання робіт за першим етапом календарного плану у липні 2019 року було б не можливе без надання позивачем усіх необхідних документів для виконання умов договору (листи попереднього погодження сільськими, селищними радами або райдержадміністраціями по кожному проектованому об`єкту природно-заповідного фонду місцевого значення, тощо).
Відомості про недостатність наданих позивачем матеріалів та або їх невідповідність особливостям виконання робіт (надання послуг) в матеріалах справи відсутні.
Окрім того, зміст та характер робіт за першим етапом календарного плану Підготовчі роботи, складання викопіювань, отримання довідок, тощо , за думкою суду, зумовлює обізнаність підрядника (відповідача) про можливість чи неможливість виконання договору у подальшому із наданим позивачем комплектом документів. Проте, як зазначалось вище, повідомлення про необхідність надати додаткові документи та погодження відповідачем надано тоді, коли виконання робіт в строк було явно не можливим - жовтень 2019р.
Тобто, відповідачем було порушено умову своєчасного повідомлення позивача (замовника) про існування обставин, які перешкоджають виконанню відповідачем умов договору.
Таким чином, у суду відсутні будь-які докази, які підтверджують неможливість своєчасного виконання відповідачем робіт (послуг) і аргумент позивача про неможливість виконати умови договору в повному обсязі обумовлені наявністю обставин, що не залежали від підрядника та мали бути усунені замовником.
Згідно з ч.1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, станом на теперішній час послуги за договором №47 були виконані не в повному обсязі, у зв`язку з чим вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача виконати ІІ етап договору про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 та надати позивачу документи за переліком є обґрунтованими доведеними, та такими, що підлягають задоволенню з викладених вище підстав.
Відповідач свої зобов`язання за договором про закупівлю послуг за державні кошти №47 від 08.07.2019 щодо надання послуг в обумовлені договором строки виконав не в повному обсязі, а отже прострочив виконання зобов`язання у розумінні ст.ст. 610, 612 Цивільного кодексу України. Доказів зворотного суду не надано.
У зв`язку з порушенням відповідачем зобов`язань щодо здійснення послуги за договором в передбачені договором строки, позивачем нарахована пеня за порушення строків виконання зобов`язання в сумі 25100,88 грн., та штраф за прострочення понад тридцять днів строків виконання зобов`язання у сумі 15017,62 грн.
Згідно з ч.1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Зокрема, матеріалами справи підтверджується, що відповідач, в порушення умов Договору у визначений строк не надав відповідні послуги.
Згідно з приписами частини 1 статті 216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Застосування господарських санкцій повинно гарантувати захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення, та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання (ч. 2 ст. 216 Господарського кодексу України).
Відповідно до положень частин 1, 4 статті 217 Господарського кодексу України господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. Господарські санкції застосовуються у встановленому законом порядку за ініціативою учасників господарських відносин.
Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності (ст. 218 Господарського кодексу України).
Згідно з пунктом 1 статті 546, статті 547 Цивільного кодексу виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу).
У відповідності до статті 549 Цивільного кодексу неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного або неналежно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Виходячи з положень ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.
Згідно частин 1, 2 статті 231 Господарського кодексу України, Законом щодо окремих видів зобов`язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається. У разі якщо порушено господарське зобов`язання, в якому хоча б одна сторона є суб`єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов`язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов`язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом чи договором, у таких розмірах: за порушення умов зобов`язання щодо якості (комплектності) товарів (робіт, послуг) стягується штраф у розмірі двадцяти відсотків вартості неякісних (некомплектних) товарів (робіт, послуг); за порушення строків виконання зобов`язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.
Так, пунктами 7.1, 9.3 Договору передбачено, що за невиконання або неналежне виконання зобов`язань за договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України та цим Договором.
В 7.4 Договору, сторони передбачили, що у разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов`язань при наданні послуг за бюджетні кошти Виконавець сплачує замовнику штрафні санкції у розмірі, передбаченому ст. 231 Господарського кодексу України.
Оскільки, відповідачем допущено порушення зобов`язання щодо надання обумовлених Договором послуг, на підставі пунктів 7.1, 7.4, 9.3 Договору, ст. 231 ГК позивачем нарахована пеня в розмірі 0,1% від вартості послуг по Договору з яких допущено прострочення виконання за кожен день прострочення за період з 21.12.2019 по 15.04.2020 - в сумі 25100,88 грн.; а також штраф у розмірі 7 % вартості послуг по Договору з яких допущено прострочення виконання понад 30 днів - в сумі 15017,62 грн., які позивач просить суд стягнути з відповідача згідно наданого розрахунку.
Перевіривши розрахунок пені в розмірі 0,1% від вартості послуг по Договору з яких допущено прострочення виконання (214537,47 грн.) за кожен день прострочення за період з 21.12.2019 по 15.04.2020, суд встановив, що сума пені складає менший розмір ніж заявлено позивачем - 25100,01грн., у зв`язку з чим вимога позивача в цій частині підлягає частковому задоволенню.
Перевіривши розрахунок штрафу у розмірі 7 % вартості послуг по Договору з яких допущено прострочення виконання понад 30 днів (214537,47 грн.), суд встановив його арифметично вірним, у зв`язку з чим сума штрафу підлягає стягненню з відповідача в заявленому розмірі - 15017,62 грн.
Суд залишає без розгляду клопотання відповідача (вх.04-18/8448 від 02.11.2021) про зміну на підставі ст. 652 Цивільного кодексу України умови договору про закупівлю №47 від 08.07.2019 в частині зменшення обсягу послуг на 6 Проектів створення (оголошення) об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, а саме: ботанічних заказників місцевого значення Степанівський , Новополтавський , Полтавка та ландшафтних заказників місцевого значення Довга балка , Олександро-Кадииівеький та Хрестищенські пагорби та відповідно зменшення ціни договору на вартість зазначених вище проектів, оскільки вказана вимога є способом захисту прав, що передбачено ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, та має бути викладена у належній формі, а саме у формі окремої позовної заяви чи зустрічної позовної заяви.
У відповідності до ст. 129 ГПК України, судові витрати у вигляді судового збору покладаються на сторін пропорційно задоволених вимог у разі часткового задоволення позову.
Керуючись статтями 12, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 165, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, м.Краматорськ, Донецька область, до відповідача Фізичної особи-підприємця Зайчикова Олександра Вікторовича, про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю; про стягнення 40118,50 грн. - задовольнити частково в сумі 40117,63 грн.
Зобов`язати Фізичну особу-підприємця Зайчикова Олександра Вікторовича (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) виконати II етап надання послуги, відповідно до договору про закупівлю послуг за державні кошти від 08 липня 2019 року № 47 укладений між департаментом екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації та Фізичною особою-підприємцем Зайчиковим Олександром Вікторовичем щодо надання послуг з Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду , та надати Позивачу:
1) Анотований звіт про фактично наданий обсяг послуг стосовно 10 об`єктів природно-заповідного фонду за договором про закупівлю послуг за державні кошти від 08 липня 2019 року №47 укладений між департаментом екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації та Фізичною особою-підприємцем Зайчиковим Олександром Вікторовичем щодо надання послуг з Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об`єктів природно-заповідного фонду ;
2) Проект створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (колишньої Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали: - пояснювальну записку до проекту створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (колишньої Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (колишньої Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка ;
- оглядову карту проектованого ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (колишньої Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Слов`янської міської ради ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Слов`янської міської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка ;
б) рішення сесії Краматорської районної ради Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка ;
в) лист - погодження Краматорської районної державної адміністрації Краматорського району Донецької області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Слов`янської міської ради Краматорського району (колишньої Билбасівської селищної ради Слов`янського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка на території Билбасівської селищної ради Слов`янського району Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ландшафтного заказника місцевого значення Тернова балка .
3) Проект створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського районе (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку проекту створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби ;
- оглядову карту проектованого ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишнього Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Слов`янської міської ради ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Світогірської міської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби ;
б) рішення сесії Краматорської районної ради Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби ;
в) лист - погодження Краматорської районної державної адміністрації Краматорського району Донецької області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби на території Святогірської міської ради Краматорського району (колишньої Хрестищенської сільської ради Слов`янського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ландшафтного заказника місцевого значення Хрестищенські пагорби .
4) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області;
- картосхему Волноваського району Старомлинівської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесій Старомлинівської сільської ради Волноваського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики ;
б) рішення сесії Волноваської районної ради Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики ;
в) лист - погодження Волноваської районної державної адміністрації Волноваського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики на території Старомлинівської сільської ради Волноваського району (колишніх Новопетріківської та Керменчицької сільських рад Великоновосілківського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Тюльпанчики .
5) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- картосхему Волноваського району Комарської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управлінням у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Комарської сільської ради Волноваського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський ;
б) рішення сесії Волноваської районної ради Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський ;
в) лист - погодження Волноваської районної державної адміністрації Волноваського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Іскрівський .
6) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- картосхему Волноваського району Комарської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Комарської сільської ради Волноваського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата ;
б) рішення сесії Волноваської районної ради Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата ;
в) лист - погодження Волноваської районної державної адміністрації Волноваського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодостворення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата на території Комарської сільської ради Волноваського району (колишньої Іскрівської сільської ради Великоновосілківського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин по ботанічного заказника місцевого значення Балка Орлата .
7) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Іллінівської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Степанівський з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський ;
б) погодження Краматорської районної ради Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський ;
в) лист - погодження Краматорської райдержадміністрацїї Краматорського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Степанівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Степанівський .
8) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Іллінівської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський ;
б) погодження Краматорської районної ради Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський ;
в) лист - погодження Краматорської райдержадміністрації Краматорського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматоського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Новополтавський .
9) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Іллінівської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Полтавка з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка ;
б) погодження Краматорської районної ради Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка ;
в) лист - погодження Краматорської райдержадміністрацїї Краматорського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Полтавка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Полтавка .
10) Проект створення (оголошення) ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області за межами населенного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали;
- пояснювальну записку до проекту створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський ;
- оглядову карту проектованого ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Іллінівської сільської ради ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський ;
б) погодження Краматорської районної ради Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський ;
в) лист - погодження Краматорської райдержадміністрації Краматорського району Донецької області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ботанічного заказника місцевого значення Олександро-Калинівський .
11) Проект створення (оголошення) ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області за межами населеного пункту в трьох примірниках на паперових носіях та одному примірнику на електронному носії, який має містити наступні матеріали:
- пояснювальну записку до проекту створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- клопотання про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- наукове обгрунтування необхідності оголошення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
- оглядову карту проектованого ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області;
- картосхему Краматорського району Іллінівської сільської ради ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка з експлікацією земельних угідь, яка погоджена відповідальним представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, або відповідальним представником управління у Краматорському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідальним представником Замовника заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації;
- матеріали погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Краматорського району (колишнього Костянтинівського району) Донецької області, а саме:
а) рішення сесії Іллінівської сільської ради Краматорського району Донецької області щодо погодження створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
б) погодження Краматорської районної ради Донецької області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
в) лист - погодження Краматорської райдержадміністрації Краматорського району Донецької області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
г) погодження Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
д) погодження департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області;
- погодження Державного підприємства Слов`янське лісове господарство створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка
- погодження Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства створення ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка ;
- довідку територіального органу або підрозділу Держгеокадастру, яка включає інформацію про правовий статус земельних ділянок, запроектованих для заповідання, власників і користувачів, площ та форм власності на кожну земельну ділянку, категорії земель ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка на території Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області;
- не менше трьох різних фотографій в друкованому вигляді із зображенням типових чи унікальних ландшафтів території, раритетних видів рослин і тварин ландшафтного заказника місцевого значення Довга балка .
Встановити Відповідачу строк для передачі вищезазначених документів позивачу шість місяців з дати набрання чинності рішення Господарського суду Донецької області.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Зайчикова Олександра Вікторовича ( АДРЕСА_1 ) на користь Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації (84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Богдана Хмельницького, 6, ; код ЄДРПОУ 38707906) пеню за порушення строків виконання зобов`язання у сумі 25100,01 грн.; штрафу за прострочення понад тридцять днів строків виконання зобов`язання у сумі 15017,62 грн.; витрати по сплаті судового збору у розмірі 4203,90 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
В судовому засіданні 24.11.2021 складено та підписано вступну та резолютивну частину рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 06.12.2021.
Згідно із ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя К.С. Харакоз
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2021 |
Оприлюднено | 15.12.2021 |
Номер документу | 101870519 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Харакоз Костянтин Сергійович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Харакоз Костянтин Сергійович