Справа № 561/1028/21
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2021 року смт. Зарічне
Зарічненський районний суд Рівненської області
в складі: судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2
сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
представника потерпілого ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Зарічне кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021186120000050 від 01.07.2021 року, за обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, одруженого, на утриманні має троє неповнолітніх дітей, без постійного місця роботи, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в:
30 червня 2021 року близько 15 год. ОСОБА_5 , з метою таємного викрадення чужого майна, керуючи трактором марки «DONGFENG 244 DHX», без номерного знаку, з причепом кустарного виробництва, прибув до кварталу 31 виділу 18 Дібрівського лісництва ДП «Зарічненський лісгосп», де реалізуючи свій протиправний намір, з корисливих мотивів, таємно завантажив на вказаний причеп та викрав частину наявної у вказаному лісовому масиві заготовленої працівниками підприємства деревини дров`яної непромислового виробництва ІІ групи породи сосна звичайна загальною масою 2,016 м3, вартістю 584 грн. 64 коп., чим завдав ДП «Зарічненський лісгосп» матеріальної шкоди у вказаному розмірі.
Після цього, з метою доставити викрадену лісопродукцію до свого домоволодіння, що по АДРЕСА_1 , для використання у власних потребах, рухаючись у вказаному напрямку, ОСОБА_5 був зупинений працівниками поліції.
Своїми діями ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КК України таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Разом з обвинувальним актом до суду надійшла угода про примирення між представником потерпілого ДП «Зарічненський лісгосп» ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_5 від 22 листопада 2021 року, за якою обвинувачений ОСОБА_5 визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, примирився з потерпілим, відшкодував завдану шкоду та сторони дійшли згоди щодо призначення покарання обвинуваченому у виді громадських робіт на строк 80 (вісімдесят) годин.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою вину визнав, угоду про примирення, укладену з представником потерпілого підтримав, просив суд її затвердити. При цьому також пояснив, що укладення угоди з його сторони є добровільним, він розуміє надані йому права, передбаченні п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди.
Представник потерпілого ДП «Зарічненський лісгосп» ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні підтримав угоду про примирення з обвинуваченим ОСОБА_5 , просив суд її затвердити та пояснив, що примирився з обвинуваченим, завдану ДП «Зарічненський лісгосп» шкоду відшкодовано, претензій до ОСОБА_5 не має, погоджується з визначеною угодою мірою покарання обвинуваченому, укладення угоди з його сторони є добровільним, наслідки затвердження угоди, передбачені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України зрозумілі.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні вважав за доцільне затвердити угоду про примирення, укладену між представником потерпілого та обвинуваченим, оскільки вона відповідає вимогам закону, інтересам сторін.
Перевіривши угоду про примирення та заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, представника потерпілого, суд приходить до висновку, що укладення угоди сторонами є добровільним, зазначена угода про примирення відповідає вимогам КПК України та КК України, і підлягає затвердженню.
Відповідно до ч. 1 і ч. 3 ст. 469 КПК України за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КК України, яке відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України є кримінальним проступком.
При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_5 цілком розуміє права, визначені п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Представник потерпілого ОСОБА_4 також розуміє наслідки затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.
Судом встановлено, що умови угоди про примирення не суперечать вимогам КПК України та Кримінального кодексу України, правова кваліфікація дій кримінального правопорушення вірна; умови угоди відповідають інтересам суспільства та не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб; відсутні підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися; не встановлено очевидної неможливості виконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань за угодою, а також відсутні фактичні підстави для невизнання винуватості.
При призначенні покарання, суд згідно із вимогами ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу винного, обставини, що пом`якшують покарання.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого, є його щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, не встановлено.
Міра покарання, узгоджена сторонами угоди про примирення, відповідає санкції ч. 1 ст. 185 КК України.
Згідно до ч. 5 ст. 65 КК України у випадку затвердження вироком угоди про примирення, суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
П. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України передбачено, що при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду про примирення.
Відповідно до ч. 1 ст. 475 КПК України якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між представником потерпілого та обвинуваченим і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.
Цивільний позов не пред`являвся, процесуальні витрати відсутні.
Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувалися.
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 314, 368-371, 373, 374, 474, 475 КПК України, -
у х в а л и в:
Затвердити угоду про примирення, укладену між представником потерпілого ДП «Зарічненський лісгосп» ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 від 22 листопада 2021 року.
Визнати ОСОБА_5 винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та призначити узгоджену сторонами міру покарання у виді громадських робіт на строк 80 (вісімдесят) годин.
Речові докази, деревину дров`яну породи сосна загальною масою 2,016 м3, яка знаходиться на зберіганні на території Дібрівського лісництва ДП «Зарічненське лісове господарство», повернути власнику ДП «Зарічненський лісгосп»; трактор марки «DONGFENG 244 DHX», без номерного знаку, з причепом кустарного виробництва залишити у володінні ОСОБА_5 .
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На вирок може бути подана апеляційна скарга з підстав, передбачених ч. 3 ст. 394 КПК України, до Рівненського апеляційного суду через Зарічненський районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копія вироку може бути отримана в суді учасниками судового провадження.
Обвинуваченому та прокурору вручити копію вироку негайно після його проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 101876332 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Снітчук Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні