печерський районний суд міста києва
Справа № 757/65373/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту, -
ВСТАНОВИВ:
до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, яке було вилучено 30.09.2021 01.10.2021 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3222910100:01:328:0010, яку фактично використовує ТОВ «Термінал» (код 32547138), в рамках кримінального провадження №42021100000000551 від 17.08.2021.
Вказане клопотання обґрунтовує тим, що за процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури, проводиться розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42021100000000551 від 17.08.2021, за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Службові особи ТОВ «Майніс» (ЄДРПОУ 43841186) та ТОВ «Міжнародна транспортна компанія «Трезо» (ЄДРПОУ 39562278), ухиляються від сплати акцизного податку та митних платежів під час імпорту «метанолу технічного» (код УКТЗЕД 2905110000, є підакцизним товаром) під виглядом «розчиннику спиртово-ефірного» (код УКТЗЕД 3814009090, не являється підакцизним товаром).
Схема кримінального правопорушення полягає в тому, що з початку 2021 року з використанням вказаної схеми на митну територію України ТОВ «Майніс» імпортовано близько 2000 тон вказаної речовини. Незаконно ввезений товар транспортується до нафтопереробних підприємств, де з нього виготовлюється контрафактні паливно-мастильні матеріали, які в подальшому незаконно реалізуються за ціною значно нижчі ринкової.
Також в ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Термінал» (код 32547138) та ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА ТРЕЙДІНГ" (код 43497252), ухиляються від сплати акцизного податку та митних платежів під час імпорту «метанолу технічного» (код УКТЗЕД 2905110000, є підакцизним товаром) під виглядом «розчиннику спиртово-ефірного» (код УКТЗЕД 3814009090, не являється підакцизним товаром)
Вищевказані відомості вчинення кримінального правопорушення підтверджуються протоколами слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а саме: рапорти оперативних співробітників Державної прикордонної служби України щодо протиправної діяльності вказаної групи осіб, протоколи огляду бази АІС «Податковий Блок», «Реєстр Податкових накладних», протоколи допиту в якості свідків оперативних співробітників Державної прикордонної служби України.
За результатами проведених заходів встановлено, що вищевказані документи, предмети та речі переховують вищевказані особи, у тому числі службові особи та працівники перелічених вище суб`єктів господарювання, та інші невстановлені слідством особи в складських приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3222910100:01:328:0010.
На виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 21.09.2021, з 30.09.2021 по 01.10.2021 проведено обшук в складських приміщеннях, які використовують ТОВ «Термінал» (код 32547138) та особи причетні до діяльності товариства, за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3222910100:01:328:0010.
Також, під час досудового розслідування проведено судову експертизу нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів та судова товарознавча експертиза, з результатами якої складено висновок від 16.11.2021 про наявність на нафтобазі за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3222910100:01:328:0010, яку використовує ТОВ «Термінал» (код 32547138) нафтопродуктів які входять до підакцизних товарів.
Вилучені документи, комп`ютерну техніку та ПММ під час проведення вищевказаного обшуку оглянуто та приєднано до матеріалів кримінального провадження як речові докази, відповідно до постанови про приєднання матеріалів до кримінального провадження як речові докази від 01.10.2021.
В судове засідання слідчий, прокурор не з`явився, про причини своєї неявки не повідомили. Прокурор подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність та зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.
В судове засідання власник майна не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, про причини своєї неявки не повідомив, власну правову позицію не виклав.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, а також умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Зокрема, при вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст. ст. 94, 132, 173 КПК України, повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього конфіскації, в тому числі і спеціальної, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 2 ст. 168 КПК України передбачено, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Частиною 10 ст. 170 КПК України, передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно положень ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно абзацу 2 ч. 5 ст. 171 КПК України, у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Надані суду матеріали свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що їх сукупність, відповідно до вимог ст. 170 КПК України, є достатньою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Дослідивши надані матеріали, враховуючи відповідно до вимог ст. 173 КПК України наявність даних про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України, наявність даних про належність майна, на яке прокурор просить накласти арешт, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає необхідним задовольнити клопотання, накласти арешт на майно, оскільки вважає наявні передбачені ст. 170 КПК України підстави для його накладення, та заборонити розпоряджатися та використовувати зазначене майно.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про накладення арешту задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було вилучено 30.09.2021 01.10.2021 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3222910100:01:328:0010, яку фактично використовує ТОВ «Термінал» (код 32547138), в рамках кримінального провадження №42021100000000551 від 17.08.2021, а саме:
1) Комп`ютерну техніку, а саме:
- Ноутбук «Lenovo» G505 s/n: СВ3104864 із зарядним пристроєм;
- Ноутбук «ASUS» X51L 88NOAS 122321324 із зарядним пристроєм;
- Ноутбук «Lenovo» ideapad 330 s/n PF1XGOPD із зарядним пристроєм;
- Ноутбук «ASUS» X51L N88NOAS12229732D;
- Ноутбук HP 530 s/n CND8241CTM із зарядним пристроєм;
- Системний блок без назви з номером 00352.
2) Документи, а саме:
- Папка білого кольору в якої містяться акти прийманя-передачі афтопродуктів №160-169, накладні на перевезення ПММ, заява доручення №9, наказ від 31.08.2021 наказ №67 від 01.09.2021, акти виміру нафтопродуктів.;
- Мит виїзду та в`їзду на територію нафтобази «Термінал» за 30.09.2021 на 1 арк.;
- ТТН на відпуск нафтопродуктів за 30.09.2021 на 8 арк.;
- Журнал в`їзду та виїду на територію нафтобази «Термінал» за 2020-2021 роки;
- Залишки митної декларації ТОВ «Термінал»;
3) ПММ, а саме:
- Рідину, яка знаходиться в резервуарах, яка має характерний запах нафтопродуктів, відповідно до протоколу обшуку від 30.09.2021-01.10.2021 року, а саме: в резервуарах PBC №9(№20) БВ- 6,16, PBC №8(№21) БВ- 6,26, PBC №7(№22) БВ- 6,12, PBC №10 (№15) БВ- 6,14, PBC №17(№26) БВ- 6,13, PBC №13(№2) БВ- 6,18, РВС № 14 (№3) БВ 6,12, PBC №24(№1) БВ- 9,14;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №17(№26) БВ- 6,13 з пломбами №А84747232, А84747231;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №24(№1) БВ- 9,14 з пломбами №А84747202, А84747203;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №7(№22) БВ- 6,12 з пломбами №А84747223, А84747221;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №8(№21) БВ- 6,26 з пломбами №А84747226, А84747227;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №9(№20) БВ- 6,16 з пломбами №А84747225, А84747229;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №10 (№15) БВ- 6,14 з пломбами №А84747224, А84747239;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №13(№2) БВ- 6,18 з пломбами №А84747236, А84747237;
- Ємність з відібраною пробою речовини, яка має характерний запах нафтопродуктів з резервуару PBC №12(№2) БВ- 6,18 з пломбами №А8474723, А84747237.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101880901 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Новак Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні