Номер провадження 2/754/4241/21 Справа №753/19835/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
10 грудня 2021 року м.Київ
Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді Скрипки О.І.
при секретарі Моторенко К.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок Ахматової до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2019 року ОСББ Будинок Ахматової звернулось до суду з позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 24 104,66 грн. основного боргу за утримання будинку та прибудинкової території, 3075,18 грн. інфляційних втрат, 3% річних у розмірі 1264,01 грн., а всього 28 443,85 грн.
В обґрунтування вимог позивач зазначає про те, що у будинку АДРЕСА_1 створено ОСББ Будинок Ахматової , яке здійснює належне утримання та використання спільного майна будинку та забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та Статутом. Відповідач ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень № 120 та № 120-а, загальною площею 333,3 кв.м., у вказаному будинку та є споживачем житлово-комунальних послуг, однак, своєчасно не вносить плату за отримані послуги, в результаті чого за період з 01.12.2017 року по 30.09.2019 року утворилась заборгованість у вищевказаному розмірі. Добровільно відповідач борг не погашає, а тому позивач просить стягнути з неї суму заборгованості з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних, а також всі фактично понесені судові витрати.
Ухвалою судді Дарницького районного суду м.Києва ОСОБА_2 від 28.02.2020 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою судді Дарницького районного суду м.Києва Цимбал І.К. від 17.09.2020 року прийнято справу до провадження в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін в порядку передання справи в зв`язку з відставкою судді ОСОБА_2
15.01.2021 року до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, відповідно до яких позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати внесків та платежів, затверджених рішенням Загальних зборів, за період з 01.12.2017 року по 31.12.2020 року включно в розмірі 49 456,42 грн., 3 % річних в розмірі 2243,73 грн., інфляційні втрати в розмірі 3712,04 грн., витрати по сплаті судового збору в розмірі 1921,00 грн. та витрати на правову допомогу в розмірі 4000,00 грн., а всього 61 333,19 грн.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 16.02.2021 року цивільну справу направлено за підсудністю до Деснянського районного суду м. Києва.
Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Києва від 14.05.2021 прийнято справу до провадження та призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 29.09.2021 року закрито підготовче провадження та справу призначено до розгляду по суті.
В судове засідання представник позивача Степ`юк В.С. не з`явився, надавши суду заяву, в якій просить розглядати справу в його відсутність, позовні вимоги підтримує, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась з невідомих суду причин, про дату, час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, причини неявки суду не повідомила, заперечень на позов до суду не надала.
За даних обставин суд вважав за можливе провести заочний розгляд справи за правилами Глави 11 Розділу ІІІ ЦПК України, проти чого не заперечувала представник позивача в своїй заяві.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з"явились, відповідно до ст.247 ч.2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Суд, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами шляхом дослідження письмових доказів у матеріалах справи, оцінивши їх у сукупності, встановив наступні обставини та прийшов наступних висновків.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 1 ст. 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. (стаття 5 ЦПК України).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень № 120 та № 120-а, загальною площею 333,3 кв.м., в будинку АДРЕСА_1 . Вказаний будинок перебуває на балансі ОСББ Будинок Ахматової .
Згідно положення Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Відповідно до ч.1, 3 ст.4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами, створюється об`єднання співвласників багатоквартирного будинку. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Пунктом 1 розділу II Статуту ОСББ Будинок Ахматової визначено, що метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майно будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Згідно зі ст. 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку від 29.11.2001 року № 2866, співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Пунктом 2 розділу V Статуту визначено, що співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки передбачені Статутом об`єднання; відповідно до порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів Співвласників будинку, пов`язаних з утриманням будинку та його прибудинкової території своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Оскільки відповідач є власником нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, то відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку він є співвласником цього будинку та зобов`язаний оплачувати спожиті житлово-комунальні послуги (п. 10 ч. 1 ст. 7 цього ж Закону).
Згідно ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Обов`язок споживача своєчасно оплачувати надані йому житлово-комунальні послуги та витрати на утримання будинку і прибудинкової території випливає і з положень ст. 162 Житлового кодексу України, пункту 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630.
Згідно п.5 ч.3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги , споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 360 ЦК України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Статтею 22 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку передбачено, що власники квартир, приміщень, що не обладнані приладами обліку, зобов`язані укласти договір про обслуговування та оплату комунальних послуг з управителем незалежно від членства в об`єднанні. Відмова від укладення договору, від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об`єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.
Згідно ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , до виключної компетенції загальних зборів членів об`єднання відноситься: визначення розмірів внесків та платежів членами об`єднання.
Рішенням Загальних зборів від 31.05.2017 року було затверджено розмір тариф на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 4,66 грн. за кв.м. при сплаті внеску до 20 числа місяця та 5,10 грн. після 20 числа місяця.
Рішенням Загальних зборів від 23.01.2018 року було затверджено розмір щомісячного внеску співвласників та квартиронаймачів житлових приміщень для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 у розмірі 5,80 грн. за 1 кв.м. Затверджено обов`язкові внески до ремонтного фонду у розмірі 1,00 грн. за 1 кв.м. загальної площі нежитлових приміщень багатоповерхового будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Встановлено термін оплати до 20-го числа звітного місяця.
Рішенням Загальних зборів від 18.12.2018 року було затверджено розмір щомісячного внеску співвласників та квартиронаймачів житлових приміщень для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 у розмірі 6,40 грн. за 1 кв.м., у тому числі обов`язкові внески до Ремонтного фонду у розмірі 1,00 грн. за 1 кв.м. загальної площі - відрахування в ремонтний фонд. Встановлено суму внеску у розмірі 6,40 грн. за 1 кв.м., якщо оплата буде здійснюватися не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим. Встановлено у розмірі 6,80 грн. за 1 кв.м., якщо оплата буде здійснюватися після 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим.
Рішенням Загальних зборів від 12.04.2019 року було затверджено розмір щомісячного внеску на консьєржну службу в розмірі 130.00 грн. з кожної квартири.
Рішенням Загальних зборів від 08.01.2020 року було затверджено розмір щомісячного внеску на утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку і прибудинкової території у розмірі 8,20 грн. за 1 кв.м., у т.ч. 1,00 грн. за 1 кв.м. - внесок Ремонтного фонду; щомісячний внесок на консьєржну службу в розмірі 180,00 грн. з квартири.
Утримання будинку та прибудинкової території забезпечується ОСББ та відповідними підприємствами - виконавцями послуг на підставі договорів з ОСББ. При визначенні розміру внесків виходять з витрат на утримання, передбачених кошторисом ОСББ, який відповідно до ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку затверджується Загальними зборами.
З наданого позивачем розрахунку вбачається, що відповідач не належним чином виконує свої зобов`язання перед позивачем з оплати внесків пов`язаних з утриманням будинку та прибудинкової території, частково сплачує надані послуги, в результаті чого утворилась заборгованість у розмірі 49 456,42 грн.
Про наявність заборгованості відповідача повідомлено попередженнями, яке нею було отримано, про що свідчать матеріали справи, разом з тим, наразі заборгованість не погашена.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
З урахуванням наведеного, наявні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача 3 % річних в розмірі 2243,73 грн. та інфляційних втрат в розмірі 3712,04 грн.
Згідно статті 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Статтею 88 ЦПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суді, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо надання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки з огляду на конкретні обставини справи (Проніна проти України, № 63566/00 § 23, ЄСПЛ від 18 липня 2006 року).
З огляду на викладене, оцінивши доводи сторін, перевіривши обставини справи в сукупності з наявними у справі доказами, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Оскільки суд задовольняє позовні вимоги, то відповідно до ст.141 ЦПК України стягує з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1921,00 грн., а також витрати на правову допомогу в розмірі 4000,00 грн.
Керуючись ст.ст.12, 13, 76-81, 89, 141, 274-279, 280-284, 352, 354 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок Ахматової - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Будинок Ахматової заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території і платежів, затверджених рішенням Загальних зборів, за період з 01.12.2017 року по 31.12.2020 року включно в розмірі 49 456,42 грн., 3 % річних в розмірі 2243,73 грн., інфляційні втрати в розмірі 3712,04 грн., витрати по сплаті судового збору в розмірі 1921,00 грн. та витрати на правову допомогу в розмірі 4000,00 грн., а всього 61 333,19 грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва шляхом подання скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2021 |
Оприлюднено | 15.12.2021 |
Номер документу | 101913880 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Скрипка О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні