Справа №705/5578/21
2/705/2588/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2021 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення, поновлення допуску до роботи ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення, поновлення допуску до роботи, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області від 05.11.2021 № 123/01-16 в частині відсторонення ОСОБА_1 , керівника музичного Гродзевської філії Дмитрушківського ліцею, від роботи з 08.11.2021;
- зобов`язати Дмитрушківський ліцей Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області поновити на роботі ОСОБА_1 шляхом допуску її до роботи на посаді керівника музичного Гродзевської філії Дмитрушківського ліцею;
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зазначає про те, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Як вбачається з матеріалів справи, предметом позову є визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення від роботи.
Що стосується звільнення позивача від сплати судового збору з підстав вказаних ним у позовній заяві, то слід зазначити таке.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як слідує із змісту позовної заяви та наведених позивачем мотивів останнім оспорюється наказ відповідача № 123/01-16 від 05 листопада 2021 року в частині відсторонення позивача від роботи на час відсутності щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, тобто ним фактично порушується питання про допуск до виконання своїх трудових обов`язків, адже позивача не було звільнено із займаної ним посади, а лише відсторонено.
Разом з тим, поняття відсторонення від роботи і звільнення з роботи згідно з положеннями чинного КЗпП України не є ідентичними, оскільки поновлення на попередній роботі можливе лише в разі визнання незаконним звільнення працівника або переведення його на іншу роботу (що передбачає остаточне припинення попередніх трудових обов`язків працівником та отримання ним винагороди (заробітної плати) за виконану роботу) на відміну від відсторонення, яке передбачає лише тимчасове припинення виконання працівником трудових обов`язків без позбавлення займаної посади, та допуск до виконання працівником попередніх трудових обов`язків на займаній посаді після припинення обставин, що слугували причинами відсторонення.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що позивач не входить до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет на 2021 рік визначено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2021 року - 2270 грн.
Частиною 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено ставку судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, яка подана фізичною особою, - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 908 грн 00 коп.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява подана з порушенням вимог, викладених у ст. 177 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху.
У зв`язку з наведеним позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви, а саме сплатити судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 908 грн 00 коп. , або надати суду документи, які підтверджують підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону за подання до суду вказаної вище позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення, поновлення допуску до роботи залишити без руху.
Надати позивачу строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2021 |
Оприлюднено | 17.12.2021 |
Номер документу | 101942465 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні