Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8244/21
Провадження № 1-кс/711/2553/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2021 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , внесене в кримінальному провадженні №12020250000000151 від 06.05.2020 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України про накладення арешту на майно, -
в с т а н о в и в:
Старший слідчий СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором відділу управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , внесеним в кримінальному провадженні №12021250000000946 від 26.11.2021 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України про накладення арешту на майно.
В обгрунтування клопотання вказує, що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , працюючи на посаді Гельмязівського сільського голови Золотоніського району Черкаської області, згідно з рішенням І сесії VIII скликання Гельмязівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області №1-2/VIII від 19.11.2020, діючи умисно, з корисливих мотивів, в період часу з 25 листопада 2021 року по 08 грудня 2021 року під час особистих зустрічей із представником ТОВ «Українські екологічні технології Черкаси» ОСОБА_6 , вимагав та одержав від останнього неправомірну вигоду для себе за здійснення впливу на директора комунального підприємства «ДОБРОБУТ» Гельмязівської сільської ради (ЄДРПОУ 32464937) ОСОБА_7 , яка відповідно до примітки ст. 369-2 КК України та підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і відповідно до Статуту комунального підприємства «ДОБРОБУТ» уповноважена на укладення договорів в межах господарської діяльності вказаного підприємства, з метою якнайшвидшого та безперешкодного укладення договору між комунальним підприємством «ДОБРОБУТ» (далі Підприємство) та ТОВ «Українські екологічні технології Черкаси» (далі Товариство) про виконанню послуг по вивезенню твердих побутових відходів, а саме ПЕТ пляшок.
Так, ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, скориставшись наявністю у нього владних повноважень керівника Гельмязівської сільської ради, яка є одноосібним власником Підприємства, як керівник вищого рівня, маючи можливість владного впливу на прийняття рішень директором вказаного Підприємства в інтересах певних осіб, під час особистої зустрічі із ОСОБА_6 25 листопада 2021 року в приміщенні Гельмязівської сільської ради за адресою: с. ГельмязівЗолотоніського району Черкаської області, вул. Центральна, 1, висунув останньому категоричну вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди в сумі 4000 (чотири тисячі) доларів США за здійснення впливу на директора Підприємства ОСОБА_7 , шляхом надання останній відповідної вказівки щодо швидкого та безперешкодного укладення договору про надання послуг по вивезенню твердих побутових відходів, а саме ПЕТ пляшок із Підприємством.
У свою чергу ОСОБА_6 , розуміючи, що ОСОБА_5 в силу наділених владних повноважень, дійсно може вплинути на директора Підприємства, шляхом надання відповідних вказівок, був вимушений погодитися з вимогою ОСОБА_5 щодо надання неправомірної вигоди у розмірі 4000 (чотири тисячі) доларів США.
У подальшому ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, 06 грудня 2021 року, близько 14 години 30 хвилин, знаходячись на автодорозі Н-16 сполученням Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань поблизу зупинки громадського транспорту на кільцевому перехресті перед інформаційним дорожнім знаком «м. Золотноша», під час особистої зустрічі із ОСОБА_6 , підтвердив в усній розмові попередньо висунуту ним вимогу щодо надання йому грошової винагороди в сумі 4000 (чотири тисячі) доларів США за здійснений ним вплив на прийняття рішення директором Підприємства ОСОБА_7 про укладення договору із Підприємством, який був укладений 06 грудня 2021 року.
Після чого, ОСОБА_5 , діючи умисно, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди в сумі 4000 (чотири тисячі) доларів США за здійснення ним впливу на прийняття рішення директором Підприємства ОСОБА_7 , уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, 08 грудня 2021 року, близько 11 години 05 хвилин, знаходячись в приміщенні свого службового кабінету в Гельмязівській сільській раді за адресою: с. Гельмязів Золотніського району Черкаської області, вул. Центральна, 1, під час особистої зустрічі із ОСОБА_6 , одержав від нього раніше обумовлену ним суму неправомірної вигоди 4000 (чотири тисячі) доларів США, що згідно з офіційним курсом Національного банку України, станом на 08 грудня 2021 року, становить 109 320,00 (сто дев`ять тисяч триста двадцять) гривень.
08 грудня 2021 року о 11 годині 35 хвилин в порядку ст. 208 КПК України затримано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. ГельмязівЗолотоніського району Черкаської області, українця, громадянина України, працюючого Гельмязівським сільським головою Золотоніського району Черкаської області, проживаючий по АДРЕСА_1 .
09.12.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, як одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди, санкція якого передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Відповідно до актуальної інформації з регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Черкаській області (філія ГСЦ МВС) від 14.12.2021 року встановлено, що відповідно до автоматизовано-інформаційної системи «Автомобіль» та НАІС (Національна автоматизована інформаційна система Головного сервісного центру МВС України) за громадянином України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано наступні транспортні засоби: причіп ПАЛИЧ Z02213, 2019 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3 ; причіп ПГМФ 8302, 2008 року випуску, кузов № НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_6 ; причіп РГМФ 8304, 2016 року випуску, кузов № НОМЕР_7 , державний номерний знак НОМЕР_8 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_9 ; легковий автомобіль SKODAOCTAVIAA5, 2011 року випуску, кузов НОМЕР_10 , державний номерний знак НОМЕР_11 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_12 .
У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання. Санкція ч. 3 ст. 369-2 КК України передбачає додаткове покарання як конфіскацію майна.
А тому, з метою недопущення відчуження майна та забезпечення можливості подальшої його конфіскації, просить накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: причіп ПАЛИЧ Z02213, 2019 року випуску, кузов № НОМЕР_1 ; причіп ПГМФ 8302, 2008 року випуску, кузов № НОМЕР_4 ; причіп РГМФ 8304, 2016 року випуску, кузов № НОМЕР_7 ; автомобіль SKODAOCTAVIAA5, 2011 року випуску, кузов НОМЕР_10 , із забороною розпоряджатися будь-яким чином цим майном.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого ОСОБА_3 , дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна, який згідно ч. 2 ст. 170 КПК України допускається з метою забезпечення:збереженняречовихдоказів; спеціальноїконфіскації; конфіскаціїмайнаяквидупокаранняабозаходукримінально-правовогохарактерущодоюридичноїособи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб (ч. 1 ст. 170 КПК України).
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
В судовому засіданні встановлено, що СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021250000000946 від 26.11.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
09.11.2021 року в даному кримінальному провадженні ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
Санкція ч. 3 ст. 369-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Враховуючи, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, за яке передбачене додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, яке його власністю, а тому, з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність накладення арешту на майно, яке належить ОСОБА_5 , а саме на причіп ПАЛИЧ Z02213, 2019 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3 ); причіп ПГМФ 8302, 2008 року випуску, кузов № НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_6 ); причіп ПГМФ 8304, 2016 року випуску, кузов № НОМЕР_7 , державний номерний знак НОМЕР_8 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_9 ); автомобіль SKODA OCTAVIA A5, 2011 року випуску, кузов НОМЕР_10 , державний номерний знак НОМЕР_11 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_12 ), яке належить йому на праві власності, із забороною вчиняти будь-які дії направлені на його відчуження (розпорядження майном).
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 3, 107, 113, 131, 132, 167, 170-172, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпоряджатися (відчуження) будь-яким чином майном, що на праві власності належить підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме на:
- причіп ПАЛИЧ Z02213, 2019 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3 );
- причіп ПГМФ 8302, 2008 року випуску, кузов № НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_6 );
- причіп ПГМФ 8304, 2016 року випуску, кузов № НОМЕР_7 , державний номерний знак НОМЕР_8 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_9 );
- автомобіль SKODA OCTAVIA A5, 2011 року випуску, кузов НОМЕР_10 , державний номерний знак НОМЕР_11 (свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_12 ).
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 .
Копію ухвали направити слідчому, в провадженні якого знаходиться справа, прокурору та власнику майна.
Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду на протязі п`яти днів з моменту її проголошення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали проголошений 15.12.2021 року о 13.00 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101955925 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Скляренко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні