Рішення
від 14.12.2021 по справі 545/2790/21
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/2790/21

Провадження № 2/545/1246/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"14" грудня 2021 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Кіндяк І.С.,

з участю секретаря Радченко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтава цивільну справу за позовом

до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: Полтавська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом, про визнання права власності на спадкове майно, обгрунтовуючи позовні вимоги, тим, що після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, що складається з нерухомого майна у виді житлового будинку, позивач звернувшись до Полтавського РДНК з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, - отримав відмову у видачі такого свідоцтва у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на спадкове майно.

Від представника позивача до суду надійшли заяви про розгляд справи без його участі, заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Від відповідачів до суду надійшли заява про розгляд справи без їх участі, проти позову не заперечують.

Від третьої особи Полтавського РДНК до суду надійшла заяви про розгляд справи без участі їх представника, не заперечуючи проти позову.

Розглянувши подані заяви, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 1223 Цивільного Кодексу України, право на спадкування мають особи, визначенні у заповіті. Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Судом встановлено і підтверджується матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , про що 09.04.2003 р. Виконавчим комітетом Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області видано свідоцтво про смерть НОМЕР_1 . про що зроблено актовий запис № 28.

Також встановлено, що позивач, ОСОБА_4 є сином померлого спадкодавця, ОСОБА_3 і це підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 27.02.2003р.

Із позову також вбачається, що Позивач та відповідачі у встановлений законом строк звернулися до Полтавської РДНК із заявами про прийняття спадщини. Після чого між спадкоємцями було досягнуто згоди про те, що спадщину має оформити тільки син спадкодавця, ОСОБА_4 .

У 2021 році позивач досягнувши згоди із іншими спадкоємцями про те, що сам оформить спадщину після батька, звернувся до Полтавської районної державної нотаріальної контори за оформленням свідоцтва про право на спадщину.

До складу спадкового майна входить житловий будинок в якому проживав спадкодавець до дня смерті та члени його сім`ї: дружина ОСОБА_1 та син ОСОБА_4 , які продовжують там проживати на даний час.

Житловий будинок знаходиться в АДРЕСА_1 . Домоволодіння має наступний склад: житловий будинок "А-1,а,а1" загальною площею 46,3 м. кв., погріб вхідний "Б", вбиральня "В", сарай "Г", гараж "П", сарай "Г2", літня кухня "Г3,г,г1", сарай "Д", сарай "Е" (тимчасовий), сарай "Ж" (тимчасовий), сінник "З" (тимчасовий), гараж "И" (тимчасовий), колодязь №1, вигріб №2.

Згідно постанови Полтавської РДНК від 23.07.2021р., встановлено, що після померлого, ОСОБА_3 , спадкоємцю за законом, ОСОБА_4 , відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у видачі свідоцтв на спадкове майно, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Враховуючи факт того, що у позивача, як спадкоємця за законом відсутній правовстановлюючий документ на спадщину після померлого, що об`єктивно унеможливлює видачу свідоцтва про право на спадщину, згідно вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу країни, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців).

Ст. 1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент спадщини і не припинились внаслідок смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Суд вважає, що достатнім та допустимим доказом належності спадкового будинку спадкодавцю, ОСОБА_3 є виписка з по господарської книги Мачухівської сільської ради від 25.08.2021 р., де зазначено, що за померлим ОСОБА_3 значиться житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 , що розташовано на неприватизованій земельній ділянці площею, 0.25 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Відповідно до Архітектурно-будівельного висновку про технічний стан житлового будинку та господарських будівель, встановлено, що будинок розташований на ділянці без порушення ДБН Б.2.2- 12:2019 "Планування і забудова територій". Технічний стан основних конструктивних елементів житлового будинку задовільний. Житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 придатні для подальшої експлуатації за призначенням.

Згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до положень ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою

особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

За таких підстав, суд вважає позов про визнання права власності у порядку спадкування, обґрунтованим і та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 10, 11, 12, 13, 17, 81, 200, 206, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1216, 1218, 1268, 1296 ЦК України, п. 24 ПП ВСУ Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції від 12.06.2009 року, суд, -

В И Р І Ш И :

Позов ОСОБА_1 ,- - задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) у порядку спадкування після ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на житловий будинок "А- 1, а,а1" загальною площею 46,3 м. кв., погріб вхідний "Б", вбиральню "В", сарай "Г", гараж "П", сарай "Г2", літню кухню "Г3,г,г1", сарай "Д", сарай "Е" (тимчасовий), сарай "Ж" (тимчасовий), сінник "З" (тимчасовий), гараж "И (тимчасовий), колодязь №1, вигріб №2, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Суддя

Полтавського районного суду

Полтавської області І.С. Кіндяк

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення14.12.2021
Оприлюднено20.12.2021
Номер документу101996700
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —545/2790/21

Рішення від 14.01.2022

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Кіндяк І. С.

Рішення від 14.12.2021

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Кіндяк І. С.

Ухвала від 01.12.2021

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Кіндяк І. С.

Ухвала від 02.09.2021

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Кіндяк І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні