Рішення
від 21.06.2007 по справі 11/129-2342
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/129-2342

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" червня 2007 р.Справа № 11/129-2342

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Сидорук А.М.             

Розглянув справу

за позовом: Прокурора Теребовлянського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Теребовлянської районної виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Теребовля Тернопільської області вул. Мазепи,5.

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Горизонт”, смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області вул. Кооперативна,3.

За участю представників сторін

Позивача:

Відповідача:

Прокурора: Свачій М.І.

Суть справи: Прокурор Теребовлянського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Теребовлянської районної виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Теребовля Тернопільської області вул. Мазепи,5 звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Горизонт”, смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області вул. Кооперативна,3 заборгованості по збору на загальнообов'язкове соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 329 грн. 75 коп.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до т.75 ГПК України.

В розпочатому судовому засіданні  прокурору роз'яснено права і обов'язки сторін, передбачені ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, судом встановлено наступне:

Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України “Про прокуратуру”, ст. 29 Господарського процесуального кодексу України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. Прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави або громадянина. В силу ст. ст.20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру” при здійсненні прокурорського  нагляду  за  додержанням  і застосуванням  законів  прокурор має право звертатись  до  суду  з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також, підприємств та інших юридичних  осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідач, як страхувальник та платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, згідно п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” та Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування” від 11.01.2001р. № 2213-ІІІ зобов'язаний нараховувати та сплачувати до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхові внески у розмірі 2,9 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників, 0,5 % із заробітної плати для найманих працівників та 0,25% для найманих працівників інвалідів.

У відповідності до ст. 8 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ, усі спірні питання, які виникають з правовідносин між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду, вирішуються, зокрема, у судовому порядку.

Як вбачається зі звіту форми Ф4-ФСС з ТВП, затвердженої Постановою правління Фонду № 21 від 04.03.2004р. в редакції наказу ВД Фонду від 03.02.2006 року №22 поданого Товариством з обмеженою відповідальністю „Горизонт”, смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області вул. Кооперативна,3 до Теребовлянської районної виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 2006 рік, станом на день звернення прокурора з позовом до господарського суду, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 329,75 грн.

На день розгляду справи докази погашення відповідачем заборгованості по сплаті страхових внесків в матеріалах справи відсутні.

Дослідивши усі матеріали справи у їх сукупності, господарський суд вважає позовні вимоги прокурора Теребовлянського району Тернопільської області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

У відповідності до ст.49 ГПК України  господарські витрати покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.33,43,49,75,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Горизонт”, смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області вул. Кооперативна,3; ідентифікаційний код 31877235:

- на користь виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Тернопіль вул. Танцорова,31; ідентифікаційний код 26024601 –329 грн. 75 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків;

-          в доход державного бюджету України 102 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати накази.

3. На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторонами може бути подано апеляційну скаргу, а прокурором –апеляційне подання протягом десяти днів з дня його прийняття /підписання –06 липня 2007 року/ через місцевий господарський суд.

 

Суддя                                                                                          А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.06.2007
Оприлюднено16.10.2007
Номер документу1020001
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/129-2342

Рішення від 21.06.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні