Ухвала
від 04.10.2007 по справі 10/160-3055
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10/160-3055

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"04" жовтня 2007 р.Справа № 10/160-3055

УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області

у складі                

Розглянув матеріали справи

за позовом  Відкритого акціонерного товариства „Бучацький цукровий завод", м. Бучач, вул. Кармелюка, 1 ( поштова адреса м. Тернопіль вул. Родини Барвінських 7, ліквідатор Тарас В.М.)

до відповідача: Бучацької державної нотаріальної контори, м. Бучач вул. Грушевського 3 Тер нопільської області;

Третьої особи: Головного управління юстиції у тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Гру шевського, 8;

За участю представників :

Позивача: Самарської Т.О. - представника, довіреність від 16.07.2007 року; Відповідача: Лось А.М. - представника Бучацької державної нотаріальної контори, довіреність від 19.07.2007 року;

Третьої особи: Савки В.І. - представника Головного управління юстиції у Тернопільській обла сті, довіреність від 03.08.2007 року;

Представникам сторін у судовому засіданні роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки від повідно до статей 20,22,27,81-1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутності відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійсню ється.

Суть справи:

Відкрите акціонерне товариство „Бучацький цукровий завод" м. Бучач звернулося до господар ського суду Тернопільської області з позовною заявою до Бучацької державної нотаріальної контори, м. Бучач про зобов'язання прийняти кошти в депозит в сумі 2112,56 грн.; відшкодування витрат пози вача по сплаті державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу просить покласти на відповідача.

В обґрунтування заявлених вимог посилається на вимоги Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст. 14 та ст.31, а також ст. 537 Цивільного кодексу України.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 20.07.2007 року залучено до участі у справі № 10/160-3055 Головне управління юстиції у тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Грушев ського,8 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

У відзиві на позов ( вх. № 18732(н) від 03.08.2007 року ) Бучацька державна нотаріальна контора заперечує заявлені позовні вимоги повністю і зазначає, що у поданій до нотаріуса не на дано відомостей, які обов'язкові при вчиненні нотаріальних дій , а саме: не зазначено паспортних да них кредиторів, у зв'язку з чим нотаріус не має змоги їх ідентифікувати; позивач не надав доказів про оплату за вчинення нотаріальної дії, що суперечить ч. 1 ст. 42 Закону України "Про нотаріат"; ліквідатор не надав нотаріусу для огляду оригінали чи належним чином засвідчену копію документів, що засвід чують особу ліквідатора та цивільну правоздатність та дієздатність юридичної особи - ВАТ "Бучацький цукровий завод" м. Бучач. Далі зазначає, що оскарження відмови в прийнятті документів для вчинення нотаріальної дії не підвідомчий господарському суду, оскільки предметом позову є оскарження відмови у прийнятті документів для вчинення нотаріальної дії, а тому просить припинити провадження у справі згідно вимог п. 1 ст. 80 ҐПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та від повідача , третьої особи суд встановив наступне:

Статтею 20 Господарського Кодексу України встановлено, що кожний суб'єкт господа рювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Зазначена стаття визначила шляхи захисту прав та законних інтересів зазначених суб'єктів.

Стаття 16 Цивільного Кодексу України також визначає, що кожна особа має право звер нутися до суду за захистом свого особистого немаинового або майнового права та інтересу та визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом ( частина друга п. 1 ст. 16 ЦК України ).

Відповідач по справі - Бучацька державна нотаріальна контора, місцезнаходження якої м. Бучач, вул. Міцкевича, 8 є юридичною особою, яка включена до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 02900475, що підтверджується Довідкою Тернопільського обласного управління статисти ки.

Відкрите акціонерне товариство "Бучацький цукровий завод", м. Збараж, вул. П. Тичини,

З   визначило спосіб захисту свого права як зобов'язання відповідача вчинити дії. а саме кошти в сумі 2112,56 грн. прийняти є депозит.

Як вбачається із матеріалів справи, Постановою господарського суду Тернопільської області від 20 березня 2001 року Відкрите акціонерне товариство "Бучацький цукровий завод" м. Бучач відповідно до статей 22-24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру; ухвалою суду від 18 липня 2003 року до боржника застосовано ліквідаційну процедуру, передбачену Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і пода льше провадження у справі № 337/7-10 здійснюється у відповідності до вимог цього Закону та призначено його ліквідатором Тараса В.М. , жителя м. Тернопіль.

Статтею 25 вищезазначеного Закону визначено повноваження ліквідатора, якими, зокрема, є: здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством; реалізація майна банкру та для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів у порядку, передбаченому цим За коном.

Відповідно до ст.14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до реєстру вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства „Збаразький цукровий завод", м. Збараж ліквідатором була включена заборгованість перед коли шніми працівниками ВАТ -банкрута по заробітній платі.

Статтею 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута.

Згідно переданих документів на момент прийняття постанови про визнання боржника банкрутом заборгованість перед працівниками Товариства по заробітній платі становила 14 674 грн. 45 коп., в ході здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором було виплачено 11 529 грн. 57 коп. заборгованості по заробітній платі.

На час подання позову до суду заборгованість ВАТ по виплаті заробітної плати перед колиш німи працівниками становить 3 081 грн. 88 коп.

З метою повідомлення колишніх працівників ВАТ "Бучацький цукровий завод", м. Бучач про виплату заборгованості по заробітній платі ліквідатором неодноразово передавав усні по відомлення кредиторам через колишніх працівників Товариства, а також 15 та 17 квітня 2007 року були надіслані письмові повідомлення на адреси колишніх працівників ВАТ ( копії квитан цій про відправлення рекомендованих листів знаходяться в матеріалах справи ).

Однак, незважаючи на вжиті заходи ліквідатором, колишні працівники ВАТ „Бучацький цукровий завод" з невідомих причин не з'являються за одержанням заробітної плати.

Статтею 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до го сподарського суду звіт та ліквідаційний баланс для затвердження.

Як пояснив у судовому засіданні ліквідатор Тарас В.М. ліквідаційна процедура у справі № 337/7-10 щодо банкрута ВАТ "Бучацький цукровий завод" м. Бучач вул. П. Тичини, 3 - завер шується, ВАТ може бути ліквідоване в силу приписів п. З ст. 31 вище зазначеного Закону, проте залишилися не використаними частина коштів для погашення заборгованості перед колишніми працівниками ВАТ, які він з незалежних від нього обставин не може їм вручити.

Відповідно до ст.34 Закону України „Про нотаріат" у державних нотаріальних конторах вчиня ються такі нотаріальні дії, зокрема, приймаються у депозит грошові суми та цінні папери.

Згідно ст. 85 Закону України „Про нотаріат", Інструкції про порядок вчинення нотаріаль них дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 03.03.2004 № 20/5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 3 березня 2004 р. за № 25/2-9-17/2380-ЕП, нотаріус у передбачених законодавством України випадках приймає від боржника в депозит грошові суми і цінні папери для передачі їх кредитору. Про надходження грошових сум і цінних паперів нотаріус повідомляє кредитора і на його вимогу видає йому грошові суми і цінні папе ри; прийняття нотаріусом грошових сум і цінних паперів провадиться за місцем виконання зо бов'язання.

Відповідно до ст.537 Цивільного кодексу України боржник має право виконати свій обов'язок шляхом внесення належних з нього кредиторові грошей або цінних паперів у депозит нотаріуса, зок рема, в разі відсутності кредитора або уповноваженої ним особи у місці виконання зобов'язання або в разі ухилення кредитора або уповноваженої ним особи від прийняття виконання або в разі іншого прострочення з їхнього боку.

У судовому засіданні знайшло підтвердження, що ліквідатор банкрута Тарас В.М. звер тався до відповідача з заявою 09.06.2007 року, в якій просив Бучацьку державну нотаріальну контору прийняти від ВАТ в депозит грошові кошти для погашення заборгованості перед коли шніми працівниками Товариства в сумі 3081грн. 88 коп. До заяви ліквідатор Тарас В.М. пред ставив у нотаріальну контору Перелік працівників ВАТ "Бучацький цукровий завод", перед якими залишається борг по зарплаті, в якому вказав прізвище, ім'я по батькові громадян, суму боргу, ідентифікаційний номер, місце проживання, паспортні дані зазначених громадян.

26 вересня 2007 року позивач звернувся до господарського суду з клопотанням, в якому про сить прийняти відмову від позову та припинити провадження у справі № 10/160-3055 в порядку п. 4 статті 80 ГПК України, оскільки відповідачем добровільно відкрито депозитний рахунок для прийняття грошових коштів для погашення заборгованості перед колишніми працівниками ВАТ.

Стаття 22 Господарського процесуального Кодексу України, яка визначає права та обов'язки сторін, надає право позивачу до прийняття рішення по справі відмовитись від позо ву.

Пунктом 4 статті 80 ГПК встановлено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача, оцінивши зібрані по справі докази, господарський суд встановив, що клопотанням про відмову від позо ву підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись статтями 22, 43, 80 п. 4, 86 Господарського процесуального кодексу України , господарський суд ,-.

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі № 10/160-3055 - припинити.

2. Ухвалу направити сторонам по справі.

 

Суддя                                                                                

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.10.2007
Оприлюднено16.10.2007
Номер документу1020302
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/160-3055

Ухвала від 04.10.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

Ухвала від 20.07.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні