Постанова
від 30.06.2010 по справі 2а-2104/10/2470
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2010 р. м. Чернівці С права № 2а-2104/10/2470

11:16

Чернівецький ок ружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарю ка О.В.;

при секретарі судового зас ідання - Романко М.І.;

з участю:

представника позивача - Швець О.І.;

представника відповідача - не з"явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу з а адміністративним позовом С окирянської об"єднаної держа вної податкової інспекції Че рнівецької області до Товар иства з обмеженою відповідал ьністю "Риф" про стягнення за боргованості,-

ВСТАНОВИВ :

Сокирянська об' єднана державна податкова інспекці я Чернівецької області зверн улась до суду з адміністрати вним позовом про стягнення з ТзОВ «Риф» податкового борг у за рахунок активів боржник а в розмірі 5592,19 грн., обґрунтову ючи свої вимоги наступним.

ТзОВ «Риф» як суб' єкт підп риємницької діяльності було зареєстроване Сокирянською районною державною адмініст рацією Чернівецької області 15.02.1995 року та перебуває на облі ку як платник податків та збо рів (обов' язкових платежів) у Сокирянській ОДПІ з 15.02.1995 рок у та має податковий борг у сум і 5592,19 грн. зі сплати податку на д одану вартість, який визначе но платником податків самост ійно в податкових декларація х, та визначено податковим ор ганом у податкових повідомле ннях-рішеннях про застосуван ня штрафної санкції за несво єчасну сплату податкових зоб ов'язань з ПДВ на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'яза нь платника податків перед б юджетами та державними цільо вими фондами». Тому позивач п росить стягнути з відповідач а податковий борг зі сплати п одатку на додану вартість за рахунок активі (коштів, матер іальних та нематеріальних ці нностей), що належать йому на п раві власності або повного г осподарського відання.

У судовому засіданні предс тавник позивача підтримав по зовні вимоги у повному обсяз і та просив їх задовольнити.

Відповідач не забезпечив я вку свого представника у суд ове засідання, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином , про причини неявки суду не по відомив, заперечень проти по зову не надав.

Суд, вислухавши пояснення п редставника позивача, дослід ивши матеріали справи, встан овив такі обставини.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 За кону України «Про порядок по гашення зобов' язань платни ків податків перед бюджетами та державними цільовими фон дами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІ І платник податку зобов' яза ний самостійно сплатити суму податкового зобов' язання, зазначену у поданій ним пода тковій декларації, протягом десяти календарних днів, нас тупних за останнім днем відп овідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подан ня податкової декларації.

Законом України «Про ПДВ» в становлено, що сплата ПДВ про вадиться не пізніше 20 числа мі сяця, що настає за звітним пер іодом. Якщо податковий (звітн ий) період дорівнює календар ному місяцю, - декларація пода ється до ДПІ за місцем знаход ження платника протягом 20 кал ендарних днів, наступних за о станнім календарним днем зві тного (податкового місяця).

Податковий борг по податку на додану вартість виник вна слідок несплати відповідаче м сум самостійно визначеного податкового зобов'язання зг ідно податкових декларацій п о податку на додану вартість в сумі 930 грн. та застосованих д о нього штрафних санкцій від повідно до рішень суду в розм ірі 4624,16 грн., штрафних санкцій з а несвоєчасну сплату податко вих зобов' язань в сумі 4,18 грн . та пені в сумі 33,85 грн., а тому за гальна сума боргу складає 5592,19 грн.

Сума боргу визначена платн иком податків самостійно в п одаткових деклараціях та под атковим органом у податкових повідомленнях-рішеннях про застосування штрафної санкц ії за несвоєчасну сплату под аткових зобов'язань з ПДВ. З ме тою погашення податкового бо ргу позивачем в порядку, пере дбаченому вимогами ст.6 Закон у № 2181-ІІІ на адресу відповідач а була направлена перша пода ткова вимога форми «Ю» від 20 с ерпня 2010 року № 1/102 та друга пода ткова вимога від 21 вересня 2010 р оку № 2/110.

21 жовтня 2010 року начальником ОДПІ було прийняте рішення № 5/24-ОС-28 про стягнення коштів та продаж інших активів платни ка податків в рахунок погаше ння його податкового боргу, з гідно якого проведено опис а ктивів відповідача, на які по ширюється право податкової з астави. Застосовано податков у заставу, про що внесено запи с до Державного реєстру обтя жень рухомого майна. Однак пе редбачені чинним законодавс твом заходи не привели до пог ашення податкового боргу.

Вказані обставини підтвер джуються копією статуту, дов ідкою з ЄДРПОУ, листами ДПІ, по датковими деклараціями, пода тковими повідомленнями-ріше ннями, податковими вимогами, розрахунком суми податковог о боргу, актом невиїзної доку ментальної перевірки, фактич но не заперечуються відповід ачем.

Згідно із п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягн уті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випа дках платники податків самос тійно визначають черговість та форми задоволення претен зій кредиторів за рахунок ак тивів, вільних від заставних зобов' язань забезпечення б оргу.

Пунктом 11 ч.1 ст.10 Закону Украї ни "Про державну податкову сл ужбу в Україні" передбачено п раво органів державної подат кової служби стягувати забор гованість перед бюджетом і д ержавними цільовими фондами за рахунок майна платників п одатків.

Як стверджує позивач, стано м на 17 травня 2010 року ТзОВ «Риф» має узгоджені податкові зоб ов' язання по податку на дод ану вартість не сплачені у вс тановлений строк на загальну суму 5592,19 гривень з урахування м штрафних санкцій та пені. За боргованість відповідача пі дтверджується довідкою про п одаткову заборгованість, кор інцями податкового повідомл ення-рішення форми «Ш» та пер шої та другої податкової вим оги.

Стаття 67 Конституції Україн и передбачає, що кожен зобов'я заний сплачувати податки і з бори в порядку і розмірах, вст ановлених законом.

Законом України «Про систе му оподаткування» визначено , що під податком і збором (обо в'язковим платежем) до бюджет ів та до державних цільових ф ондів слід розуміти обов'язк овий внесок до бюджету відпо відного рівня або державного цільового фонду, здійснюван ий платниками у порядку і на у мовах, що визначаються закон ами України про оподаткуванн я. Платниками податків і збор ів (обов'язкових платежів) є юр идичні і фізичні особи, на яки х згідно з законами України п окладено обов'язок сплачуват и податки і збори (обов'язкові платежі. Платники податків і зборів (обов'язкових платежі в) зобов'язані у числі іншого, сплачувати належні суми пода тків і зборів (обов'язкових пл атежів) у встановлені закона ми терміни.

Згідно зі ст. 7 Закону Україн и «Про податок на додану варт ість» визначено, що суб'єкти г осподарювання зобов'язані у встановленому цим законом по рядку сплачувати податок на додану вартість.

Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за дод ержанням податкового законо давства, правильністю обчисл ення, повнотою і своєчасніст ю сплати до бюджетів, державн их цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платеж ів), а також неподаткових дохо дів, установлених законодавс твом.

Право податкових органів н а звернення до суду з позовом про стягнення заборгованост і перед бюджетом і державним и цільовими фондами передбач ене ст. 10 Закону України «Про д ержавну податкову службу в У країні».

Законом № 2181 визначений поря док погашення податкового бо ргу платника податків та пор ядок звернення стягнення на активи платника податків, як ий відповідно до ввідної час тини є спеціальним законом з питань оподаткування, та вст ановлює порядок погашення зо бов'язань юридичних або фізи чних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондам и з податків і зборів (обов'язк ових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санк цій, що застосовуються до пла тників податків контролюючи ми органами.

Також цим Законом запровад жене поняття податкового бор гу, як податкового зобов'язан ня, узгодженого платником по датків або встановленого суд ом, але не сплаченого у встано влений строк, а також пені, нар ахованої на суму такого пода ткового зобов'язання.

Відповідно до пункту 1.6 стат ті 1 Закону № 2181 примусове стягн ення - це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його под аткового боргу, без попередн ього узгодження його суми та ким платником податків. Крім того, ним же визначено, що орг анами, уповноваженими здійсн ювати заходи з погашення под аткового боргу, є виключно по даткові органи.

Згідно зі ст. 1 Закону Україн и "Про порядок погашення зобо в'язань платників податків п еред бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, ма теріальні та нематеріальні ц інності, що належать юридичн ій або фізичній особі за прав ом власності.

Як зазначено у ст.3 даного За кону активи платника податкі в можуть бути примусово стяг нуті в рахунок погашення йог о податкових зобов'язань вик лючно за рішенням суду.

Таким чином, суд вважає вста новленим, що за відповідачем дійсно існує податковий бор г у зазначеній сумі, про яку ві н повідомлений, яка ним не оск аржена на день винесення ріш ення по справі та не сплачена .

За таких обставин суд вважа є, що є обґрунтовані підстави для примусового стягнення в казаної заборгованості у рах унок погашення його податков ого боргу шляхом звернення с тягнення на активи відповіда ча - платника податків, у межах суми заборгованості.

Відповідно із вимогами ч. 4 с т. 94 КАС України, судові витрат и з відповідача не стягуютьс я.

На підставі викладеного, ке руючись ст.ст. 3, 5 Закону Україн и «Про порядок погашення зоб ов' язань платників податкі в перед бюджетами та державн ими цільовими фондами», ст. ст . 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задово льнити в повному обсязі.

2. Стягнути з товариства з об меженою відповідальністю "Ри ф" (код ЄДРПОУ 21444646) заборгованіс ть за рахунок активів боржни ка до Державного бюджету на з агальну суму 5592 гривні 19 копійо к.

Постанова набирає закон ної сили після закінчення ст років подання заяви про апе л яційне оскарження та апеляці йної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки . У разі подання апеляційної с карги постанова, якщо її не ск асовано, набирає закон ної си ли після закінчення апеляцій ного розгляду справи.

Відповідно до частини перш ої статті 185, частини першої-тр етьої, п' ятої статті 186 Кодек су адміністративного судочи нства України, сторони які бе руть участь у справі, мають пр аво оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повн істю або частково шляхом под ання заяви про апеляційне ос карження та апеляційної скар ги до Львівського апеляційно го адміністративного суду че рез Чернівецький окружний ад міністративний суд.

Заява про апеляційне оскар ження даної постанови подаєт ься протягом десяти днів з дн я її проголошення, а в разі скл адання постанови у повному о бсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного с удочинства України, з дня її с кладання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційн е оскарження.

Апеляційна скарга може бут и подана без попереднього по дання заяви про апеляційне о скарження, якщо скарга подає ться у строк, встановлений дл я її подання.

Постанову в повному обсязі виготовлено 01 липня 201 0 року.

Суддя О.В. Бодн арюк

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2010
Оприлюднено05.08.2010
Номер документу10203659
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-2104/10/2470

Постанова від 30.06.2010

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Боднарюк Олег Васильович

Ухвала від 25.05.2010

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Боднарюк Олег Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні