Ухвала
від 21.12.2021 по справі 538/1997/21
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 538/1997/21

Провадження № 2/538/598/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2021 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Бондарь В.А., за участю секретаря судового засідання Горілей Л.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баришівська зернова компанія" про визнання договору про внесення змін до договору оренди землі неукладеним та про скасування державної реєстрації права оренди на земельну ділянку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баришівська зернова компанія" про визнання договору про внесення змін до договору оренди землі неукладеним та про скасування державної реєстрації права оренди на земельну ділянку.

В позовних вимогах позивач просить: визнати неукладеним договір про внесення змін до договору оренди землі від 05.02.2013 року та скасувати державну реєстрацію права оренди земельної ділянки. Як вбачається з позову земельна ділянка знаходиться в адміністративних межах Вороньківської сільської ради колишнього Чорнухинського району Полтавської області.

Ухвалою Лохвицького районного суду від 03.12.2021 року відкрито провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баришівська зернова компанія" про визнання договору про внесення змін до договору оренди землі неукладеним та про скасування державної реєстрації права оренди на земельну ділянку та призначено підготовче судове засідання.

Від позивача по справі та його представника надійшли заяви про підтримання позову, справу просять розглядати без їх участі.

Від представника відповідача надійшла заява про непідсудність справи Лохвицькому районному суду, оскільки земельна ділянка щодо якої виник спір, знаходиться в адміністративних межах Вороньківської сільської раби колишнього Чорнухинського району Полтавської області, що територіально належить до юрисдикції Чорнухинського районного суду Полтавської області.

Ознайомившись з матеріалами справи, заявою представника відповідача, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, тобто спір може стосуватися як правового статусу нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.

Згідно з положеннями статті 181 Цивільного кодексу України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним; про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна; про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна; про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у пунктах 41, 42 постанови від 1 березня 2013 року N 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" роз`яснив, що перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності.

Разом із тим, у пункті 4 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2012 року N 5 "Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин" зазначено, що правила про виключну підсудність застосовуються до позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (наприклад, звернення стягнення на нерухоме майно, передане в заставу іпотечне майно, передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки, визнання договору іпотеки недійсним тощо). Виходячи з аналізу вищезазначеного, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно тощо.

Наведене відповідає висновкам, викладеним у постанові Верховного Суду від 11.07.2019 року у справі № 462/7217/18.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спір стосується земельної ділянки, яка знаходиться в адміністративних межах Вороньківської сільської ради колишнього Чорнухинського району Полтавської області.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи наведене, оскільки предмет спору стосується нерухомого майна, що знаходиться за межами населеного пункту в адміністративних межах Вороньківської сільської ради колишнього Чорнухинського району Полтавської області, суд приходить до висновку, що матеріали позовної заяви слід передати за підсудністю до Чорнухинського районного суду Полтавської області за місцем знаходження нерухомого майна.

Керуючись ст. ст. 30, 31, 259, 261, 268, 353-355 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Передати матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Баришівська зернова компанія" про визнання договору про внесення змін до договору оренди землі неукладеним та про скасування державної реєстрації права оренди на земельну ділянку за підсудністю до Чорнухинського районного суду Полтавської області.

Копію ухвали направити сторонам.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду через Лохвицький районний суд Полтавської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Суддя Лохвицького

районного суду Бондарь В.А.

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.12.2021
Оприлюднено21.12.2021
Номер документу102041232
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —538/1997/21

Ухвала від 02.06.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 30.05.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 12.05.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 01.03.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 28.02.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 21.12.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 03.12.2021

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні