ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/2027/21
2/0187/560/21
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
"17" грудня 2021 р. смт. Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Говорухи В.О., за участю секретаря судового засідання Столяренко Н.П., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ЦНМ Петриківка про стягнення грошових коштів, невиплачених при звільнення , за участі представника позивачки ОСОБА_1 та представника відповідача ОСОБА_2 -
Встановив:
30.11.2021 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшов позов від ОСОБА_1 до ТОВ ЦНМ Петриківка про стягнення грошових коштів, невиплачених при звільненні.
З урахуванням положень ч.3 ст. 14 ЦПК України справа передана для розгляду головуючому судді Говорусі В.О.
Ухвалою судді Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 02.12.2021 відкрито провадження у справі , визначено справу розглядати у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Вирішуючи питання про можливість закінчення підготовчого судового засідання з призначенням справи до судового розгляду, суд виходить з наступного.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1 ст.2 ЦПК України).
В своїх рішеннях, Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що це роль національних судів організовувати судові провадження таким чином, щоб вони були без затримок та ефективними (див. рішення Суду у справі "Шульга проти України", пункт 28, № 16652/04, від 02.12.2010) і запобігання неналежній та такій, що затягує справу, поведінці сторін у цивільному процесі є завданням саме державних органів (див. рішення Суду у справі "Мусієнко проти України", пункт 24, № 26976/06, від 20.01.2011).
З метою збалансування прав та інтересів учасників судового процесу законодавцем визначені строки проведення підготовчого судового засідання. Так згідно з ч. 3 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Пунктами 1 та 2 статті 223 ЦПК України визначено: якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), крім відповідача, незалежно від причин неявки.
Частиною 4 ст. 223 ЦПК України передбачено, що у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Під час підготовчого провадження з`ясовано, що сторони не бажають укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду та провести врегулювання спору за участю судді.
Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному обсязі, не заперечувала проти призначення справи до судового розгляду по суті.
Представник відповідача ОСОБА_2 позивні вимоги визнав частково.
Враховуючи всі наведені обставини в сукупності, суд прийшов до висновку про можливість вирішення питання про закриття підготовчого судового засідання за відсутності відповідача.
Визначено предмет спору та характеру спірних правовідносин і позовних вимог та склад учасників судового процесу.
Визначено обставини справи, які підлягають встановленню, докази сторін відносно таких обставин та з`ясовано, що сторони повідомили про всі обставини справи, які їм відомі.
Визначено порядок розгляду справи для чого визначено дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті та встановлено порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються.
З`ясовано розмір заявлених сторонами судових витрат.
Керуючись статтями 189-200 ЦПК України, суд -
Постановив:
Закрити підготовче провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ЦНМ Петриківка про стягнення грошових коштів, невиплачених при звільнення та призначити справу до судового розгляду по суті на 21 січня 2021 року о 10-00 годині в залі № 2 Петриківського районного суду Дніпропетровської області.
В судове засідання викликати сторони.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя:В. О. Говоруха
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2021 |
Номер документу | 102087592 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Говоруха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні