ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
21.12.2021Справа № 914/3242/21
Суддя Господарського суду міста Києва Літвінова М.Є. розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Пікуй Карпати ,
до 1. Державного підприємства Боринське лісове господарство
2. Головного управління Держгеокадастру у Львівській області в особі відділу Держземагенства у Турківському районі
3. Львівської обласної державної адміністрації
про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, скасування розпорядження Львівської обласної державної адміністрації, скасування рішення державного реєстратора та спонукання до вчинення дій
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Пікуй Карпати (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Державного підприємства Боринське лісове господарство (далі - відповідач -1) Головного управління Держгеокадастру у Львівській області в особі відділу Держземагенства у Турківському районі (далі - відповідач - 2) до Львівської обласної державної адміністрації (далі - відповідач - 3) про :
- усунення перешкод в реалізації права на земельну ділянку площею 1,0 га, що розташована в с. Івашківці на території Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області з розташованими на ній нежитловими будівлями (вул. Стрийська, 1-а с. Івашківці), шляхом відновлення меж земельної ділянки, скасування розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 01.08.2014 № 335/0/5-14, яким ДП "Боринському лісгоспу" передано на праві постійного користування земельну ділянку кадастровий номер 4625584400:08:000:0010 в частині, що накладається на земельну ділянку ТОВ ''Пікуй-Карпати";
- скасування рішення державного реєстратора реєстраційної служби Турківського районного управління юстиції Львівської області Шкітака М.М. від 25.06.2015 індексний номер 22368435, номер запису про інше речове право 10175749 про державну реєстрацію права постійного користування земельною ділянкою Державного підприємства "Боринське лісове господарство" з одночасним вирішенням про припинення права постійного користу вання земельною ділянкою Державного підприємства "Боринське лісове господарство" в частині, що накладається на земельну ділянку ТОВ "'Пікуй-Карпати";
- зобов`язати Державне підприємство "Боринське лісове господарство" подати до державного кадастрового реєстратора технічну документацію на земельну ділянку 7 площею 376,1251 га кадастровий номер 4625584400:08:000:0010 з виправленими помилками, а саме усунувши порушення значень внутрішніх кутів та мір ліній між поворотними точками меж земельних ділянок та площі, що спричинило накладку вказаної земельної ділянки на земельну ділянку ТОВ "Пікуй - Карпати'';
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області скасувати реєстрацію земельної ділянки площею 376, 1251 га кадастровий номер 4625584400:08:000:0010 та внести відповідні зміни до державного земельного кадастру, пов`язані з відновлення меж земельної ділянки ТОВ "Пікуй-Карпати" та виправленням помилки у визначенні площ та меж земельних ділянок ДП Боринський ліскгосп та ТОВ "Пікуй-Карпати".
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 03.11.2021 матеріали справи передано за підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.12.2021 матеріали позовної заяви передано на розгляд судді Літвіновій М.Є.
Як встановлено судом позовна заява не відповідає вимогам статтей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити:1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, дослідивши зміст поданої позовної заяви судом встановлено, що позивачем не вказано у позовній заяві змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, позивач у позовній заяві зазначає відповідачем - 2 Головне управління Держгеокадастру у Львівській області в особі відділу Держземагенства у Турківському районі, тоді як за ідентифікаційним кодом 39769942 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань значиться Головне управління Держгеокадастру у Львівській області.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено, що з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270,00 грн.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до поданої позовної заяви Товариством заявлено 4 вимоги немайнового характеру: про усунення перешкод, про скасування розпорядження, скасування рішення державного реєстратора та зобов`язання подати до державного кадастрового реєстратора технічну документацію.
Відтак сума належного до сплати судового збору за розгляд позовної заяви складає 9 080, 00 грн.
Однак, до позовної заяви додано квитанцію № 30 від 26.10.2021 про сплату судового збору у розмірі 2 270, 00 грн.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статтей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Пікуй Карпати залишити без руху .
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви із:
- змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- приведення прохальної частини позовної заяви у відповідності до приписів статті 16 Цивільного кодексу України;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- зазначення у позовній заяві повного найменування сторін (відповідача - 2), їх місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- наданням належних та допустимих доказів сплати судового збору у розмірі 6 810, 00 грн.
4. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
5. Ухвала набирає законної сили 21.12.2021 та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2021 |
Оприлюднено | 24.12.2021 |
Номер документу | 102103432 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні