СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/7982/21
ун. № 759/28869/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2021 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Твердохліб Ю.О, ознайомившись з позовною заявою Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа: Служба у справах дітей Ізмаїльська міська рада Одеська область, Київський міський будинок дитини імені М.М. Городецького про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Згідно з частиною першою статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Підсудність визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції.
За статтею 23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинамидругою та третьою цієї статті.
Згідно з частиною 1 статті 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Виняток з вказаного правила становить альтернативна підсудність (стаття 28 ЦПК України) та виключна підсудність (стаття 30 ЦПК України).
Згідно із статтею 28 ЦПК України визначено перелік справ підсудність яких можлива за вибором позивача.
Відповідно до частини 16 статті 28 ЦПК України позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Як вбачається з змісту статті 28 ЦПК України, позов про позбавлення батьківських прав не входить до переліку справ, підсудність яких, крім визначеної законом (частина 1 статті 27 цього Кодексу) може бути також визначена за вибором позивача.
Положення статті 28 ЦПК України не можуть бути застосовані при визначені підсудності позову про позбавлення батьківських прав, отже не можуть бути застосовані і, зокрема, положення частини 16 статті 28 ЦПК України, можливість вибору позивача до якого суду звернутися з позовом про позбавлення батьківських прав, - відсутня, оскільки підсудність такої справи визначена законом.
Таким чином, з аналізу зазначених статей вбачається, що справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача, згідно зі статтею 27 ЦПК України.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за межами територіальної юрисдикції Святошинського району м. Києва.
З матеріалів справи вбачається, що малолітня дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 10.11.2021 року з комунального некомерційного підприємства "Дитяча клінічна лікарня №3 Солом`янського району м. Києва" переведена до Київського міського будинку дитини імені М.М. Городецького.
Як на підставу звернення з позовом саме до Святошинського районного суду м. києва позивач вказує, що малолітня дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на їх обліку, як така, що перебуває у складних життєвих обставинах, та остання відома адреса відповідачки та малолітньої дитини є : АДРЕСА_2 .
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у пункті 24 рішення у справі Сокуренко і Стригун проти України (заяви № 29458/04 та № 29465/04) від 20 липня 2006 року вказав, що фраза встановленого законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні у справі Занд проти Австрії … Комісія висловила думку, що термін судом, встановленим законом у пункті 1 статті 6 передбачає усю організаційну структуру судів, включно з (...) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів .
Обставини на які посилається позивач, як на підставу для розгляду справи саме Святошинським районним судом м. Києва не передбачені статтею 28 ЦПК Україною, як підстава для надання позивачу можливості вибору до якого суду звернутися з позовом про позбавлення батьківських прав та похідною вимогою про стягнення аліментів на користь Київського міського будинку дитини імені М.М. Городецького, як установи в якій проживає дитина.
А розгляд справи судами з порушенням правил підсудності є порушенням пункту 1 статті 6 Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки такі суди не є встановленими процесуальним законом для такого розгляду.
За приписами пункту 1 частини першої статті 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Позовна заява Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації як органу опіки та піклування до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів належить до територіальної юрисдикції Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.
У відповідності до положень частини першої, другої статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно з частиною третьою статті 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-14, 30-32, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
П О С Т А НО В И В:
Позовну заяву Органу опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа: Служба у справах дітей Ізмаїльська міська рада Одеська область, Київський міський будинок дитини імені М.М. Городецького про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, передати за підсудністю до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області (вулиця Клушина, 2, Ізмаїл, Одеська область, 68600).
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Твердохліб Ю.О.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2021 |
Оприлюднено | 24.12.2021 |
Номер документу | 102141067 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Твердохліб Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні