Ухвала
від 13.09.2021 по справі 757/48648/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/48648/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12021000000000491,

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12021000000000491.

Мотивуючи означене клопотання прокурор у клопотанні вказує наступне.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021000000000491 від 06.04.2021 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 265 КК України.

У клопотанні вказано, що за результатами перевірки отриманої інформації у тому числі за запитами до ДІЯР, Держпродспоживслужби України та Державного регістру ДІВ встановлено коло юридичних осіб, які протягом 2019-2020 років здійснювали імпорт товарів та подальшу їх передачу на користь інших юридичних осіб без, що згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) відносяться до: «Апаратура, що використовує рентгенівське, альфа, - бета або гамма випромінювання, призначена або не призначена для медичного, хірургічного, стоматологічного або ветеринарного використання», без передбачених законом дозволів.

Зокрема, отримано відомості, відповідно до яких ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450) попередньо придбавши в ТОВ «ХОЙФТ ЕВРАЗИЯ» (Росія), 14.05.2020 завезли через Київську митницю з країни відправника Німеччини на територію України Машину мод. HEUFT eXaminer ? XS, код2AG083192 1штука, для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом (скляних банках з овочевою консервацією), за допомогою рентгенівських генераторів при транспортуванні банок по транспортеру. Не містить радіоактивних елементів. Для використання в харчовій промисловості. Також ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450) попередньо придбавши в ТОВ «ХОЙФТ ЕВРАЗИЯ» (Росія), 25.05.2020 завезли через Київську митницю з країни відправника Німеччини на територію України Машину мод. HEUFT eXaminer ? XS, код2AG083192 1штука, для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом (скляних банках з овочевою консервацією), за допомогою 2-х рентгенівських генераторів при транспортуванні банок по транспортеру. Розміри, см: 304х145х233. Для використання в харчовій промисловості. Нова, рік випуску-2020. Не містить радіоактивних елементів. Потужність -до 8000 банок/годину. Технічні параметри рентгенівських генераторів пікова енергія електронів прискорювача 90кЕв, «коефіціент добротності» -1,7х103(0,09)2,65*1,2 10^-8?3,45*10^-8, максимальний і прискорений заряд за 1 мікросекунду А*1ums?1,2*10^-8 As ?1,8*10^-5C. Торговельна марка «HEUFT» Виробник - «HEUFT SYSTEMTECHNIK GMBH». Країна виробництва EU.

Вказане обладнання, відповідно до ст. 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», є джерелами іонізуючого випромінювання.

Водночас, відповідно до п.53 Додатку до Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» передбачений дозвіл на проведення будь-яких діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов`язана з використанням біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого випромінювання та неіонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин.

Також, відповідно до ст. 23 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», підприємства, установи, організації, що виробляють, зберігають, транспортують, використовують радіоактивні речовини та джерела іонізуючих випромінювань, здійснюють їх захоронення, знищення чи утилізацію, зобов`язані дотримуватись норм радіаційної безпеки, відповідних санітарних правил, а також норм, установлених іншими актами законодавства, що містять вимоги радіаційної безпеки. Роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючих випромінювань здійснюються з дозволу Державної санітарно-епідеміологічної служби та інших державних органів відповідно до закону.

Зокрема, відповідно до п.п. 1.1., 1.2. «Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України № 54 від 02 лютого 2005 року (далі Правила), на всі види виробничої діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання поширюється дія санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки.

Відповідно до п. 1.5. Правил, до джерел іонізуючого випромінювання відносяться пристрої, що створюють випромінювання, включаючи споживчу продукцію, закриті джерела, відкриті джерела, генератори випромінювання, включаючи пересувне радіографічне обладнання.

Відповідно до п. 1.9. Правил, заборонено здійснювати діяльність з купівлі, продажу, оренди, володіння, використання, отримання, передачі, введення в експлуатацію, експлуатації, перевезення, зберігання джерел іонізуючого випромінювання без передбаченого законодавством дозволу.

Відповідно до п. 1.13. Правил, санітарний паспорт є дозвільним документом, що видається Державною санітарно-епідеміологічною службою (на даний час Держпродспоживслужбою України) та засвідчує виконання вимог санітарного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях і на робочих місцях, а також щодо протирадіаційного захисту населення від діяльності джерел іонізуючого випромінювання.

Відповідно до п. 3.1. Правил, роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання здійснюються з дозволу Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Також, відповідно до вимог організації робіт із джерелами іонізуючих випромінювань на робочому місці щодо порядку проведення робіт, обліку, зберігання, видачі та транспортування джерел, затверджених в п.п. 9.5.-9.5.10 зазначених Правил, підприємство, що планує здійснювати свою діяльність з використання джерел, зобов`язане: 1) отримати санітарний паспорт для роботи з джерелами іонізуючого випромінювання; 2) забезпечити порядок допуску до робіт із джерелом; 3) підготувати та здійснити технічні, організаційні, гігієнічні заходи, необхідні для забезпечення протирадіаційного захисту персоналу, населення і фізичного захисту джерел.

Водночас, відповідно до п. 10.4. Правил, забороняється передача будь-яких джерел іонізуючого випромінювання, якщо сторона, що одержує джерело, не має санітарного паспорта.

Однак, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» Державну санітарно-епідеміологічну службу реорганізовано шляхом її приєднання до новоствореної Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі Держпродспоживслужба).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 348 на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено завдання та функції з реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та із здійснення контролю (нагляду) за дотриманням вимог санітарного законодавства.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667, Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства. Тобто, Держпродспоживслужба здійснює функції, які відносились до повноважень Держсанепідслужби та здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Однак, відповідно до листа Держпродспоживслужби від 22.04.2021 № 12.2-9/9355, у ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450) відсутній санітарний паспорт на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання.

Таким чином, службові особи ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450) здійснили незаконне придбання джерел іонізуючого випромінювання в ТОВ «ХОЙФТ ЕВРАЗИЯ» (Росія), а в подальшому використовували без передбаченого законодавством дозволу, а саме санітарного паспорта на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, тобто вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 265 КК України.

Зважаючи на вищевикладене, Машина мод. HEUFT eXaminer ? XS, серійний номер 2AG083192 для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом - є предметами вчинення кримінально правопорушення та зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Машина мод. HEUFT eXaminer ? XS, серійний номер 2AG083192 для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12021000000000491, оскільки є предметами вчинення кримінально правопорушення та зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Згідно договору поставки обладнання № 192038 від 14.01.2020 та додаткам до нього - Машина мод. HEUFT eXaminer ? XS, серійний номер 2AG083192 для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом, належить ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450).

Метою арешту майна є забезпечення збереження речових доказів, що відповідає вимогам п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, та відповідають ознакам визначеними ст. 98 КПК України.

У судове засідання прокурор не з`явився, До суду надійшла заява слідчого ОСОБА_4 про розгляд клопотання за його відсутності.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.

Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України, та згідно ч.ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч. 1 ст. 98 КПК України.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

09.09.2021 постановою старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_5 майно на арешті якого наполягає орган досудового розслідування, визнано речовими доказами.

Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів та визначення порядку зберігання речових доказів.

Слідчий суддя, враховуючи вище викладені обставини, приходить до висновку про задоволення клопотання, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна є співрозмірним завданням кримінального провадження, спрямоване на досягнення цілей розслідуваного кримінального провадження.

За таких обставин, клопотання підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12021000000000491 задовольнити.

Накласти арешт на Машину мод. HEUFT eXaminer ? XS, серійний номер 2AG083192, що належить ТОВ «Білоцерківський консервний завод» (ЄДРПОУ 05528450) для визначення сторонніх предметів в контейнері з продуктом, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування вказаним майном будь яким юридичним та фізичним особам.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.09.2021
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу102153407
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/48648/21-к

Ухвала від 13.09.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні