Рішення
від 30.08.2021 по справі 237/2774/21
МАР`ЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 237/2774/21

Провадження № 2/237/1144/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

30.08.21 року м. Курахове

Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Ліпчанського С. М.,

при секретарі Бахтіяровій Н. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась до Мар?їнського районного суду Донецької області з позовною заявою про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

Позовні вимоги мотивовані тим, що після смерті ОСОБА_4 , бабусі позивачки, відкрилась спадщина на земельну ділянку призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Померла на випадок своєї смерті залишила заповіт. На момент смерті бабусі позивачка проживала разом з нею. До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у вигляді земельної ділянки звернулась, однак отримала відмову.

У судове засідання позивач та відповідач не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

Суд, дослідивши та оцінивши в сукупності докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , про що в Книзі реєстрації смертей 07.12.2005 року Богатирською сільською радою Великоновосілківського району Донецької області зроблено відповідний актовий запис за № 51, відповідно до свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 .

Відповідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або проголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день проголошення її померлою.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на:

- земельну ділянку площею 4,0622 га., розташовану за адресою Донецька область, Великоновосілківський район, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується Інформацією Державного земельного кадастру про право власності на речові права на земельну ділянку .

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , проживаючі в АДРЕСА_1 , на випадок своєї смерті зробили таке заповідальне розпорядження: житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1 заповідають своїй онуці ОСОБА_1 .

Заповіт посвідчено секретарем виконкому Богатирської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області Тимощенко Л. І.

Відповідно до ч. 1 ст. 1243 ЦК України подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 1245 ЦК України частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкодавці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 кодексу.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід, як з боку батька так і з боку матері.

Відповідно до ст. 1263 ЦК України у третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

Відповідно до ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Спадкоємці першої, другої, третьої та четвертої черги у спадкодавця відсутні.

Відповідно до ст. 1264 ЦК України у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Після смерті ОСОБА_6 спадкоємцем п?ятої черги є її онука ОСОБА_3

Відповідно до акта депутата Курахівської міської ради Климович Ю. І., за адресою АДРЕСА_2 , мешкала та вела спільне господарство гр.. ОСОБА_3 спільно з ОСОБА_4 на момент її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . Даний факт підтверджують сусіди ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Інформацію про відмову від спадщини до суду не подано.

Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

31.05.2021 року ОСОБА_3 звернулась до державного нотаріуса Курахівської державної нотаріальної контори Островерхової О. А. з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на майно після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак отримала відмову у зв?язку з тим, що спадкоємця у встановлений законом строк до нотаріальної контори не з?явилась, факт прийняття спадщини шляхом спільного проживання з померлою не підтверджено.

Згідно п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України однією із підстав припинення права власності є смерть власника.

Відповідно до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень рішення суду, що набрало законної сили, є однією з підстав для реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна.

У зв`язку з викладеним, суд дійшов висновку, що позовна заява є законною та такою, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись 4, 6, 10, 12, 19, 76-81, 247, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, ст. 41 Конституції України , ст. ст. 15 , 16 , 182 , 321 , 328 , 331 , 1217 , 1220 , 1233, 1297, 1298 ЦК України , суд, -

ВИРІШИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини після смерті громадянки ОСОБА_6 .

Визнати за ОСОБА_9 право власності на земельну ділянку площею 4,0623 га. у межах згідно з планом, кадастровий номер 1421280800:01:001:0492, розташовану на території Богоявленської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України .

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України . У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Мар`їнський районний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. М. Ліпчанський

Дата документу 30.08.21 року

СудМар`їнський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення30.08.2021
Оприлюднено24.12.2021
Номер документу102183480
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —237/2774/21

Рішення від 30.08.2021

Цивільне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Ліпчанський С. М.

Ухвала від 02.08.2021

Цивільне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Ліпчанський С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні