УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2021 р. Справа № 120/18987/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши в м. Вінниці матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНАГРОТРАНС" (код ЄДРПОУ 44343651, місцезнаходження: вул. Якова Шепеля, 23, офіс 201, м. Вінниця (з), 21019), від імені та в інтересах якого діє адвокат Сидоров Петро Віталійович (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса для листування: вул. Київська, 14, к. 404, м. Вінниця, 21009), до Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: проспект Перемоги, 14, м. Київ, 03135) про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
21.12.2021 через підсистему "Електронний суд" до суду надійшла позовна заява за підписом адвоката Сидорова П.В, подана від імені та в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНАГРОТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки № 293785 від 07.12.2021 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 8500,00 грн.
Ознайомившись з позовом та доданими до нього матеріалами, приходжу до висновку, що позовну заяву належить залишити без руху з огляду на таке.
Частиною першою статті 171 КАС України передбачено, що після одержання позовної заяви суддя з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При цьому положення статей 160, 161 КАС України поширюються на всі випадки звернення до адміністративного суду з позовною заявою, а їх недодержання свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам закону.
1. Так, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Тобто однією з вимог до позовної заяви є визначення змісту позовних вимог щодо відповідача.
Водночас зміст позову - це звернена до суду вимога позивача про здійснення судом дій із зазначенням способу судового захисту, яка повинна узгоджуватися з положеннями статті 5 КАС України.
Як видно з позовної заяви, позивач визначив відповідачем Державну службу України з безпеки на транспорті.
Разом з тим, як видно з позовної заяви та оскаржуваної постанови, позовні вимоги фактично звернуті до Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, яким і прийнято оскаржувану постанову. Однак позивач не визначає його як відповідача у справі.
Наведене свідчить про неузгодженість позовних вимог із суб`єктним складом відповідачів та не відповідає приписам п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Таким чином, оскільки позовні вимоги товариства фактично звернуті до Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, але при цьому останнє не зазначено відповідачем у справі, позивачу необхідно визначитись зі складом відповідачів.
При цьому суд зауважує, що відсутність у Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки статусу юридичної особи не змінює його статусу суб`єкта владних повноважень у спірних правовідносинах.
2. Крім того, згідно з ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з ч. 9 ст. 44 КАС України (зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" від 27.04.2021 № 1416-IX) у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Проте, всупереч вказаним вимогам, до позовної заяви не додано докази надсилання відповідачу листом з описом вкладення копій поданих до суду документів.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 КАС України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданого позову вимогам закону, позовну заяву ТОВ "ВІНПГРОТРАНС" належить залишити без руху з наданням особі, яка її подала, розумного строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 256, 293, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНАГРОТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, протягом 10 (десяти) днів з дня вручення (отримання) копії ухвали.
3. Копію ухвали надіслати представнику позивача, адвокату Сидорову П.В., - для відома та виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2021 |
Оприлюднено | 26.12.2021 |
Номер документу | 102196103 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні