Ухвала
від 24.12.2021 по справі 320/15428/21
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви

24 грудня 2021 року м. Київ № 320/15428/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича торгівельна компанія "Моноліт-пром сервіс" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Київській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

26 листопада 2021 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича торгівельна компанія "Моноліт-пром сервіс" (далі - ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс") з позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Київській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2021 р. позовну заяву залишено без руху та встановлено десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали. Вказаною ухвалою запропоновано усунути недоліки шляхом подання до суду: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтованими поясненнями та доказами на їх підтвердження, що свідчать про існування обставин, що об`єктивно перешкоджали особисто позивачеві звернутись до суду з адміністративним позовом у строки, визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

22 грудня 2021 р. до суду від ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" надійшло клопотання про усунення недоліків, а саме клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду. Вказана заява обґрунтована тим, що ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" вважає, що ним подано позовну заяву після ініціювання застосування процедури адміністративного оскарження таким, що здійснено в межах передбаченого строку КАС України для судового оскарження.

Дослідивши клопотання про усунення недоліків та позовну заяву, суд зазначає наступне.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

За приписами ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Так, ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" просить суд визнати протиправним та скасувати рішення комісії головного управління ДПС у Київській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 2178685/43587762 від 27 листопада 2020 р.

До суду з даним адміністративним позовом позивач - ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" звернувся 26 листопада 2021 р., що підтверджується печаткою Київського окружного адміністративного суду, тобто майже через 1 рік, а отже, з пропуском 6-ти місячного строку звернення до суду.

У поданих документах на виконання ухвали суду та в позові заявник зазначає про дії, які ним вчинялися в кінці 2021 року, тоді як спірне рішення прийнято 26 листопада 2020 року.

При цьому, ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" не обґрунтовує ні в позовній заяві, ні в клопотанні про усунення недоліків підстав пропущення строку звернення до суду упродовж періоду 2020 р. та перших 9 місяців 2021 р., не зазначає підстав для їх поновлення та не надає жодного доказу на підтвердження наведених обставин, а також не вказує, коли позивачу стало відомо про спірне рішення і яким чином позивача про це рішення було повідомлено податковим органом.

Зазначення про адміністративне оскарження спірного рішення в кінці 2021 р. свідчить лише про те, що в цей період позивач почав вживати певні дії щодо його оскарження, проте не підтверджує дату, коли йому стало відомо про спірне рішення.

Водночас, суддя наголошує на тому, що Верховний Суд у постанові від 2 липня 2020 р. у справі за №1.380.2019.006119 сформулював правовий висновок, відповідно до якого строк звернення до суду з позовом про визнання протиправним і скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН з похідною вимогою про зобов`язання її зареєструвати, у разі, коли платником податків не використовувалася процедура адміністративного оскарження таких рішень як досудового порядку вирішення спору, визначається частиною першою статті 122 КАС і становить шість місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Суддя зазначає, початок перебігу шестимісячного строку у процесуальному законі визначено альтернативно - це день, коли особа або дізналася, або повинна була дізнатися про порушення свого права. При визначенні початку перебігу строку звернення до суду суд з`ясовує момент, коли особа фактично дізналася або мала реальну можливість дізнатися про наявність відповідного порушення (рішення, дії, бездіяльності), а не коли вона з`ясувала для себе, що певні рішення, дії чи бездіяльність стосовно неї є порушенням.

Суддя також зазначає, що поважними причинами, що зумовили пропуск строку звернення до суду, визнаються обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами, які не дозволяють вчасно реалізувати право на судовий захист.

Отже, суддя зазначає, що ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" було пропущено 6-ти місячний строк звернення до суду та не наведено обґрунтованихпідстав для його поновлення.

Отже, заявник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича торгівельна компанія "Моноліт-пром сервіс" - не усунув недоліки, які визначені в ухвалі Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2021 р.

Суддею враховано, що заявником подано заяву на виконання ухвали суду, а згідно з вимогами ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Із урахуванням викладеного суддя дійшов висновку щодо необхідності продовження процесуального строку усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду додаткових документів, а саме: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтованими поясненнями та доказами на їх підтвердження, що свідчать про існування обставин, що об`єктивно перешкоджали особисто ТОВ "НВТК "Моноліт-пром сервіс" звернутись до суду з адміністративним позовом у строки, визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 121, 169, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

у х в а л и в:

1. Продовжити процесуальний строк усунення недоліків позовної заяви та установити позивачу додатковий десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

2. Копію даної ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича торгівельна компанія "Моноліт-пром сервіс".

3. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Журавель В.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2021
Оприлюднено28.12.2021
Номер документу102199150
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/15428/21

Ухвала від 15.11.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Панченко Н.Д.

Ухвала від 10.05.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Ухвала від 10.05.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Ухвала від 09.02.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Ухвала від 24.12.2021

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Ухвала від 30.11.2021

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні