Справа № 308/17204/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотанняслідчого у кримінальному провадженні № 42021070000000393 - старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_3 погодженого прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про призначення податкової перевірки,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління СБ України в Закарпатській області підполковник юстиції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду з клопотанням про призначення у кримінальному провадженні № 42021070000000393 позапланової виїзної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом податків та зборів щодо TOB "Тирба+ВТС" за період з 30.07.2018 по 17.12.2020, проведення якої доручити ГУ ДПС у Закарпатській області (м. Ужгород, вул. А. Волошина, 52).
В обґрунтування клопотання слідчий посилаєтьсяна те, з матеріалів провадження, Закарпатською митницею Державної митної служби України проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ "Тирба+ВТС" (код ЄДРПОУ 41438085) щодо дотримання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів в частині обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування за період з 30.07.2018 по 17.12.2020 (акт № 0011/21/7.7-19/41438085 від 28.08.2021). В ході вказаної перевірки встановлено, що службовими особами ТОВ "Тирба+ВТС", допущено порушення ч. 7 ст. 36, ч. 1 ст. 257, ч. 1 ст. 270, ч. 1 ст. 281 Митного кодексу України та п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, що призвело до несплати митних платежів в повному обсязі та заниження податкових зобов`язань на загальну суму 3170 750,26 грн.
Зокрема, за результатами аналізу електронних копій 197-ми митних декларацій типу IM 40 ДЕ, що підлягають перевірці за період з 30.07.2018 по 17.12.2020, з використанням програмно-інформаційного комплексу АСМО "Інспектор" контролюючим органом встановлено, що в зоні діяльності Закарпатської митниці TOB "Тирба+ВТС" здійснено митне оформлення імпортованих товарів "сідельні тягачі для напівпричепів, напівпричепи для перевезення вантажів, вантажні автомобілі для перевезення вантажів", з поданням до митного оформлення декларацій-інвойсів, складених експортерами на експортних інвойсах, і сертифікатів з перевезення (походження) товару форми EUR.1., та із застосуванням преференційної (зниженої) ставки ввізного мита щодо товарів, які імпортуються з території ЄС та мають преференційне європейське походження, за зниженим (тарифна преференція) рівнем ставок ввізного мита, передбачених пунктом 1 статті 29 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27.06.2014, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 №1678-VII, (далі - Угода).
Однак,згідно відповідейуповноважених органівСловацької Республіки,Республіки Литви,Чеської Республікита Федеративної Республіки Німеччини щодо не підтвердження преференційного походження товарів, до задекларованих TOB "Тирба+ВТС" товарів за вищезазначеними митними деклараціями типу IM 40 ДЕ не може бути застосовано умови преференційного режиму оподаткування товарів в рамках Угоди та, відповідно, відсутні підстави для преференційного оподаткування ввезених товарів при здійсненні їх митного оформлення в Україні за зниженим (тарифна преференція) рівнем ставок ввізного мита за преференцією "410".
Слідчий зазначає, що з метою встановлення точного розміру суми ухилення від сплати податків , на даний час виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом податків та зборів щодо TOB "Тирба+ВТС" за період з 30.07.2018 по 17.12.2020.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Відповідно дост. 4 КПК України, кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав та в порядку, передбачених цим Кодексом, незалежно від місця вчинення кримінального правопорушення.
Згідност. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватись вимогКонституції України, цього кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить цьому кодексу.
Відповідно до вимогКПК України, слідчим суддею в межах його компетенції, на стадії досудового розслідування розглядаються, клопотання слідчого (прокурора) по застосуванню заходів забезпечення кримінального провадження, повний перелік видів яких визначенийст. 131 КПК України, клопотання про проведення слідчих дій, визначених углаві 20 КПК України.
Стаття 131 КПК Українипередбачає види заходів забезпечення кримінального провадження, якими є: виклик слідчим, дізнавачем, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи та запобіжні заходи. Відповідно до ч. 1ст. 132 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Тобто чиннимКПК Українивстановлений вичерпний перелік заходів забезпечення кримінального провадження, дозвіл на проведення яких надається на підставі ухвали слідчого судді.
З огляду на викладене, надання слідчим суддею дозволу на проведення позапланової документальної перевірки чиннимКПК Українине передбачено.
У клопотанні також відсутні посилання слідчого на діючу нормуКПК України, яка б передбачала процедуру надання слідчим суддею дозволу на проведення позапланової документальної перевірки.
ОскількиКПК Українине передбачена така слідча дія, як проведення позапланової документальної перевірки, тому і повноваження слідчого судді на її призначення - відсутні.
З урахуванням викладеного, клопотання про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.4,9,131,223 - 266,309 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 42021070000000393 - старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_3 погодженого прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про призначення податкової перевіркизалишити без задоволення.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102225521 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні