ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2н-1233/10-0408
Провадження № 2-с/210/94/21
У Х В А Л А
"23" грудня 2021 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Скотар Р.Є., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 18.03.2010 року, виданого за заявою Комунального підприємства теплових мереж Криворіжтепломережа про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Боржник ОСОБА_1 звернувся 21.12.2021 року до суду із заявою про скасування судового наказу від 18.03.2010 року .
Дослідивши заяву та додані до неї документи, вважає, що заява підлягає поверненню з урахуванням наступного.
Статтею 105 ЦПК України (в редакції чинній на час видачі судового наказу) передбачено, що заява про скасування судового наказу може бути подана боржником протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів.
Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року №2147-VIІІ внесено зміни до ЦПК України від 18.03.2004 року, які набирали законної сили з 15.12.2017 року.
Відповідно до вимог частини 3 статті 3 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч.1 ст.170 ЦПК України (в редакції чинній на час звернення до суду з заявою про скасування судового наказу) боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4,5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
До заяви про скасування судового наказу дода ється документ, що підтверджує сплату судового збору ( п.1 ч.5 ст.170 ЦПК України).
Згідно з п.4-2 ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду заяви про скасування судового наказу сплачується судовий збір в розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто, ставка судового збору за подання до суду заяви про скасування судового наказу становить 113,50 гривень.
Заявником ОСОБА_1 при зверненні до суду судовий збір не сплачено, він просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на тяжкий майновий стан, відповідно до довідки його дохід складає 1769,00 грн. на місяць.
Суд, з урахуванням майнового стану, може звільнити особу від сплати судового збору при наданні доказів перебування в скрутному майновому становищі. Проте, докази, надані заявником не є достатніми для звільнення його від сплати судового збору, оскільки крім довідки про його доходи, слід надати докази відсутності доходів у інших членів його сім`ї (довідка про стан сім`ї, довідка про доходи членів сім`ї тощо).
Частиною 6 статті 170 ЦПК України встановлено, що у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Оскільки при зверненні до суду з заявою про скасування судового наказу, боржником не сплачено судовий збір, підстав для звільнення його від сплати судового збору суд не вбачає, тому повертає заявнику подану заяву.
Керуючись ст.ст.169-171 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 18.03.2010 року, виданого за заявою Комунального підприємства теплових мереж Криворіжтепломережа про стягнення заборгованості - повернути боржнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня проголошення ухвали через Дзержинський суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Р. Є. Скотар
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2021 |
Оприлюднено | 29.12.2021 |
Номер документу | 102292426 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Скотар Р. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні