Ухвала
від 29.12.2021 по справі 911/3711/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"29" грудня 2021 р. м. Київ Справа № 911/3711/21

м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108

Господарський суд Київської області

без виклику (повідомлення) сторін

Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрівське+"

07210, Київська обл., Іванківський р-н, с. Петрівське, вул. Пролетарська, буд. 16, код ЄДРПОУ 34842509

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванків Агро Бізнес"

21001, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Янгеля Академіка, буд. 4-Д, каб. 24, код ЄДРПОУ 41346576

про стягнення заборгованості

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №3664/21 від 20.12.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрівське+" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванків Агро Бізнес" про стягнення заборгованості.

Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлена їх невідповідність вимогам пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову, а згідно з пунктом 8 частини 3 цієї ж статті - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики наказом від 07.04.2003 №55 затвердив "Уніфіковану систему організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003."

З 1 вересня 2021 року застосовуються нові вимоги до оформлення документів - набрав чинності ДСТУ 4163:2020 Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів (далі ДСТУ 4163, Стандарт). Починаючи з 1 вересня 2021 року усі державні органи, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації та інші юридичні особи повинні застосовувати ДСТУ 4163:2020.

Пунктом 5.27. зазначених Вимог (ДСТУ 4163-2020) передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту.

Тоді як до позовної заяви позивачем надано неналежним чином засвідчені копії документів, а саме: на копіях документів не зазначено посади особи, яка їх завірила, її прізвища та ініциалів, а також дати такого завіряння.

При цьому, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа (тобто, як лицьова, так оборотна частина аркуша).

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи та їх місцезнаходження (для юридичних осіб).

Проте, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем невірно зазначені ідентифікуючі ознаки відповідача, оскільки дані про його місцезнаходження не збігаються з відомостями, що внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що зроблений на запит суду від 29.12.2021 за кодом ЄДРПОУ відповідача - адреса Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванків Агро Бізнес" відрізняється від адреси, що зазначена у позовній заяві.

Так, відповідно до відомостей, що внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач знаходиться за адресою: 21001, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Янгеля Академіка, буд. 4-Д, каб. 24.

Натомість, у своїй позовній заяві позивач вказує іншу адресу: 07211, Київська обл., Іванківський р-н, с. Мусійки, вул. Центральна, буд. 145 .

За приписом пункту 10 частини 2 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до статті 10 вказаного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Відтак, позовна заява містить невизначеність щодо місцезнаходження відповідача, а накладна, що додана до позовної заяви на ім`я відповідача, не являється належним доказом направлення копій позовної заяви і всіх доданих до неї документів відповідачу, з огляду на помилку в адресі та, зокрема, відсутності можливості у суду встановити принциповість такої помилки при доставці поштової кореспонденції.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за таким недоліком позовної заяви: копії документів, що додані до позову завірені не належним чином, невірно зазначено ідентифікуючі ознаки відповідача.

Способом усунення вказаних недоліків визначається: надання суду належним чином завірених копій документів, що долучені до позовної заяви, зазначення вірних ідентифікуючих ознак відповідача - його вірної адреси, направлення копії позовної заяви з доданими до неї копіями документів, що завірені належним чином на вірну адресу відовідача листом з описом вкладення та надання суду доказів цього.

Одночасно, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Позовну заяву (вх. №3664/21 від 20.12.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрівське+" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванків Агро Бізнес" про стягнення заборгованості залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача виправити недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином завірених копій документів, що долучені до позовної заяви, зазначення вірних ідентифікуючих ознак відповідача - його вірної адреси, направлення копії позовної заяви з доданими до неї копіями документів, що завірені належним чином, на вірну адресу відовідача листом з описом вкладення та надання суду доказів цього.

3. Встановити позивачу строк усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 29.12.2021 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя С.О. Саванчук

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.12.2021
Оприлюднено30.12.2021
Номер документу102297014
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/3711/21

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

Ухвала від 29.12.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні