Ухвала
від 28.12.2021 по справі 320/17307/21
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

28 грудня 2021 року м. Київ № 320/17307/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду в звернувся адвокат Плаксій Р.В. в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з позовом до Маловільшанської сільської ради, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Маловільшанської сільської ради щодо розгляду клопотання ОСОБА_1 про затвердження землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, площею 20000 га в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (у теперішніх адміністративних межах Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області);

- зобов`язати Маловільшанську сільську раду у відповідності до вимог чинного законодавства України розглянути на найближчому пленарному засіданні Маловільшанської сільської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність 3-х громадян України для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області) у частині відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3220485300:01:007:0217 площею 2,0000 га та надання її у власність ОСОБА_1 ;

- визнати протиправною бездіяльність Маловільшанської сільської ради щодо розгляду клопотання ОСОБА_2 про затвердження землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (у теперішніх адміністративних межах - Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області);

- зобов`язати Маловільшанську сільську раду у відповідності до вимог чинного законодавства України розглянути на найближчому пленарному засіданні Маловільшанської сільської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність 3-х громадян України для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (в теперішніх адміністративних межах Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області), в частині відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3220485300:01:007:0216 площею 2.0000 га та наданні її у власність ОСОБА_2 ;

- визнати протиправною бездіяльність- Маловільшанської сільської ради щодо розгляду клопотання ОСОБА_3 про затвердження землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (в теперішніх адміністративних межах Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області);

- зобов`язати Маловільшанську сільську раду у відповідності до вимог чинного законодавства України розглянути на найближчому пленарному засіданні Маловільшанської сільської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність 3-х громадян України для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Поправської сільської ради Білоцерківського району Київської області (в теперішніх адміністративних межах Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області), в частині відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3220485300:01:007:0218 площею 2.0000 та наданні її у власність ОСОБА_3 ;

- зобов`язати Маловільшанську сільську раду подати до суду протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням законної сили звіт про. виконання судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали позовної заяви та документи додані до неї, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Частиною 1 статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч. 4 ст. 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" № 5076-VI від 05.07.2012 року (далі по тексту Закон України № 5076-VI).

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20 Закону України № 5076-VI під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня 2012 року № 5076-VI під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.

Згідно з частиною першою статті 26 Закону №5076 адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до частини другої статті 26 Закону №5076 ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Частиною 3 ст. 26 Закону №5076 визначено, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Типова форма ордера на надання правової допомоги, встановлена у Додатку №1 до вказаного Положення, а також у Додатку №1 до Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 №36.

Оскільки позовна заява підписана ОСОБА_4 за відсутності жодних документів, визначених ч.4 ст. 59 КАС України - ордеру чи довіреності, які безпосередньо підтверджують його повноваження як представника позивачів, тобто право на вчинення юридично значимих дій від їх імені, а також статус адвоката.

За правилами п.3 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позов підписано особою, яка не мала права його підписувати.

З огляду на викладене, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав визначених п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України для повернення позовної заяви.

При цьому, слід зазначити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, що передбачено ч.8 ст. 169 КАС України.

Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_3 ) до Маловільшанської сільської ради (код ЄДРПОУ - 04358619) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, - повернути позивачам.

2. Роз`яснити позивачам, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Лисенко В.І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.12.2021
Оприлюднено30.12.2021
Номер документу102305558
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/17307/21

Ухвала від 28.12.2021

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лисенко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні