Справа № 761/26444/21
Провадження №1-кп/761/2712/2021
В И Р О К
іменем України
15 листопада 2021 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження № 22021101110000153 від 07.07.2021 року по обвинуваченню
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт. Баришівка Київської області, з середньою освітою, розлученого, маючого на утримані дітей 2009 та 2011 р.н., працюючого неофіційно охоронцем, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 258 КК України та ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України,
за участю сторін судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В :
Так, приблизно у липні 2018 року, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, запропонував ОСОБА_3 , який починаючи приблизно із серпня 2016 року, входив до складу громадської організації під назвою «Внутрішній корпус батальйону « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вступити до лав формування, яке в подальшому буде входити до складу так званої приватної військової компанії «Donbass Battalion corporation», зареєстрованої на території Сполучених Штатів Америки, діяльність якої буде проводитись на території України та за кордоном, та полягатиме, зокрема, у створенні підпорядкованого штату спеціально підготовлених бійців формування, переважно з числа колишніх військових та учасників бойових дій; в організації проходження ними курсу військової підготовки та постійного удосконалення військових навичок, подальшого їх залучення до охоронних заходів об`єктів та транспорту на території інших країн, в тому числі в «гарячих точках», де ведуться бойові дії або триває ескалація воєнного конфлікту.
Так, за вказаних обставин, ОСОБА_3 , розглянувши таку пропозицію, відповів згодою особі 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, та фактично вступив до лав організованого та керованого ним формування.
Надалі, починаючи з липня 2018 року і до кінця листопада 2019 року, ОСОБА_3 приймав активну участь у діяльності вказаного формування громадської організації, яке спочатку діяло під прикриттям компанії «Donbass Battalion corporation», а пізніше приватної охоронної фірми ТОВ «Донкорп Україна», виконував різноманітні вказівки, розпорядження та особисті доручення особи 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, який був одноосібним керівником вказаного формування.
У особи 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, як керівника вищезгаданого формування, не пізніше 07.07.2019 виник та сформувався стійкий злочинний умисел на вчинення терористичного акту. Зокрема, починаючи від 07.07.2019, серед українських та іноземних, зокрема, російськомовних інтернет-засобів масової інформації набула широкого розголосу інформація стосовно організації так званого телемосту під назвою «Надо поговорить» між телеканалом, що входить до складу Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії, «РОСІЯ-1» та телеканалом «NewsOne», який входить до українського медіахолдингу «Новини».
Так, у публічному повідомленні (коментарі) на власній сторінці соціальної мережі «Facebook» особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, одразу відреагував на факт проведення запланованого телевізійного мосту між вказаними телеканалами, закликавши уповноважені державні органи та їх службових (посадових) осіб, в першу чергу в особі РНБО України та Президента України, втрутитися у вказані події, в іншому випадку, як вказував особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, реагувати знову доведеться народу.
За вказаних обставин, у особи 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, почав формуватися стійкий злочинний намір на вчинення терористичного акту, який полягав у здійсненні руйнування шляхом вибуху будівлі ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал», що входить до складу медіахолдингу «Новини».
Надалі, особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, як керівник згаданого вище незаконного збройного формування, яке функціонувало під виглядом компанії «Donbass Battalion corporation» та пізніше приватної охоронної фірми ТОВ «Донкорп Україна», використовуючи власний авторитет, організаторські уміння та навички, прийняв рішення про пошуки виконавців вчинення терористичного акту серед окремих членів підпорядкованого йому формування.
Так, протягом червня-липня 2019 року особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, маючи на меті реалізувати чітко сформований злочинний намір, направлений на вчинення терористичного акту, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, після наполегливих умовлянь та застосуванням примусу, схилив ОСОБА_3 до участі у вчиненні терористичного акту.
Зокрема, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, приблизно наприкінці червня початку липня 2019 року, під час однієї із приватних розмов особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, повідомив ОСОБА_3 про необхідність вчинення радикальних та рішучих дій, в тому числі із застосуванням зброї та боєприпасів, направлених на припинення проведення запланованого на 13.07.2019 телемосту під назвою «Надо поговорить» між українським телеканалом «112-канал» та російським телеканалом «РОСІЯ-1».
При цьому, особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, як організатор злочину, чітко усвідомлював, що ОСОБА_3 мав достатній досвід ведення бойових дій на Сході України, сформовані уміння та навички поводження зі зброєю та боєприпасами, деякий період займав посаду особистого водія «Особи 1», тобто фактично перебував у безпосередній залежності від останнього, був патріотично налаштованим, а тому якнайкраще підходив на роль виконавця спланованого «Особою 1» злочину.
За декілька тижнів до моменту безпосереднього вчинення злочину, особою 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, розглядалися різні попередньо обговорені варіанти реалізації злочинного наміру: від вчинення вибуху шляхом детонування спеціально направленого заряду, вмонтованого в автомобіль, попередньо припаркувавши останній біля будівлі телеканалу «112», до вчинення вибуху за допомогою пострілу з ручного протитанкового гранатомету, направленого безпосередньо на будівлю телеканалу «112-канал».
При цьому, особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, неодноразово звертав увагу ОСОБА_3 на необхідності залучення до вчинення злочину як мінімум ще однієї особи. Тобто, за вказаних обставин, ОСОБА_3 повністю був обізнаний не лише про наявність злочинного наміру «Особи 1», а й про можливі способи, засоби, а також методи реалізації вказаного умислу.
Приблизно протягом червня 2019 року ОСОБА_3 разом із особою 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, на виконання спільного злочинного наміру, використовуючи автомобіль марки «Mercedes-Benz VITO», синього кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснили попередню розвідку місцевості з метою збору та систематизації відомостей про обстановку довкола предмета посягання, проїжджаючи вулицею повз будівлю телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал» та прилеглих до неї будівель за адресами: м. Київ вул. Зоологічна, буд. 6 та вул. Дегтярівська, буд. 21-Г.
В подальшому, ОСОБА_6 , який засуджений вироком Шевченківського районного суду м. Києва, тимчасово проживаючий разом із ОСОБА_3 у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 (вхідні двері ліворуч за ліфтом), приблизно протягом червня початку липня 2019 року, дізнався від останнього, що особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, має наміри щодо організації вчинення вибуху поблизу будівлі телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал» на тлі запланованого проведення так званого телемосту під назвою «Надо поговорить» між телеканалом, що входить до складу Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії «РОСІЯ-1», та телеканалом «NewsOne», який входить до українського медіахолдингу «Новини». З метою реалізації вказаних цілей ОСОБА_3 повідомив ОСОБА_6 , що останній за вказівкою «Особи 1», мусить залучити до вчинення терористичного акту ще одну особу для полегшення вчинення вказаного злочину, а також подальшого прикриття вчинення злочину, тим більше, що за участь у вказаному злочині особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, обіцяв виконавцям значну грошову винагороду.
За вказаних обставин, усвідомлюючи протиправний характер діянь, направлених на участь у вчиненні терористичного акту, та бажаючи настання таких наслідків, ОСОБА_6 відповів згодою на пропозицію щодо участі у вчиненні вищевказаного протиправного діяння.
При цьому, зважаючи на злочинний задум, спланований особою 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження,, а також наявність у ОСОБА_6 та ОСОБА_7 достатнього досвіду ведення бойових дій на Сході України, сформованих внаслідок цього умінь та навичок поводження зі зброєю та боєприпасами, вони якнайкраще підходили під роль співучасників спланованого особою 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, терористичного акту.
На виконання спільного злочинного наміру ОСОБА_3 разом із ОСОБА_6 приблизно протягом червня 2019 року здійснили розвідку на велосипедах, проїжджаючи повз будівлю телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал» за адресою: м. Київ вул. Зоологічна, буд. 6, а також між внутрішніми дворами житловим будинків, розташованих в цьому районі на предмет встановлення в місцях проїзду камер відеоспостереження, особливостей будови автотранспортної розв`язки, а також найкоротших шляхів відступу від запланованого місця злочину, в тому числі, з використанням розгалуженої системи доріг та тротуарів внутрішніх дворів. Безпосередньо перед цим, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 з метою належної конспірації, використовуючи автомобіль марки «Mercedes-Benz VITO», синього кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , прибули у місце за декілька кварталів від будівлі телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал», де і розвантажили вищевказані велосипеди для подальшого здійснення розвідки.
За наслідками вказаних розвідок, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 остаточно погодили кінцевий план вчинення терористичного акту, де виконання вибуху, за погодженням із особою 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, сплановано в ніч з 12.07.2019 на 13.07.2019.
Так, з метою виконання обумовленого злочинного плану, ОСОБА_3 приблизно о 22-23 годині 12.07.2019, використовуючи автомобіль марки «Mercedes VITO», синього кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , вирушив від житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 (де останній разом зі своєю дівчиною подобово орендували апартаменти) до квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 (вхідні двері ліворуч за ліфтом), у якій на той момент перебував ОСОБА_6 .
По прибуттю до квартири ОСОБА_3 та ОСОБА_6 взяли два велосипеди (чорного та білого кольору відповідно), які зберігалися у квартирі. У подальшому з використанням ліфту ОСОБА_6 і ОСОБА_3 спустили вказані велосипеди на вулицю, після чого попрямували до припаркованого поблизу будинку №6 по просп. Науки згаданого вище автомобіля, на якому приїхав ОСОБА_3 , та завантажили зазначені велосипеди.
У подальшому ОСОБА_3 , будучи за кермом вказаного автомобіля, разом із ОСОБА_6 попрямували до гаражного кооперативу за адресою: м. Київ, вул. Залізничне шосе, 39-А, щоб забрати попередньо підготовлений ОСОБА_3 ручний протитанковий гранатомет РПГ-22. Після того як ОСОБА_3 забрав вказаний гранатомет, що перебував у закритому рюкзаку, останній разом із ОСОБА_6 попрямували до обумовленого місця парування (один з внутрішніх дворів по АДРЕСА_4 ) автомобіля за декілька кварталів від будівлі телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал», розташованої за адресою: м. Київ, вул. Зоологічна, буд. 6. Гранатомет ОСОБА_3 попередньо забрав зі схрону, що перебував на території тренувального табору формування, яке функціонувало під прикриттям «Donbass Battalion corporation» та пізніше приватної охоронної фірми ТОВ «Донкорп Україна», що базувалося у с. Сувид Вишгородського району Київської області. При цьому, з метою належного виконання спланованого співучасниками злочину, за вказівкою особи 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, ОСОБА_3 та ОСОБА_6 було використано дві рації, що перебували на балансі тренувального табору у с.Сувид Вишгородського району Київської області, для забезпечення конспіративного спілкування між ними до, під час, та після вчинення вибуху. Надалі, прибувши в район вул. Білоруської, буд. 13, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 , знаючи про відсутність камер відеоспостереження в означеному дворі, розвантажили кожен свій велосипед, та роз`їхалися окремо один від одного. При цьому, згідно розробленого злочинного плану, ОСОБА_6 протягом значного проміжку часу, а саме приблизно з 12 години ночі 12.07.2019 до 3 години ночі 30 хвилин 13.07.2019 здійснював чатування (у пішому порядку та на велосипеді) в погодженому між ним та ОСОБА_3 квадраті місцевості (неподалік від їхнього автомобіля та будівлею телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал»), на предмет виявлення можливих очевидців, патрульних машин Національної поліції та інших незапланованих ситуацій, про що періодично по рації інформував ОСОБА_8 . Своєю чергою ОСОБА_3 , прибувши приблизно о 00:10 год до внутрішнього двору житлового будинку, розташованого навпроти будівлі телеканалу ТОВ «Інформаційне агентство «112-канал», почав вичікувати зручної нагоди, щоб здійснити постріл, паралельно переховуючись у внутрішніх дворах (вул. Зоологічна, буд. 6 та буд. 8), навпроти будівлі телеканалу. В подальшому, ОСОБА_3 , близько 03:30 год 13.07.2019, пересвідчившись, що поблизу нього відсутні будь-які свідки, залишив свій велосипед у хащах внутрішнього двору житлового будинку, розташованого навпроти телеканалу, підійшов до автомобільної дороги, що проходить між будівлею телеканалу ТОВ«Інформаційне агентство «112-канал» (вул. Дегтярівська, буд. 21-Г) та житловим будинком ( АДРЕСА_5 ), що розташований навпроти будівлі телеканалу, дістав зі свого рюкзака РПГ та приготувався здійснити постріл. При цьому, ОСОБА_3 безпосередньо перед здійсненням пострілу остаточно вирішив здійснити його не в центральну частину будівлі телеканалу, де містилися віконні отвори, та як того бажав сам особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, а в правий верхній «глухий» край будівлі, де була розташована брендована вивіска з назвою телеканалу: «112 Україна ТЕЛЕКАНАЛ». Разом з тим, ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправний характер власних дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, після швидкого прицілювання здійснив постріл в намічену ним ціль. Надалі, ОСОБА_3 покинув місце здійснення пострілу, залишивши там тубус від РПГ, та скориставшись велосипедом, втік з місця вчинення злочину в напрямку припаркованого автомобіля. При цьому, ОСОБА_6 , здійснюючи протягом зазначеного проміжку часу контрспостереження за обстановкою в районі місця вчинення терористичного акту, та почувши гучний звук вибуху, продовжував очікувати на прибуття ОСОБА_3 . Надалі, чітко слідуючи плану відступу, погодженого із «Особою 1», приблизно о 3 год. 45 хв. після зустрічі ОСОБА_6 та ОСОБА_3 біля автомобіля, припаркованого на вул. Білоруській, буд. 13, з метою швидкого залишення місця вчинення злочину, кожен зі співучасників завантажив свій велосипед до багажного відділення вищевказаного автомобіля й попрямували у напрямку житлового будинку, розташованого за адресою: вул. Рибальська, буд. 3.
Відповідно до висновку експерта ДНДЕКЦ № 19/14/1/14-11/1/82-СЕ/19 від 28.12.2019, виявлені та вилучені 13.07.2019 за результатами проведення судової вибухотехнічної експертизи предмети, є складовими частинами реактивної протитанкової гранати РПГ-22 «Нетто», яка належить до категорії боєприпасів. Пошкодження, які були виявлені в стіні будівлі, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 21-Г, та у вивісці «112 УКРАЇНИ ТЕЛЕКАНАЛ», закріпленій на цій будівлі, утворені внаслідок здійснення пострілу з пускового пристрою реактивної протитанкової гранати РПГ-22 «НЕТТО» гранатою ПГ-22, що вибухнула. Постріл здійснювався орієнтовно в напрямку другої літери «Е» в написі «112 Україна ТЕЛЕКАНАЛ» вивіски, закріпленої на будівлі № 21-Г по вул. Дегтярівській, з боку водостічної труби, закріпленої на куті будинку № 6 по вул. Зоологічній, в якому розміщений магазин «Крамниця», з відстані близько 33, 9 м.
Таким чином, ОСОБА_3 своїми умисними діями, що виразились у вчиненні терористичного акту, тобто вчиненні вибуху, який створив небезпеку для життя та здоров`я людини, з метою порушення громадської безпеки, привернення уваги громадськості до певних політичних чи інших поглядів винного (терориста), а також з метою впливу на прийняття рішень або не вчинення дій юридичними особами, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 258 ККУкраїни.
Крім того, в квітні 2020 року (більш точної дати та часу не встановлено), перебуваючи в м. Києві, громадянин України ОСОБА_3 , будучи членом непередбаченого законами України збройного формування під назвою «Внутрішній корпус батальону «Донбас», яке спочатку діяло під прикриттям компанії «Donbass Battalion Corporation», а пізніше приватної охоронної фірми ТОВ«Донкорп Україна», в якому діє чітка ієрархія, розподіл ролей та повноважень, маючи достатній досвід ведення бойових дій на сході України, сформовані уміння та навички поводження зі зброєю та боєприпасами, на виконання вказівки невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з числа вказаного незаконного збройного формування, за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, з числа вказаного незаконного збройного формування, здійснив незаконне придбання, носіння, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, за наступних обставин.
Так, у вказаний період часу ОСОБА_3 отримав вказівку від особа 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, у якого ОСОБА_3 перебував у прямому підпорядкуванні та залежності, здійснити переміщення до с. Сувид, Вишгородського району, Київської області із подальшим приховуванням вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв, які зберігались в одному з приміщень гаражного кооперативу, розташованому за адресою: м. Київ, перехрестя вул.Донецька та вул. Будівельників. На виконання отриманої вказівки, будучи обізнаним щодо протиправності своїх дій у вигляді придбання, носіння, зберігання та передачі без передбаченого законом дозволу, вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв, ОСОБА_3 , отримавши від особи 1, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, грошові кошти на реалізацію зазначеного злочинного плану, використовуючи автотранспортний засіб марки «Mercedes-Benz VITO» д.н.з. НОМЕР_1 , за попередньою змовою із «Особою 2», приблизно о 23:00 год., прибули до відповідного приміщення гаражного кооперативу, розташованого за адресою: м. Київ, перехрестя вул. Донецька та вул.Будівельників, з якого останні перевантажили наявну у ньому зброю, бойові припаси, вибухові речовини та вибухові пристрої до автомобіля марки «Mercedes Benz VITO» д.н.з. НОМЕР_1 .
Слідуючи заздалегідь розробленому плану, ОСОБА_3 разом із «Особою 2», використовуючи автомобіль марки «Mercedes Benz VITO» д.н.з. НОМЕР_1 , приблизно о 02:00 год. прибули до тренувальної бази незаконного збройного формування, розташованої у с. Сувид Вишгородського району Київської області. Заїхавши до території вказаної бази та припаркувавши автомобіль біля цегляного будинку, ОСОБА_3 та «Особа 2», перевантажили з автомобілю до одного з приміщень вказаного будинку всю привезену зброю, бойові припаси, вибухові речовини та вибухові пристрої. Крім того, під час перевантаження вказаних предметів, останнім надавав допомогу «Особа 3», який зустрів їх на території тренувальної бази. Після розвантаження автомобіля та переміщення всієї наявної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв до приміщення вищевказаного будинку, ОСОБА_3 відзвітував про це «Особі 1», який надавав йому вказівку вчинити відповідні дії. Наступного дня, за наслідком отриманого від ОСОБА_3 звіту, «Особа1», з метою подальшого переховування вказаної зброї, надав ОСОБА_3 грошові кошти в розмірі 100 доларів США, необхідні для закупівлі пакувального матеріалу. Отримавши кошти, ОСОБА_3 придбав у ТЦ «Епіцентр», розташованому по вул. Богатирській в м. Києві солідол, стрейчову ленту, перчатки та скотч. Після цього, переїхавши дамбу (в напрямку до с. Сувид), ОСОБА_3 заїхавши на ринок, придбав дві бочки синього кольору (приблизно 100 літрів) та бочку білого кольору (приблизно 25 літрів), після чого попрямував до с. Сувид, з метою пакування зброї. Прибувши на тренувальну базу в с. Сувид, припаркувавшись та вивантаживши все придбане з авто, ОСОБА_3 пішов в цегляний будинок, де здійснив пакування зброї, за допомогою «Особи 2» та «Особи 3». Так, останніми було здійснено пакування наступної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв: 2 (дві одиниці) автомат системи Калашникова зі складним прикладом та укороченим стволом, 1 - автомат системи Калашникова зі складним прикладом, приблизно 20 цинків бойових набоїв калібру 5.45 та 7.62, набої до пістолета Макарова 9мм, гранати ВОГ (зберігаються в пакеті), до 3 кг тротилу та пластиду, детонатори, 1 підствольний гранатомет, близько 10 протитанкових гранатометів РПГ-18, до 5 мін МОН, гранати «Ф-1» та «РГД-5» у кількості приблизно 10-12 штук, 5 пістолетів-кулеметів «Кедр» російського виробництва та близько 10 пістолетів-кулеметів «Скорпіон» чеського виробництва. При чому у велику бочку вказані особи запакували автомати, набої, а в маленьку гранати. Надалі, дочекавшись настання темряви, у нічний час, вийшовши за територію тренувальної бази, приблизно на відстань від 30 до 50 метрів, поруч з літнім туалетом, ОСОБА_3 спільно з «Особою 2» та «Особою 3» викопали яму, в яку погрузили дві вказані бочки зі зброєю, боєприпасами, вибуховими пристроями та вибуховими речовинами, після чого закопали їх.
Окрім того,в червні2020року, ОСОБА_3 ,знову отримаввказівку відособи 1,матеріали відносноякого виділенів окремепровадження,здійснити переміщенняіз подальшимприховуванням вогнепальноїзброї,бойових припасів,вибухових речовинта вибуховихпристроїв.На виконанняданої вказівки, ОСОБА_3 ,разом із«Особою 1»,у невстановленудату,зустрілись з ОСОБА_9 у заздалегідь обумовленому місці, а саме 101 км від м. Києва в бік кордону України та Російської Федерації по трасі Е101 (з`їзд з траси НОМЕР_2 за с. Кіпті). В ході даної зустрічі, на яку ОСОБА_3 прибув із «Особою 1» на автомобілі «Mercedes VITO» д.н.з. НОМЕР_1 приблизно о 19:00 год., останніми було перевантажено з автомобіля марки «Volvo CX90» камуфльованого окрасу із логотипом батальйону «Донбас», на якому прибув на зустріч ОСОБА_9 , наступну зброю: 1 (одна одиниця) кулемет системи Калашникова модернізований, 2 (дві одиниці) автомат системи Калашникова зі складним прикладом та укороченим стволом, також було багато цинків з боєприпасами (набоями), ленти кулеметні з набоями, багато магазинів до автомату. Після цього, перевантаживши вказану зброю, ОСОБА_3 та «Особа 1» попрямували на автомобілі «Mercedes Benz VITO» д.н.з. НОМЕР_1 до с.Сувид. По дорозі ОСОБА_3 висадив «Особу 1» біля кафе «Бістро» (траса Київ-Чернігів, Козелецький р-н), а сам попрямував далі. Приїхавши до с.Сувид, а саме тренувальної бази, ОСОБА_3 , за допомогою «Особи 3», який перебував на території тренувальної бази, вивантажив отриману ним зброю з автомобіля до погребу (біля цегляного будинку). Наступного дня, отримавши попередньо від «Особи 1» грошові кошти на придбання пакувального матеріалу як і минулого разу, ОСОБА_3 поїхав та придбав відповідний матеріал. Повернувшись до тренувальної бази, ОСОБА_3 разом із «Особою 4» та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, спакувавши вищевказану зброю, помістили її до заздалегідь придбаної бочки синього кольору. Після цього, ОСОБА_3 та «Особа 4» попрямували на автомобілі в ліс, приблизно 500 метрів від бази - по прямій від центральних воріт в`їзду на базу в лісовому масиві, де був розташований за пагорбом невеликий смітник. Відгорнувши сміття та викопавши яму, останні помістили туди бочку зі зброєю, засипали яму та знов насунули на неї сміття.
Приблизно в кінці грудня 2019 року, ОСОБА_3 , зустрівшись з «Особою 2» в м. Києві по вул. Івана Кудрі, 18, в ході спільної бесіди дізнався, що останній у точно невстановлену досудовим розслідуванням дату та час за вказівкою «Особи 1» викопав вищевказану приховану зброю з двох вищевказаних схронів (біля літнього туалету та той, що розташований на відстані 500 метрів у лісі) та закопав в іншому місці, а саме: ділянка місцевості в лісу, розташована приблизно в 60 метрах від з`їзду на ліво у ліс з траси «Р69» по напрямку руху «Сувид-Карпилівка». З`їзд по вказаній трасі розташований приблизно в 1 кілометрі від табору для відпочинку та оздоровлення «Dream Camp» у с. Сувид.
24.03.2021 проведено обшук земельної ділянки з кадастровим номером 3221888000:27:227:6001, з координатами 50.52.N та 30.46.Е, яка знаходиться на території с. Сувид, Вишгородського району, Київської області. Встановлено, що саме в цьому місці «Особою 2» заховано всю зброю з двох вищевказаних схронів. В ході обшуку вилучено зброю, боєприпаси, вибухові пристрої та вибухові речовини.
Згідно з висновком експерта Київського НДЕКЦ № КСЕ-19/111-21/14707 від 15.06.2021 надані на дослідження предмети є: автомат № НОМЕР_3 належить до бойової нарізної вогнепальної зброї є автоматом системи Калашникова моделі «АКС-74», № НОМЕР_3 , калібру 5,45х39 мм, що виготовлений промисловим способом, «Ижевский оружейный завод», у 1983 році, м. Іжевськ, СРСР; автомат № НОМЕР_4 належить до бойової нарізної вогнепальної зброї є автоматом системи Калашникова, моделі «АКС-74У», № НОМЕР_4 калібру 5,45х39 мм, що виготовлений промисловим способом у 1983 році на «Ижевский оружейный завод», м. Іжевськ, СРСР; автомат № НОМЕР_5 належить до бойової нарізної вогнепальної зброї є автоматом системи Калашникова, моделі «АКС-74У», № НОМЕР_5 калібру 5,45х39 мм, що зібраний з частин промислового виробництва, «Ижевский оружейный завод», м. Іжевськ, СРСР; під ствольний гранатомет належить до вогнепальної зброї є 40 мм під ствольним гранатометом ГП-25 № НОМЕР_6 (на кронштейні), № НОМЕР_7 (знизу на стволі), № 266 (на куркові та спусковому гачкові), призначеним для стрільби 4- мм дульнозарядними без гільзовими пострілами ВОГ-25, ВОГ-25П тощо. Підствольні гранатомети ГП-25 призначені для використання з 7,62 та 5,45 мм автоматами конструкції Калашникова. Частини наданого на дослідження під ствольного гранатомета виготовлені промисловим способом, виробництва СРСР; кулемет з двома стволами належать до бойової нарізної вогнепальної зброї є кулеметом Калашникова модернізованим, № НОМЕР_8 , калібру 7,62х54R мм, та двома змінними стволами № НОМЕР_9 , на іншому стволі номер видалено. Кулемет та два стволи виготовлені промисловим способом, «Ижевский оружейный завод», м. Іжевськ, СРСР. Частина маркувальних позначень на кулеметі та одному зі стволів видалено саморобним способом; один предмет не належить до вогнепальної зброї є лазерним вказівником № НОМЕР_10 , що виготовлений промисловим способом, США; два металевих предмети не належать до вогнепальної зброї є дульними пристроями, а саме полумєгасниками, що можуть використовуватись із автоматами та кулеметами Калашникова. Полумєгасники виготовлені промисловим способом.
Згідно з висновком експерта Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/14701 від 19.04.21 надані на дослідження предмети є три промислово виготовлені уніфіковані запали дистанційної дії УЗРГМ (відносяться до вибухових пристроїв промислового виготовлення та бойових припасів); три промислово виготовлені уніфіковані запали дистанційної дії УЗРГМ-2 (відносяться до вибухових пристроїв промислового виготовлення та бойових припасів); сім промислово виготовлених, споряджених вибуховою речовиною, корпуси ручних осколкових гранат РГД-5 (не відносяться до вибухових пристроїв та бойових припасів, є конструктивно оформленими зарядами вибухової речовини); два промислово виготовлених, споряджених вибуховою речовиною, корпуси ручних осколкових гранат Ф-1 (не відносяться до вибухових пристроїв та бойових припасів, є конструктивно оформленими зарядами вибухової речовини). На металевому кільці запалу «УЗРГМ-2» «ІІІ» виявлені клітини з ядрами, які належать особі чоловічої генетичної статі.
Згідно з висновком експерта Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/14693 від 14.04.21 надані на дослідження предмети є двома неостаточно спорядженими протипіхотними мінами МОН-50 та не відносяться до вибухових пристроїв та бойових припасів, а є конструктивними елементами вибухових пристроїв промислового виготовлення та бойових припасів, а саме протипіхотних, осколкових мін МОН-50. Надані на дослідження предмети представляють собою конструктивно оформлені заряди вибухової речовини. Надані на дослідження дві неостаточно споряджені протипіхотні міни МОН-50 придатні до вибуху при умові застосування відповідних засобів детонування.
Згідно з висновком Київського НДЕКЦ № СЕ-19/111-21/16466-БЛ від 11.06.2021: з наданих на дослідження 12681 патрона: 659 патронів належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими проміжними патронами калібру 7,62х39 мм, що споряджені бронебійно-запалюючими кулями «БЗ». Патрони виготовлені промисловим способом; 1801 патрон належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими проміжними патронами, калібру 7,62х39 мм, що споряджені кулями зі сталевим осердям. Патрони виготовлені промисловим способом; 9411 патронів належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими проміжними патронами, калібру 5,45х39 мм, частина патронів споряджена трасуючими кулями з кулею «Т», частина патронів споряджені кулями зі сталевим осердям; 12 патронів, належать до боєприпасів гладко ствольної вогнепальної зброї, є мисливськими патронами 12-го калібру, споряджені множинним метальним снарядом (шротом, картеччю) та монолітною кулею «LEADER 32» та виготовлені промисловим способом; 258 патронів належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими пістолетними патронами калібру 9х18 мм, що споряджені оболонковими кулями зі стальним осердям; 534 патрони належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими гвинтів очними патронами, калібру 7,62х54R мм, що споряджені кулею зі стальним осердям; 6 патронів належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, є бойовими гвинтів очними патронами, калібру 7,62х54R мм, що споряджені бронебійно-запальними кулями «Б-32». Патрони придатні до стрільби.
Згідно з висновком Київського НДЕКЦ № СЕ-19/111-21/23510-ВТХ від 17.06.2021 надані предмети є двома реактивними протитанковими гранатами РПГ-22, які відносяться до вибухових пристроїв промислового виготовлення та бойових припасів. Придатні до вибуху.
Згідно з висновком Київського НДЕКЦ № КСЕ-19/111-21/21049 від 14.05.2021 надані на дослідження пластичні речовини є вибуховими речовинами на основі гексогену, придатні до вибуху при застосуванні відповідних засобів детонування.
Згідно з висновком Київського НДЕКЦ № СЕ-19/111-21/21025-ФХВР від 28.05.2021 надана на дослідження сипуча речовина світло-коричневого кольору є вибуховою речовиною тротил. Надана на дослідження пластична речовина жовто-коричневого кольору, є вибуховою речовиною на основі гексогену. Надана на дослідження речовина світло-сірого кольору є вибуховою речовиною на основі гексогену, тротилу та алюмінію.
Згідно з висновком експерта Київського НДЕКЦ № СЕ-19/111-21/21023-ВТХ, надані на дослідження предмети є дев`ятьма 40-мм пострілами з осколковими гранатами ВОГ-25. Надані на дослідження дев`ять 40-мм пострілів з осколковими гранатами ВОГ-25 належать до вибухових пристроїв промислового виготовлення та бойових припасів. Надані на дослідження дев`ять 40-мм пострілів з осколковими гранатами ВОГ-25 придатні до вибуху.
Таким чином, ОСОБА_3 своїми умисними діями, що виразились у незаконному придбанні, зберіганні та передачі вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 19.07.2021 року між прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 , за участю захисника ОСОБА_5 , було укладено угоду про визнання винуватості, із змісту якої вбачається, що сторони визначили істотні для кримінального провадження обставини; констатовано факт визнання винуватості обвинуваченим у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч.2 ст.258; ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 КК України; узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_3 буде призначено покарання, а саме: за ч.2 ст.258 КК України, з застосуванням ст.69 КК України, у виді 5 /п`ять/ років позбавлення волі, та незастосування додаткового покарання у виді конфіскації майна; за ч.2 ст.28 ч.1 ст.263 КК України - у виді 3/три/ роки позбавлення волі; на підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання призначити у виді 5 /п`яти/ років позбавлення волі без конфіскації майна; на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 3 /три/ роки, та покладено обов`язки, передбачені п.1, п.2 ч.1 ст.76 КК України; роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України; наслідки невиконання угоди.
Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладено угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.
Згідно зположеннями ч.4ст.469КПК України,зокрема:угода провизнання винуватостіміж прокуроромта обвинуваченимможе бутиукладена упровадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.
Кримінальні правопорушення,у вчиненніяких обвинувачується ОСОБА_3 за ч.2ст.258КК Українита зач.2ст.28,ч.1ст.263КК України,віднесено докатегорії особливотяжких татяжких.При цьому,відповідно доч.4ст.469КПК України дотримано умову щодо викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів.
В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений ОСОБА_3 цілком розуміє положення п.1 ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ст.473 КПК України, наслідки її невиконання, характер обвинувачення за ч.2 ст.258 КК України та за ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 КК України, та вид покарання, який буде застосований в разі затвердження угоди.
Крім того, як обвинувачений, так і прокурор повідомили, що укладання угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Захисник просив затвердити укладену угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим і призначити узгоджену сторонами міру покарання.
Прокурор вважає можливим ухвалити вирок, яким затвердити угоду про визнання винуватості, і призначити узгоджену міру покарання.
Таким чином, перевіривши угоду про визнання винуватості між прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 , за участі захисника, суд дійшов висновку, що умови угоди: не суперечать вимогам кримінально-процесуального кодексу України та кримінального кодексу України, відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи сторін та інших осіб, відсутні обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, наявні фактичні підстави для визнання винуватості, відсутня очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань, сторонами узгоджено вид і розмір покарання.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 .
Речові докази в даному кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ст.ст.369, 473-475 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду, укладену 19 липня 2021 року у кримінальному провадженні №22021101110000153 між прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 .
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч.2 ст.258; ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 КК України, та призначити покарання:
- за ч.2 ст.258 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 /п`ять/ років, без конфіскації майна;
- за ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 КК України у виді позбавлення волі строком на 3 /три/ роки.
На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання ОСОБА_3 визначити у виді позбавлення волі строком на 5 /п`ять/ років, без конфіскації майна.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_3 звільнити від призначеного судом покарання з випробуванням, якщо він протягом 3-х /трьох/ років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього судом обов`язки.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_3 такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
На вирок можуть бути подані учасниками судового провадження апеляційні скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з моменту його проголошення з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102364406 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Терористичний акт |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Овсеп"ян Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні