Ухвала
від 30.12.2021 по справі 635/10382/21
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/10382/21

Провадження №2/635/4566/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2021 року смт.Покотилівка Харківського району Харківської області

Суддя Харківського районного суду Харківської області Лук`яненко С.А, розглянувши позовну заяву Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області до ОСОБА_1 про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області звернулася до Харківського районного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_1 про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

Розглянувши позовну заяву, суддя приходить до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження з наступних підстав.

Кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ст. 16 ЦК України ).

Відповідно до вимог ст. 55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Відповідно до частини четвертої статті 32 Конституції України кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім`ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором

Статтею 201 ЦК України передбачено, що особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є, зокрема честь, гідність і ділова репутація.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України в п. 4, п. 5 Постанови Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи від 27 лютого 2009 року за № 1, під гідністю слід розуміти визнання цінності кожної фізичної особи як унікальної біопсихосоціальної цінності, з честю пов`язується позитивна соціальна оцінка особи в очах оточуючих, яка ґрунтується на відповідності її діянь /поведінки/ загальноприйнятим уявленням про добро та зло. А під діловою репутацією фізичної особи розуміється набута особою суспільна оцінка її ділових і професійних якостей при виконанні нею трудових, службових, громадських чи інших обов`язків. Під діловою репутацією юридичної особи, у тому числі підприємницьких товариств, фізичних осіб - підприємців, адвокатів, нотаріусів та інших осіб, розуміється оцінка їх підприємницької, громадської, професійної чи іншої діяльності, яку здійснює така особа як учасник суспільних відносин.

Тобто з позовом про захист честі, гідності і ділової репутації має право звернутись фізична особа, а юридична особа може звернутись до суду за захистом своєї ділової репутації, отже є незрозумілим звернення до суду Циркунівської сільської ради з позовом про захист честі, гідності і ділової репутації.

Відповідачами у справі про захист гідності, честі чи ділової репутації є фізична або юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію, а також автор цієї інформації.

У випадку розміщення неправдивої інформації у мережі Інтернет належним відповідачем є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві.

Позивачем не надано доказів на підтвердження того, що саме ОСОБА_1 є належним відповідачем у справі і саме вона поширювала недостовірну інформацію про діяльність юридичної особи.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.ч.1, 2, 4, 5 ст.95 ЦПК України , письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Зокрема відмітку про засвідчення копії документа складають із слів Згідно з оригіналом , назви посади (якщо заява подається юридичною особою), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Всупереч вищевказаним вимогам, документи, що додані до поданої заяви, не засвідчені належним чином.

Також в порушення вимог п.6,9,10 ст.175 ЦПК України позовній заяві відсутні відомості щодо вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, а також попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс чи очікує понести у зв`язку з розглядом справи.

Крім того відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, відповідно до ст. 185 ЦПК України , позовна заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 175-177 , 185 , 260 , 261 ЦПК України , суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області до ОСОБА_1 про захист честі, гідності і ділової репутації та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків десять днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя С.А.Лук`яненко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.12.2021
Оприлюднено31.12.2021
Номер документу102371940
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/10382/21

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Харабадзе К. Ш.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Лук'яненко С. А.

Ухвала від 30.12.2021

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Лук'яненко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні