ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" грудня 2021 р. справа № 300/6354/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» про стягнення податкового боргу в сумі 14586,82 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача в дохід бюджету податковий борг в сумі 14586,82 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем добровільно не погашено грошові зобов`язання на загальну суму 14586,82 грн., а саме: 14500,37 грн. з орендної плати з юридичних осіб, та пеню за прострочення сплати грошових зобов`язань з орендної плати в розмірі 86,45 грн.
Ухвалою від 26.10.2021 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
Ухвалу про відкриття провадження від 26.10.2021 направлено за адресою місцязнаходження, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: вулиця Івана Франка, 10, селище міського типу Войнилів, Калуський район, Івано-Франківська область, 77316. Однак ухвали повернулися на адресу суду з відміткою установи поштового зв`язку: «адресат відсутній за вказаною адресою» .
Відповідно до частини четвертої статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Згідно з частиною шостою 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За таких обставин, суд вважає, що відповідача повідомлено належним чином про розгляд справи в суді, а справа підлягає вирішенню за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, дослідивши письмові докази, судом встановлено таке:
14.03.2019 проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» , яке перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області як платник податків, в тому числі з орендної плати з юридичних осіб, місцевий бюджет, код бюджетної класифікації 18010600.
06.02.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» подало до Калуської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік, в якій розрахувало грошове зобов`язання з плати за землю на суму 359609,00 грн., щомісячний платіж 29967,42 грн. (за січень - 10633,60 грн.) (а.с. 8-9).
04.08.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» подало до Калуської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік, в якій останнім місяцем нарахування орендної плати з юридичних осіб зазначено липень 2020 року) (а.с. 10-11).
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2021 в справі № 300/2298/20 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» в дохід бюджету податковий борг на суму 89902,18 грн., а тому стягненню підлягає зобов`язання з орендної плати за липень 2020 року в розмірі 14500,29 грн.
Згідно довідки Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 27.09.2021 сума заборгованості відповідача становить 14586,82 грн., з яких: 14500,37 грн. з орендної плати з юридичних осіб, та пеня за прострочення сплати грошових зобов`язань з орендної плати в розмірі 86,45 грн. (а.с. 6).
В підтвердження податкового боргу на вказану суму позивачем також подано суду витяг з інтегрованої картки платника податків - відповідача з земельного податку юридичних осіб (а.с. 12-13).
09.07.2020 Головним управлінням ДПС В Івано-Франківській області прийнято податкову вимогу форми «Ю» за № 101622-51 на суму 59934,76 грн., яка вручена представнику відповідача 14.07.2020 (а.с. 7).
Вирішуючи даний спір суд виходив з таких мотивів та норм права:
Згідно з частиною першою статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 1 Податкового кодексу України, Податковий кодекс України (надалі - ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 36 ПК України встановлено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з статтею 38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Так, згідно з пунктами 285.1 та 285.2 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України (в редакції закону на час подання податкової звітності за спірний податковий період) встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов`язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (пункт 286.3 статті 286 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 56.11. статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
З огляду на вказане, самостійно визначені відповідачем грошові зобов`язання з земельного податку за 2020 рік за місцем розташування земельної ділянки за кодом органу місцевого самоврядування по КОАТУУ 2622855300 згідно податкової декларації від 06.02.2020 та уточненої податкової декларації від 04.08.2020 в сумі 14500,37 грн., несплачені ним у строки встановлені Кодексом, є узгодженими, та є податковим боргом перед відповідним місцевим бюджетом.
За змістом статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається:
129.1.3. при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.
Нарахування пені закінчується:
129.3.1. у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення.
Так, відповідачу нараховано пеню в сумі 86,45 грн.
Відповідно до норми підпункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу вимог пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Як вбачається з матеріалів справи контролюючим органом надіслано відповідачу за його податковою адресою податкову вимогу форми «Ю» за № 101622-51 від 09.07.2020 на суму 59934,76 грн., яка вручена представнику відповідача 14.07.2020 (а.с. 7).
Оскільки відповідачем не подано суду доказів виконання вказаної податкової вимоги в повному обсязі, погашення заборгованості станом на день подання цього позову, то податкова вимога № 101622-51 від 09.07.2020 відповідно до статті 60 Податкового кодексу України не є відкликаною, та не потребує винесення нової податкової вимоги.
Заборгованість відповідача підтверджується довідкою про борг станом на 27.09.2021 (а.с. 6), витягом з інтегрованої картки платника з податку на прибуток підприємств (а.с. 12-13).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено самостійно податковий борг з орендної плати в розмірі 17267,29 грн., то суд вважає підставним звернення контролюючого органу до суду із позовом про його стягнення у спосіб, визначений пунктами 95.3 та 95.4 статті 95 Податкового кодексу України.
Таким чином, адміністративний позов Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» про стягнення податкового боргу в сумі 14586,82 грн. є обґрунтованим, а тому його належить задовольнити.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по сплаті судового збору позивачу не відшкодовуються. Суду не подано доказів понесення позивачем інших судових витрат у справі.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 25, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» (ідентифікаційний код - 42885713, вулиця Івана Франка, 10, селище міського типу Войнилів, Калуський район, Івано-Франківська область, 77316) відкритих у банківських установах, які його обслуговують, та за рахунок належної йому готівки, в дохід місцевого бюджету Івано-Франківської області за кодом органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки по КОАТУУ 2622855300, податковий борг в розмірі 14586 (чотирнадцять тисяч п`ятсот вісімдесят шість) гривень 82 копійки.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, ідентифікаційний код 43968084, вулиця Незалежності, 20, місто Івано-Франківськ, 76018 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Солар Войнилів» , ідентифікаційний код - 42885713, вулиця Івана Франка, 10, селище міського типу Войнилів, Калуський район, Івано-Франківська область, 77316.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2021 |
Оприлюднено | 04.01.2022 |
Номер документу | 102387248 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні