Ухвала
від 30.12.2021 по справі 461/10470/21
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/10470/21

Провадження № 1-кс/461/7064/21

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

30.12.2021 року слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12021140000000825 від 14.09.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, погодженим прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речейі документів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),зареєстрованої заадресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів у паперовій формі, що подавалися для проведення реєстраційних дій (реєстраційних справ) щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Подане клопотання мотивує тим, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема, встановлення або спростування факту заволодіння бюджетними коштами шляхом заниження об`єму та завищення вартості виконаних будівельних робіт, а також встановлення осіб, які до цього причетні, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні. Вказані документи, в тому числі у електронному вигляді, містять: відомості про подію кримінального правопорушення, зокрема: час, місце, спосіб та інші обставини його вчинення; відомості про осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, а також про обставини, які дають підстави відносити таких осіб до категорії службових осіб, в розумінні ч.3 ст.18 КК України; відомості про перелік, вартість та об`єми робіт і матеріалів, які повинні бути використані та виконанні за умовами договору підряду (субпідряду), а також про хід виконання будівельних робіт; зразки необхідні для проведення призначених судових експертиз; відомості про вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Відтак, виконання завдань кримінального провадження, зважаючи на наявність достатніх відомостей, які вказують на те, що зазначені в клопотанні документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, існує можливість використання як доказів зазначених документів та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до таких з можливістю їх вилучення.

Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі та без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів, клопотання підтримав, просив задоволити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, про місце та час повідомлявся належним чином, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте його неявка, відповідно до положень ч.4 ст.163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021140000000825 від 14.09.2021 року.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, яке відповідно до ч. 5 ст. 12, примітки до ст. 45 КК України, відносить до категорії тяжких корупційних злочинів.

Проведеним досудовим слідством встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) шляхом зловживання своїм службовим становищем упродовж 2021року заволоділи бюджетними коштами під час проведення будівельних робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С140657 Пирятин-Гараєць, км 2+362, Жовківського району Львівської області».

Так у зазначений період часу вказані особи знаючи про те, що акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.2, 3.4, 3.5 договору №39-04/21 на закупівлю робіт: Капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С140657 Пирятин-Гараєць, км 2+362, Жовківського району Львівської області від 27.04.2021 визначають вартість виконаних робіт і є підставою для проведення розрахунків між сторонами за виконані роботи, вносили до таких документи завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єкту. Після чого, на підставі вказаних завідомо підроблених офіційних документів здійснювались розрахунки між замовником та підрядником за роботи, які фактично не були виконані. У результаті вказаних злочинних дій перелічені особи заволоділи бюджетними коштами, чим заподіяли матеріальну шкоду державному та місцевому бюджетам.

01.11.2021 року слідчим у відповідності до положень ст.ст. 40, 110, 242, 243 КПК України винесено постанови про призначення судових експертиз: будівельно-технічної з метою встановлення факту, виду, об`ємів та вартості невиконаних будівельних робіт; почеркознавчої з метою ідентифікації осіб, що виконали підписи у актах приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) по вказаному об`єкту у продовж 2021 року; технічної експертизи документів з метою ідентифікації печаток відтиски яких нанесено на зазначених вище актах та довідках.

Приписами п. 1.1 та 3.3.5 Розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 (чинна редакція) (далі Науково-методичні рекомендації) передбачено, що для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів, а також для дослідження документів щодо ідентифікації печаток, штампів (у тому числі факсиміле) надаються оригінали документів.

Водночас п. 1.3 Розділу І Науково-методичних рекомендацій визначає, що для проведення почеркознавчих досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації, а для ідентифікації друкарських засобів, до експертної установи слід надіслати порівняльні матеріали: вільні, а також експериментальні зразки відбитки, виготовлені за допомогою цих засобів.

Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (літерні та цифрові), підписи та відбитки виконані до відкриття кримінального провадження; умовно-вільними є зразки почерку та (або) підпису, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов`язані з обставинами цієї справи або виконані після відкриття провадження у справі та є як пов`язаними зі справою, так і не пов`язаними з її обставинами; експериментальні зразки почерку та (або) підпису, а також відбитки друкарських засобів, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв`язку з призначенням такої експертизи.

Поряд з цим, п. 5.1.3 Розділу ІІ Науково-методичних рекомендацій передбачає надання експерту для вирішення питань судової будівельно-технічної експертизи договірної документації (договори підряду та додатки до них, додаткові угоди тощо), а також проектно-кошторисної та первинної звітної і виробничої документації (форми КБ-2в, КБ-3, відомості списання матеріалів, журнал виконання робіт, акти огляду прихованих робіт, акти випробувань тощо) на виконання будівельних робіт.

Вимогами ч.2 ст.245 КПК України встановлено, що порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (ст.160-166 цього Кодексу).

Поряд з цим, положеннями ч. 1 ст. 18 цього Закону для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, в якій може зазначатися прохання про реєстрацію такої особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування; 3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності; 4) договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім`ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

Слідчий довів, що вказані документи та інформація, яка міститься у таких, має значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.162 КПК України, вищевказана інформація містить охоронювану законом таємницю, а саме: конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю.

Слідчим доведено слідчому судді, що без отримання доступу до вищеперелічених документів неможливо іншими способами встановити обставини вчинення кримінальних правопорушень у цьому кримінальному провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, долучені до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити.

Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

клопотання задоволити.

Надати тимчасовийдоступ доречей ідокументів зможливістю вилученняоригіналів документів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),зареєстрованої заадресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів у паперовій формі, що подавалися для проведення реєстраційних дій (реєстраційних справ) щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Виконання ухвали покласти на слідчих слідчої групи: старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_8 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_10 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_11 , старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_12 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_13 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_14 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_15 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_16 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_17 , слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_18 .

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 .

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали становить 2 (два) місяці з дня її постановлення.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення30.12.2021
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу102392074
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/10470/21

Ухвала від 04.04.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 30.12.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 30.12.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 28.12.2021

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні