Справа № 168/4/22
Провадження № 2/168/56/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2022 року смт. Стара Вижівка
Старовижівський районний суд Волинської області, головуючий - суддя Малюта А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Ліцей с.Любохини Дубечненської сільської ради Ковельського району Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середньомісячного заробітку за час відсторонення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом до Комунального закладу Ліцей с.Любохини Дубечненської сільської ради Ковельського району Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про її відсторонення та стягнення середнього заробітку за час відсторонення. Вказує, що від сплати судового збору звільнена на підставі пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір ( у справах про стягнення заробітної плати). Просить стягнути з відповідача в користь держави судовий збір.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам статтей 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом позовної заяви та наведених позивачкою мотивів, останньою оспорюється наказ про відсторонення від роботи та фактично порушується питання про допуск до роботи. Адже позивачка не звільнена, а лише відсторонена. Наказ про її відсторонення від роботи не є тотожним наказу про звільнення з роботи, а тому не дає їй підстав для звільнення від сплати судового збору за цю позовну вимогу. Крім того, позивачка просить суд зобов`язати відповідача виплатити середньомісячний заробіток за час відсторонення від роботи.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
При вирішенні інших трудових спорів підлягає сплаті судовий збір за ставкою, визначеною у підпункті другому пункту першого частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір .
У позовній заяві позивачкою об`єднано дві вимоги, а саме позивач просить суд визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення та стягнути середній заробіток за час відсторонення.
У відповідності до підпункту 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що, станом на 01 січня 2022 року становить 992,40 грн.
У відповідності до підпункту 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що станом на 01 січня 2022 року становить 992,40 грн.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Із положень приписів статтей 94, 116, 117 КЗпП України та статтей 1, 2 Закону України Про оплату праці середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30 січня 2019 року у справі №910/4518/16 дійшла висновку, що пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
У зв`язку з цим, позивачці необхідно сплатити судовий збір за дві позовні вимоги, а саме немайнового характеру - визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, та майнового характеру - зобов`язання виплатити середньомісячного заробітку за час відсторонення від роботи.
Таким чином, позивачці слід сплатити судовий збір за дві вимоги в сумі 1984,80 грн, про що суду надати відповідний платіжні документи, або надати документи на підтвердження звільнення від сплати судового збору.
Крім цього позивачкою відповідно до вимог пункту 3 частини 3 статті 175 ЦПК України не зазначено ціни позову - обґрунтованого розрахунку сум, що ним стягується.
Разом з тим, оскільки рішення суду може вплинути на права та обов`язки Дубечненської сільської ради, яка є засновником Комунального закладу Ліцей с.Любохини Дубечненської сільської ради Ковельського району Волинської області та здійснює його фінансування, наявні підстави для залучення сільської ради до участі у справі .
Відповідно до вимог частин 1, 4 статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 175-177, 185 ЦПК України,
суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Ліцей с.Любохини Дубечненської сільської ради Ковельського району Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та стягнення середньомісячного заробітку за час відсторонення- залишити без руху.
Надати позивачці ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачці, що в разі її невиконання у відповідності до пункту 8 частини1 статті 257 ЦПК України позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя А. В. Малюта
Суд | Старовижівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2022 |
Оприлюднено | 10.01.2022 |
Номер документу | 102431757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старовижівський районний суд Волинської області
Малюта А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні