ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/5532/21 Провадження № 1-кс/636/12/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
11 січня 2022 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
прокурора Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,
розглянув клопотання прокурора Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 про арешт майна по кримінальному провадженню № 42021222140000019, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2021, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя -
в с т а н о в и в:
Прокурор Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно, яке вилучене 05 січня 2022 року у ході проведення огляду відкритої ділянки місцевості, розташованої на куті перехрестя вул. Немишлянської, 330 та вул. Єнакієвської у м. Харкові у період часу з 08 години 04 хвилини по 09 годину 20 хвилин - проби рідких відходів в момент скиду таких до каналізаційного колектору, які поміщені до 3 полімерних пляшок об`ємом 5 л та 3 скляних тар об`ємом 1 л, які упаковані у 3 упаковки (1 полімерна пляшка, 1 скляна тара) з відповідними пояснювальними записами та бирками, визначеними № 1, 2, 3.
У клопотанніпрокурор посилаєтьсяна те, що від керівника ГО «Бюро з екологічного нагляду» ОСОБА_4 до Чугуївської окружної прокуратури Харківської області надійшла заява про те, що останньому в ході своєї діяльності стало відомо про протиправну діяльність посадових осіб КП «Харківводоканал», які налагодили злочинну схему спільно із суб`єктами господарювання, що надають послуги з вивозу промислових відходів, що призводить до забруднення навколишнього природного середовища.
В ході допиту ОСОБА_4 наголошує на тому, що йому відомо, що КП «Харківводоканал» з суб`єктами господарювання за попередньою змовою, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч діючому законодавству, на об`єктиповодження з відходами, що належить КП, які мають приймати лише встановлені законом нетоксичні відходи з контролем гранично допустимих концентрацій полютанів, всупереч встановленим вимогам щодо поводження з відходами, приймають промислові відходи (без здійснення контролю за забруднюючими речовинами - полютанами, та без оцінки безпечності відходів для навколишнього середовища), що негативно впливає на стан довкілля м. Харкова та Харківської області.
Разом з цим, в ході допиту свідка ОСОБА_5 встановлено, що розташований у м. Чугуєві Чугуївський масло-екстракційний завод та масло-екстракційні заводи, що розташовані в м. Вовчанськ Чугуївського району та с. Приколотне Великобурлуцького району, Малороганський молочний завод та Вільхівський м`ясокомбінат уклали договори на вивезення та утилізацію рідких промислових відходів, які повинні бути належним чином утилізовані, із перевізником ТОВ «Харківська територіальна компанія по вивезенню відходів». При цьому, документи на відходи (паспорти відходів) не оформляються, а вказані відходи вивозяться до місць прийому рідких відходів, що належить КП «Харківводоканал», із порушення діючого законодавства. Вказані підприємства, не повідомляючи посадових осіб зазначеного КП про характеристики відходів, здійснюють їх скид до точки зливу КП, що в свою чергу призводить до порушення роботи очисних споруд комунального підприємства.
В ході слідства встановлено, що суб`єкти господарювання, які надають послуги з вивозу промислових відходів підприємствам, розташованим на території Чугуївського району Харківської області та на території Харківського району Харківської області, що потребують таких послуг, вступили в змову з посадовими особами КП «Харківводоканал», таким чином на об`єкти поводження з відходами, що належать КП, всупереч діючому законодавству, приймають промислові відходи, що негативно впливає на стан довкілля м. Харкова та Харківської області та може призвести до тяжких наслідків. З метою прикриття своєї злочинної діяльності, до офіційних документів (у тому числі до паспортів відходів) вносяться недостовірні відомості про походження та властивості відходів, оскільки проведеним заходами встановлені факти скиду промислових відходів, а саме: рідких відходів, що містять бензин, вуглеводні, солі, жири, та інші хімікати, до об`єктів поводження з відходами, що належать КП. При цьому, виробниками відходів не проводиться контроль подальшої участі їх відходів, що порушує ЗУ «Про відходи».
Додатково встановлено, що до вказаної злочинної діяльності причетні посадові особи ТОВ «Харківська територіальна компанія по вивезенню відходів» (код ЄДРПОУ 40330104), зареєстроване за адресою: Харківська область, Дергачівський район, с. Черкаська Лозова, вул. 1-го Травня, буд. 1, керівником якого є ОСОБА_6 . При цьому, фактично вказане підприємство та його офісне приміщення знаходиться у будівлі КП «Харківводоканал» на першому поверсі, праворуч від входу у будівлю за адресою: м. Харків, вул. Велика Гончарівська, 28, що підтверджується рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Харківської області та наявністю на вхідних дверях за вище вказаною адресою назви товариства - «Харківська територіальна компанія по вивезенню відходів»
Таким чином, вказані особи, всупереч діючому законодавству, порушуючи ЗУ «Про відходи», на об`єктиповодження звідходами, що належать КП «Харківводоканал», здійснюють приймання та скид промислових відходів, а саме: рідких відходів, що містять бензин, вуглеводні, солі, жири, та інші хімікати, які потребують спеціальної утилізації, що може призвести до тяжких наслідків. При цьому, до документів звітності вносяться недостовірні відомості щодо показників відходів.
Так, 05 січня 2022 року у ході проведення огляду відкритої ділянки місцевості, розташованої на куті перехрестя вул. Немишлянської, 330 та вул. Єнакієвської у м. Харкові у період часу з 08 години 04 хвилини по 09 годину 20 хвилин під безперервну відеозйомку виявлено транспортний засіб - МАН 26.412 з д.н.з. НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію ТЗ - НОМЕР_2 належить ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та який в свою чергу здійснював злив з цистерни рідких відходів невідомого походження та складу до каналізаційного колектору м. Харкова. В ході огляду за участю спеціалістів КП «САНЕПІДСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38385772) відібрані проби рідких відходів в момент скиду таких до каналізаційного колектору. В ході огляду відібрано 3 проби рідких відходів (поміщені до 3 полімерних пляшки, об`ємом 5 л. та 3 скляних тар, об`ємом 1 л.), які упаковані у 3 упаковки (1 полімерна пляшка, 1 скляна тара) з відповідними пояснювальними записами та бирками, визначеними № 1, 2, 3.
Власника рідких відходів та їх походження наразі не встановлено.
Огляд проводив старший слідчий СВ Чугуївського РУП ГУКИ в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_8 .
Так, в ході досудового розслідування отримано докази, які можуть вказувати на те, що рідкі відходи, які відібрані та вилучені у ході проведення огляду, мають значення та несуть на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
Зважаючи навикладене вище,у органудосудового розслідуваннянаявні достатніпідстави вважатипро існуванняризиків тареальних загроззміни абознищення тимчасововилученого майна,а такожзнищення слідовоїінформації,зміну складовогоелементу.Тому зметою подальшогодетального дослідженнята призначенняекспертиз,05січня 2022року,на підставіч.2ст.100,ч.1ст.98,ч.3ст.110КПК Українивинесено постановупро визнаннявідібраних рідкихпроб речовимидоказами,після чогоїх булопоміщено докамери сховуЧугуївського РУП ГУНП в Харківській області для проведення подальшого дослідження та призначення відповідних експертиз.
Вказані факти підтверджуються матеріалами, які долучені до клопотання про арешт майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, а також одержані внаслідок кримінального правопорушення.
Частиною 1 ст.170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів, оскільки є всі підстави вважати, що їх може бути знищено.
Частиною 6 ст.170КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 4 частини 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Вказані факти підтверджуються матеріалами, які долучені до клопотання про арешт майна.
Слідчий суддя, дослідивши документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 107, 167, 170, 171, 172, 173,175, 369, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання прокурора Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 про арешт майна по кримінальному провадженню №42021222140000019, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2021, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке вилучене 05 січня 2022 року у ході проведення огляду відкритої ділянки місцевості, розташованої на куті перехрестя вул. Немишлянської, 330 та вул. Єнакієвської у м. Харкові у період часу з 08 години 04 хвилини по 09 годину 20 хвилин - проби рідких відходів в момент скиду таких до каналізаційного колектору, які поміщені до 3 полімерних пляшок, об`ємом 5 л. та 3 скляних тар, об`ємом 1 л, які упаковані у 3 упаковки (1 полімерна пляшка, 1 скляна тара) з відповідними пояснювальними записами та бирками, визначеними № 1, 2, 3.
Визнати місцем зберігання вказаного майна камеру схову Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, що розташована за адресом: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гвардійська, буд. 31.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, або особою не присутньої в судовому засіданні у той же строк з дня отримання нею судового рішення.
Слідчий суддя
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102496655 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні